Doc. dr. sc. Krešimir Bušić gostuje u Institutu
Na 18. Akademskoj večeri u Institutu bit će doc. dr. sc. Krešimir Bušić, a razgovarat će se na temu Hrvata u Vojvodini.
Krešimir Bušić rođen je 10. travnja 1970. godine u Vinkovcima. U rodnom gradu završio je osnovnu i srednju školu. Diplomirao je povijest na Hrvatskim studijima. Od kraja 2000. godine zaposlen je u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar u Zagrebu. Jedan je od inicijatora i osnivača Područnog centra Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar-Vukovar, gdje je i zaposlen od 2006. godine. Akademske godine 2000./2001. upisuje poslijediplomski studij Hrvatske povijesti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te pod vodstvom mentora prof. dr. Marijana Maticke prijavljuje magistarsku radnju Društveno, kulturno i političko organiziranje bačkih HrvataBunjevaca 1918.-1941. (Uloga bunjevačke elite u procesu nacionalne integracije i modernizacije hrvatske zajednice u Bačkoj). Na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu obranio je doktorsku disertaciju pod mentorstvom prof. dr. sc. Josipa Jurčevića, pod naslovom: Djelovanje bačkih Hrvata u kulturnim institucijama NDH.
Cafe galerija Institut nije "klasičan kafić", već je realizacija ideje koja se rodila među članovima udruge Obnova još 2014. godine, a zamišljena je kao mjesto okupljanja mladih ljudi željnih „dodatnih sadržaja“ koje im ne nude klasični kafići u kojima provode većinu slobodnog vremena.
Kroz projekt “Institut” prijavljen na ESF poziv „Jačanje poslovanja društvenih poduzetnika – faza I.“ Ta je ideja konačno realizirana, a u „Institutu“ će se posjetiteljima uz klasičnu ugostiteljsku ponudu, nuditi mnoštvo društveno-kulturnih, ali i sportsko-intelektualnih sadržaja.
Obnova je neprofitna organizacija civilnoga društva, a višak prihoda ostvaren kroz poslovanje cafe- galerije Institut (sva sredstva koja ostanu kao razlika prihoda i rashoda nužnih za operativno poslovanje) u cijelosti će biti uložen za financiranje projekata od šire društvene koristi, donacije u dobrotvorne svrhe i inicijative koje doprinose razvoju kulture i umjetnosti.
Više informacija o projektu možete vidjeti na poveznici.