Milan Mladenović dobiva ulicu u Zagrebu
Vjerojatno se pitate tko je Milan Mladenović, koji po odluci Odbora za imenovanje ulica, trgova i naselja Grada Zagreba dobiva „svoju ulicu", kao što sam se i ja upitao, u metropoli Hrvatske. Zastupnik zagrebačke skupštine, SDP-ovac i Predsjednik spomenutog Odbora, Marin Knezović, izbor je obrazložio kako je Mladenović rođen u Zagrebu, umro 1994 g, a „zadužio je" "Veliki doprinos"Takvu čast u Zagrebu, ulicu, još nije dobio niti jedan Ivo Robić, ako se zadržimo u području „lakih nota", a da ne govorim o prvom Predsjedniku Republike Hrvatske, Dr. Franji Tuđmanu! građane Grada Zagreba svojom „svirkom" u beogradskom sastavu Ekatarina Velika, jugoslavenske rock atrakcije druge polovice osamdesetih!
Nategnuto obrazloženje
No, obrazloženje je malo nategnuto, jer Mladenović je zapravo Zagrepčanin postao „slučajno". Njegova je oca, oficira, tadašnja JNA „prekomandom", krajem 50-ih, naselila u Zagreb, kao što ga je kasnije „prekomandom" prebacila u Sarajevo. Pa je Milanče, kojeg se „naš" Marin, tako nostalgično sjeća i želi da svi mi koji živimo u Zagrebu dijelimo „njegova osećanja" prolazeći ulicom „njegova idola", naučio prve akorde na gitari od čuvenog sarajevskog profesora glazbe Miodraga Necića. Jest kako se i u našem susjedstvu, pri davanju imena ulice Milana Mladenovića, u Zemun Polju i Podgorici, vodila rasprava ima li takvo imenovanje smisla, jer je pola „članova sastava EKV" pomrlo kao posljedica konzumiranja droga, no „naš" SDP-ovac u Zagrebačkoj skupštini, nije poveo raspravu u tom smjeru! No zato je, na svom blogu, Knezović dodao još jedno zanimljivo objašnjenje – "popularna kultura 80-ih vodi živahan zagrobni život koji prati veliki medijski i općenito kulturni utjecaj".
Uistinu, veliki „doprinos" uvrštenjem ovog pojedinca „koji je ostavio trag" u sferi kulture, na listu zaslužnih pojedinaca što su zavrijedili da ih se buduće generacije Zagrepčana trajno sjećaju. Takvu čast u Zagrebu, ulicu, još nije dobio niti jedan Ivo Robić, ako se zadržimo u području „lakih nota", a da ne govorim o prvom Predsjedniku Republike Hrvatske, Dr. Franji Tuđmanu! Tko zna, da je Franjo „svirao" 90-ih, kako je „beogradski" sastav želio, vjerojatno bi danas imao i spomenik i ulicu i aerodrom...
Damir Tučar, dipl. ing.