Pupovac prijeti prijavom Hrvatske Europi
Nije smjelo doći do zatvaranja jednog uglednog antifašista, jednog od osnivača hrvatske države, jednog od članova prve hrvatske Vlade koji je čuvao vrijednosti mira, međuetničke tolerancije i suživota, i zbog toga je teško shvatiti da nije riječ zapravo o napadu na antifašizam - rekao je povodom uhićenja Josipa Boljkovca Milorad Pupovac.
Zapovjedio zločine i puštao zločince
Nitko danas ne optužuje Josipa Boljkovca zbog toga što je, valjda, kao prvi ministar UP-RH 'čuvao vrijednosti mira, međuetničku toleranciju i suživot' puštanjem na slobodu Željka Ražnjatovića-Arkana i Gorana Hadžića koji kasnije postadoše kapitalnim ratnim zločincima, krvnicima hrvatskog naroda.
Boljkovac je pod istragom za ratne zločine - likvidacije bez suđenja - nakon završetka Drugog svjetskog rata počinjene od strane Ozne kojoj je upravo on bio na čelu, kojoj je upravo on bio na čelu na karlovačkom području. Sudit će mu se što je po njegovoj zapovjedi, kako navodi optužnica, usmrćeno 7 osoba čiji je identitet tijekom kriminalističkog istraživanja utvrđen i još 14 drugih za sada nepoznatih osoba.
Prema tome sasvim je logično da poslušne Boljkovčeve Ratni zločiniJosip Boljkovac kao izravni nalogodavac egzekutorima ne smije se dičiti nego bi se trebao stidjeti svoga antifašizma jer ta ubojstva nisu počinjena u 'pravednoj antifašističkoj borbi za slobodu' nego su izvršena nad zarobljenim, nemoćnim ljudimaegzekutore (KNOJ-evce) ne smijemo nazivati antifašistima nego rigidnim, bešćutnim ubojicama koji nemaju ama baš nikakve veze s 'plemenitim antifašističkim pokretom' za kojeg se Pupovac tako zdušno zalaže.
Ni Josip Boljkovac, kao izravni nalogodavac egzekutorima, ne smije se dičiti nego bi se trebao stidjeti svog antifašizma jer ta ubojstva nisu počinjena u 'pravednoj antifašističkoj borbi za slobodu' nego su izvršena nad zarobljenim, nemoćnim ljudima čije su ruke bile vezane, valjda, 'antifašističkom' žicom!
Pupovčeva interpretacija povijesti
Pupovac u svom branjenju Boljkovca nastavlja:
«Ljudi koji se pozivaju na rezoluciju Vijeća Europe i Europskog parlamenta, u kojima se osuđuju komunistički režimi i očekuje rehabilitacija žrtava tih režima, pozivaju se na pogrešnu rezoluciju. U tim rezolucijama se osuđuju režimi kao što je staljinistički režim, koji je postojao i tijekom II. svjetskog rata. Za razliku od jugoslavenskog režima, komunističkoga, koji nije postojao tijekom II. svjetskog rata. Postojao je oslobodilački partizanski pokret koji je bio sastavljen kao antifašistička koalicija u kojoj su bili i komunisti. Među njima i Josip Boljkovac.»
Zar se komunistička partija na čelu s drugom Titom nije dičila svojom avangardnom, revolucionarnom ulogom na čelu antifašističkog pokreta u stvaranju, ali ne Komunistička partijaZar se komunistička partija na čelu s drugom Titom nije dičila svojom avangardnom, revolucionarnom ulogom na čelu antifašističkog pokreta u stvaranju, ali ne Hrvatske nego Jugoslavije; zar SKOJ nije rođen u 'oslobodilačkom ratu' punog naziva kao Savez Komunističke Omladine Jugoslavije?Hrvatske nego Jugoslavije; zar SKOJ nije rođen u 'oslobodilačkom ratu' punog naziva kao Savez Komunističke Omladine Jugoslavije?
Zar na takozvanom 'oslobođenom teritoriju' nisu bile formirane institucije komunističko-boljševičke države, Narodno-oslobodilački odbori(NOO) općina i kotareva uključivo i pravosudne institucije takozvanih 'prijekih sudova', koje su pravdu dijelile na licu mjesta, 'šakom i kapom'?
Zar revolucionarni Partijski komiteti i prije 'oslobađanja' naselja, gradova i sela, nisu već imali spisak 'narodnih neprijatelja' unaprijed, ali bez ikakvog suđenja, osuđenih na likvidaciju; posebno gradskih uglednika, svećenika ili seoskih 'kulaka'? Je li primjerice dubrovački pater Perica uz još šest svećenika, strijeljan na Daksi zato što je napisao 'klerofašističku' pjesmu 'Zdravo Djevo'?
Je li to bio Oznaški, 'Boljkovčev' ili Mesić-Pupovčev antifašizam?
I četnici su danas antifašisti
Antifašistički pokret pod rukovodstvom Partije i Tita nije bio jedini na području bivše Jugoslavije. Uza nj je, naime, postojao još jedan identičan oslobodilački pokret i to onaj četnički pod vodstvom Draže Mihailovića, danas u Republici Srbiji u cijelosti izjednačen s 'plemenitim antifašističkim pokretom'. Miloradu Pupovcu to nimalo ne smeta iako je taj pokret imao sve fašističke atribute, a ne smeta mu ni to što će Srbija možda već sutra rehabilitirati nacističkog kvislinga Milana Nedića.
Ne bi bilo nikakvo čudo da već sutra Milorad Pupovac ustane u obranu četničkog pokreta u Hrvatskoj s početka devedesetih i balvan revolucije. Taj pokret je s četničke, velikosrpske pozicije bio oslobodilački, usmjeren na slamanje mlade, tek stvorene hrvatske države.
Ne smije se smetnuti s uma da je upravo Milorad Pupavac bio jedan od 'kant-autora' pri stvaranju projugoslavenske političke kompozicije zvane UJDI, 1989. godine. Radio je to zajedno s danas udarnim komentatorom HTV-a, profesorom Žarkom Puhovskim.
Postizborna amnestija
U biti, 'prijetnja' Milorada Pupovca Hrvatskoj, odnosno trenutnoj HDZ-ovoj politici, kako će uhićenje Josipa Boljkovca prijaviti europskim institucijama potpuno je razumljiva. Ona ima i svoj predizborni karakter. Milorad Pupovac procjenjuje kako mu dosadašnji koalicijski partner izdiše na političkom odru, pa se pragmatično okrenuo mogućem pobjedniku na predstojećim parlamentarnim izborima. I vjerojatno pri tome dobro naslućuje kako će nakon Karamarka doći neki drugi, 'lijevo nasađeni' ministar koji će 'našeg zaslužnog antifašistu' Boljkovca promptno amnestirati ratnog zločina.
Damir Kalafatić