29. svečanosti Pasionske baštine

Dvadeset i devete svečanosti Pasionske baštine, s obzirom na okolnosti, ove se godine održavaju izvan korizmenoga vremena i u nešto skraćenom obliku, od 21. do 29. lipnja, a dio programa bit će izveden i u listopadu i studenom ove godine.pasionska bastina logo

Program obuhvaća koncerte, jednu virtualnu izložbu i Liriku Velikog petka.

Izdvajamo:

Četvrtak, 25. lipnja 2020.
Crkva Bezgrješnog Srca Marijina, Jordanovac 110, u 20,00 sati
PASIONSKE SKLADBE, koncert
Ivan Lukačić, Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Michel Rondeau, Gioachino Rossini, Johannes Brahms
izvode: Željka Martić, sopran
Neda Martić, mezzosopran
Mirta Kudrna, orgulje

Petak, 26. lipnja 2020.
Crkva sv. Antuna Padovanskog, Ul. sv. Duh 31, u 20,00 sati
NA KRIŽU PRIKOVAN,
korizmeni napjevi iz Slavonije i Baranje
izvode:
KUD Šokadija, Strizivojna
voditelj: Mirko Damjanović
Ženska pjevačka skupina Vranovke, Vranovci/Bukovlje
voditeljica: Marica Mišković
KUD Krešimir Šimić, Podcrkavlje
voditelj: Josip Andrić
pučke pjevačice crkve sv. Lovre, Baranjsko Petrovo Selo
suradnici: Marica Mišković (Vranovci/Bukovlje), Mirko Damjanović (Strizivojna),
Josip Andrić (Podcrkavlje)
odabir i animacija: Krunoslav Šokac

Subota, 27. lipnja 2020.
Crkva sv. Blaža, Prilaz Gjure Deželića 64, u 20,00 sati
AVE GENEROSA, koncert
Georg Böhm, Lorand Kilbertus, Johan Sebastian Bach, Ola Gjeilo, Vlado Sunko, Kamilo Kolb, Sergei Rachmaninov, Jasenka Ostojić, Edward Elgar
izvode: Akademski zbor Cappella Odak, Zagreb
Mario Penzar, orgulje
dirigentica: Jasenka Ostojić

Nedjelja, 28. lipnja 2020.
Crkva Bezgrješnog Srca Marijina, Jordanovac 110, u 20,00 sati
USKRSNU ISUS DOISTA, koncert
Anđelko Klobučar: Uskrsnu Isus doista, partita za gudački kvartet
Felix Mendelssohn: Gudački kvartet Br. 3 u D-duru Op. 44 br. 1
izvodi: Zagrebački kvartet
Martin Krpan, violina
Davor Philips, violina
Hrvoje Philips, viola
Martin Jordan, violončelo

Ponedjeljak, 29. lipnja 2020.
Dvorana Matice Hrvatske, Ul. Matice hrvatske 2, u 12,00 sati
LIRIKA VELIKOG PETKA
Ljiljana Matković Vlašić
Tomislav Šovagović
Antun Tamarut
Dragica Vranjić Golub
odabir: Đuro Vidmarović
krasnoslovi: Joško Ševo

***
Crkva sv. Jeronima, Maksimirska cesta 125, u 20,00 sati
CHRISTUS VINCIT, koncert
Kamilo Kolb, Jakov Gotovac, Dora pl. Pejačević, Miroslav Grđan, Matija pl. Ivšić, Anselmo Canjuga, Boris Papandopulo, Lujza Kozinović, Hubert Pettan, Bernardin Sokol, Anđelko Klobučar, Albe Vidaković
izvode: Nikolina Pinko, sopran
Ana Kirchmayer Wonnemann, violina
Eva Kirchmayer Bilić, orgulje

(hkv)

 

 

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.