Split: Javna tribina o budućnosti hrvatskog nogometa

HHNSrvatski nogomet je zapao u teške probleme te je nužno poduzeti žurne mjere kako bi se zaustavilo njegovo daljnje nazadovanje, a u Hrvatskom nogometnom savezu na rukovodeće dužnosti treba angažirati nove kadrove, istaknuli su sudionici večerašnje javne tribine koja je pod nazivom „Budućnost hrvatskog nogometa - profesionalizam ili amaterizam“ održana na Visokoj školi za sporstki menadžment „Aspira“ u Splitu.

Predsjednik hrvatske udruge „Nogometni sindikat“ Dario Šimić je izjavio kako bi taj sindikat, radi popravljanja stanja u našem nogometu i zaštite prava nogometaša, želio surađivati sa Hrvatskim nogometnim savezom (HNS).

„Ako nas ne zaštiti HNS, obratit će mo se državnim strukturama da nas zaštiti“, istaknuo je Šimić. On je pozdravio postupak predsjednika Hajduka Hrvoja Maleša koji je u suradnji sa USKOK-om pridonio nedavnom uhićenju dopredsjednika HNS-a Željka Širića i predsjednika Sudačke komisije Stjepana Djedovića koje se sumnjiči za uzimanje novčanog mita za suđenje na utakmicama Prve hrvatske nogometne lige.

„Malešov postupak bi mogao biti prekretnica u raščišćavanju nepravilnosti u hrvatskom nogometu“, rekao je Šimić.

Glavni tajnik hrvatske udruge „Nogometni sindikat“ Mario Jurić je istaknuo kako od ukupno 16 hrvatskih prvoligaških klubova samo njih šest izmiruje svoje obveze te da postoje nogometaši koji nisu primili plaću 13 mjeseci.

„Svake godine imamo novih više od stotinu arbitražnih postupaka zbog neizmirenih obveza, koji traju i po nekoliko godina. Arbitražni sud je jedan od glavnih generatora svih problema u hrvatskom nogometu“, upozorio je Jurić. On je najavio kako će se „Nogometni sindikat“ zauzimati da se plaćanje nogometaša u Hrvatskoj regulira ugovorom o radu.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Igor Štimac je upozorio kako je hrvatski nogomet „teško bolestan“ te će trebati sedam do deset godina za njegov oporavak."Hrvatskim nogometnim klubovima se upravlja nekontrolirano i neodgovorno“, kazao je Štimac.

Nogometni trener Stanko Poklepović smatra kako se u ozdravljenju hrvatskog nogometa moramo izdići iznad pojedinačnih interesa i klubaštva, te razvijati nogomet diljem Hrvatske.

Predsjednik nogometnog saveza splitsko-dalmatinske županije Paško Viđak je istaknuo kako zagrebački nogometni savez godišnje od svoje županije dobija 15 milijuna kuna, dok splitsko-dalmatinski nogometni savez od svoje županije godišnje dobije samo između 20.000 i 30.000 kuna.

 

(hkv-Hina)

 

 

 

Ned, 16-03-2025, 20:09:59

Potpora

Svoju članarinu ili potporu za Portal HKV-a
možete uplatiti i skeniranjem koda.

Otvorite svoje mobilno bankarstvo i skenirajte kod. Unesite željeni novčani iznos. U opisu plaćanja navedite je li riječ o članarini ili donaciji za Portal HKV-a.

barkod hkv

Komentirajte

Zadnji komentari

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

AKT

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

Pretraži hkv.hr

Kontakti

KONTAKTI

Telefon

Telefon Tajništva
+385 (0)91/728-7044

Elektronička pošta Tajništva
Elektronička pošta Tajništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Elektronička pošta UredništvaElektronička pošta Uredništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Copyright © 2025 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.