Neosuđivanje, minoriziranje i simpatiziranje nasilja i nasilnika otvoren je poziv na nasilje protiv neistomišljenika
Člankom novinarke Zrinke Korljan, koji u cijelosti možete pročitati u prilogu, portal Jutarnjeg lista definitivno je postao “lider” na hrvatskoj medijskoj sceni., učinio je nešto od čega su se do sada ustručavali, a to je otvoren poziv na nasilje protiv onih koji misle drugačije i koji jesu drugačiji.
Do danas Jutarnji list nije spominjao napade na volontere koji prikupljaju potpise za raspisivanje referenduma o ustavnoj definiciji braka kao zajednice žene i muškarca. Koliko god bilo jasno da iza toga stoji ideologija vlasnika Jutarnjeg lista i onih koje Jutarnji podržava, za takav se pristup događajima u Hrvatskoj može opisati riječju «neprofesionalno».
Laži i podmetanja
Zrinka Korljan očito je dobro proučila boljševičko shvaćanje medija, pa već u naslovu podmeće čitateljima laž, da su «crkveni aktivisti udruge «U ime ljubavi» protiv gay brakova». Oni su za ustavnu definiciju braka kao zajednice žene i muškarca, dakle ljudi homoseksualne orijentacije se uopće ne spominju. A volonteri udruge «U ime ljubavi» nisu crkveni aktivisti, kako u svojoj velikoj ljubavi i toleranciji i prema njima i prema Ctkvi piše novinarka Jutarnjeg, oni nisu uopće aktivisti, već su mladi ljudi, većinom učenici i studenti, koji su se dragovoljno javili raditi za ono što smatraju općim dobrom.
Zrinki Korljan nedostaje i elementarno logičko razmišljanje. S jedne strane piše da se volonteri «pritom bili vrlo naporni i prolaznike doslovno hvatali za rukave te tražili da potpišu», a s druge strane piše «Aktivisti “U ime obitelji”, njih desetak, šokirano su promatrali djevojke, a potom su pozvali policiju». Dakle, drski su i «doslovno hvataju prolaznike za rukave», a «šokirano su promatrali djevojke [koje su uništavale štand]». Bit će da nisu nikoga hvatali za rukav, a naravno da su bili šokirani što dvije «hrabre» neodgojene balavice uništavaju tuđu imovinu. To što nisu fizički spriječili vandalizam i fizički zaustavili dvije aktivistice samo pokazuje kakav je njihov svjetonazor..
Već viđeni pokušaj "senzibiliziranja" javnosti
No, koliko god to čudno zvučalo, podmetanje neistina, iskrivljavanje istine i nedostatak logike manji su grijesi Zrinke Korljan, tome smo nažalost često svjedoci na hrvatskoj medijskoj sceni. Ono što je strašno je očita simpatija novinarke prema «dvije mlade djevojke, pankerice» i njihovom nasilničkom činu. Zasigurno je i Zrinki Korljan jasno da do, kako piše, «neobične scene» ne bi došlo da su na štandu reklamirali, primjerice, pivo, da je jasno da se radi o napadu iz netolerancije i mržnje prema onima koji drugačije misle. A baš to je homofobija, čista, da čistija ne može biti.
A što je neosuđivanje nasilja, njegovo minoriziranje, simpatiziranje s počiniteljima i ismijavanje žrtava nasilja ako ne otvoren poziv nasilnicima na nasilje prema neistomišljenicima? Nije li se sličnim stilom, primjerice, «senzibilizirala» javnost za napade na Židove u Njemačkoj dolaskom Hitlera na vlast ili za napade komunista na «narodne neprijatelje»? Nažalost, jest.
Koincidencija ili ...
I još nešto. Novinarka Jutarnjeg u svom vrlo kratkom članku iznosi mnogo detalja. Primjerice, hvatanje za rukav, «dokazni materijal», «većina je prolaznika sa simpatijama komentirala događaj», «Nekoliko minuta nakon dolaska policije na Cvjetnom trgu pojavile su se članice Le Zbora, koje su obilježavale Međunarodni dan borbe protiv homofobije». Logično je zaključiti da je Zrinka Korljan cijelo vrijeme bila na mjestu događaja. Dakle, ili se radi o vrlo malo vjerojatnoj koincidenciji da se novinarka nađe na mjestu zbivanja naš u «pravo vrijeme» ili se ne radi o koincidenciji.
D.J.L.
Prilog
Pankerice razbile štand crkvenih aktivista udruge 'U ime obitelji' koji su protiv gay brakova!
Neobična se scena odigrala danas na Cvjetnom trgu. Aktivisti udruge “U ime obitelji” povezane s crkvom prikupljali su potpise za referendum protiv priznavanja istospolnih brakova, a dio građana negodovao je jer su pritom bili vrlo naporni i prolaznike doslovno hvatali za rukave te tražili da potpišu.
U jednom trenutku dotrčale su dvije mlade djevojke, pankerice, koje su se obrušile na štand, kidajući letke i razbacujući ih naokolo. To je trajalo samo nekoliko minuta, a nakon toga su pobjegle.
Bijesni aktivisti
Aktivisti “U ime obitelji”, njih desetak, šokirano su promatrali djevojke, a potom su pozvali policiju. Neki od njih odlučili su ne popravljati štand sve dok policija ne dođe, jer je to “dokazni materijal” zločina koji se dogodio. Mnoge je scena nasmijala, a većina je prolaznika sa simpatijama komentirala događaj. Nekoliko minuta nakon dolaska policije na Cvjetnom trgu pojavile su se članice Le Zbora, koje su obilježavale Međunarodni dan borbe protiv homofobije. Samo nekoliko metara od sada već bijesnih aktivista zapjevale su nekoliko pjesama iz svojega repertoara, među kojima je okupljene najviše oduševila njihova verzija Thompsonove “Lijepa li si”.
‘Dalmatinko, lijepa li si’
Članice zbora su, naime, promijenile tekst pa on glasi: “Dalmatinko, lijepa li si, oj, Slavonko, zlatna ti si...”
Zrinka Korljan
Jutarnji list