Priopćenje udruge "Volim Hrvatsku" o splitskim prosvjedima: Kerumov govor nije bio predviđen protokolom

O tijeku splitskih prosvjeda podrške generalima, koji su se održali u subotu 16. travnja, pojavilo se u različitim medijima nekoliko neistinitih informacija, na koje smo dužni reagirati priopćenjem. Prvo krivotvorenje istine dogodilo se u središnjem Dnevniku HRT-a, u subotu oko 19.40 sati,Prosvjed u Splitu kada je u prilogu o prosvjedima u Splitu rečeno kako je na Rivi bilo samo nekoliko stotina ljudi, a na televizijskoj slici koju su svi gledatelji u tom trenutku mogli vidjeti, jasno se moglo zaključiti da je Riva skoro popunjena prosvjednicima, što znači da je prosvjedu prisustvovalo najmanje 5.000 ljudi, a u tom su smjeru išle i procjene većine nezavisnih portala i tiskovina. Zašto je novinar HRT-a izrekao u svom prilogu takvu notornu laž, ostavljamo na procjenu njegovim urednicima i svima onima koji plaćaju pretplatu televiziji, koja se odavno više ne može podičiti nazivom "javne" televizije.

Druga neistina izrečena je u velikom broju najčitanijih hrvatskih portala, a tiče se govora splitskog gradonačelnika Željka Keruma, tijekom kojeg se dogodio manji incident naguravanja gospodina Keruma s jednim prosvjednikom. U medijma se uglavnom piše da je Željko Kerum bio jedan od najavljenih govornika, što sigurno nije istina, jer njegov govor nije uopće bio predviđen u protokolu organizatora, naše udruge "Volim Hrvatsku". Prava je istina da je gospodin Kerum u trenutku kada su prosvjedi već započeli, zamolio koordinatora naše udruge za dozvolu da se obrati prosvjednicima u svojstvu gradonačelnika grada Splita. Iako u početku nismo pristali na tu njegovu ideju, određen broj prosvjednika je podržao Keruma te smo zaključili da je u toj situaciji najpametnije ipak gospodinu Kerumu dozvoliti obraćanje s govornice.

Naravno da se kao udruga ograđujemo od tog manjeg incidenta koji je uslijedio, (a koji je ujedno bio i jedina nepravilnost ovih inače odlično organiziranih mirnih prosvjeda) te ne podržavamo uvredljive riječi koje je gospodin Kerum uputio bivšem tajniku Torcide. Nikako ne možemo podržati ni reakciju prosvjednika koja je na te riječi uslijedila. Žao nam je što je ovaj događaj bacio malu mrlju na inače besprijekorno organizirano okupljanje, te ćemo u budućnosti nastojati biti još kompaktniji u mjerama osiguranja, kao i u samom logističkom planiranju prosvjednih skupova.

U ime udruge "Volim Hrvatsku",

Romano Sole
voditelj područnih koordinacija udruge "Volim Hrvatsku"

Sri, 22-05-2024, 08:11:47

Potpora

Svoju članarinu ili potporu za Portal HKV-a
možete uplatiti i skeniranjem koda.

Otvorite svoje mobilno bankarstvo i skenirajte kod. Unesite željeni novčani iznos. U opisu plaćanja navedite je li riječ o članarini ili donaciji za Portal HKV-a.

barkod hkv

Komentirajte

Zadnji komentari

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

AKT

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

Pretraži hkv.hr

Kontakti

KONTAKTI

Telefon

Telefon Tajništva
+385 (0)91/728-7044

Elektronička pošta Tajništva
Elektronička pošta Tajništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Elektronička pošta UredništvaElektronička pošta Uredništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Copyright © 2024 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.