Kostelić drugi u superkombinaciji

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je drugo mjesto u prvoj ovosezonskoj superkombinaciji Svjetskog kupa, koja se vozila u švicarskom skijalištu Wengenu. Kosteliću je to prvo postolje ove sezone, a čak 11. u Wengenu.

Kostelić je nakon malo lošijeg nastupa u spustu bio na tek 21. mjestu s čak 2,05 sekundi zaostatka za najbržim Talijanom Christofom Innerhoferom. Hrvatski skijaš je ipak vrlo dobrim nastupom u slalomu na kraju osvojio drugo mjesto zaostavši za pobjednikom Francuzom Alexisom Pinturaultom 1,15 sekundi. Treće mjesto osvojio je domaći skijaš Carlo Janka, koji je za ivica kostelic ski 227815S1Francuzom zaostao 1,49 sekundi.

Kostelić je na slavnoj stazi Lauberhorn ostvario šest od svoje 24 pobjede u Svjetskom kupu, a nakon dvije godine prepustio je naslov pobjednika u superkombinaciji Pinturaultu. U posljednje tri sezone Kostelić je pobijedio na sedam od 13 superkombinacija i kombinacija. Osvojivši plasman na jednu od stepenica postolja, Kostelić je postao prvi skijaš s osam postolja u ovoj disciplini.

Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Austrijanac Marcel Hirscher nije danas nastupio, a drugoplasirani Norvežanin Aksel Lund Svindal podijelio je 14. mjesto (+2,58).

U ukupnom poretku i dalje vodi Hircher s 855 bodova, ali je Svindal smanjio zaostatak na 108 bodova. Treći je i dalje Amerikanac Ted Ligety sa 676 bodova. S novih 80 bodova Kostelić se probio na sedmo mjesto s ukupno 415 bodova.