Momčad Sveučilišta u Zagrebu pobijedila na Srednjoeuropskom studentskom informatičkom natjecanju u Krakowu
Na Srednjoeuropskom studentskom ACM natjecanju (CERC) održanom od 14. do 16. studenoga 2014. u Krakowu, Poljska, nastupila su tri tima Sveučilišta u Zagrebu. Tim "Zagreb 1" kojeg čine Stjepan Glavina, Ivan Katanić i Gustav Matula, svi studenti Fakulteta elektrotehnike i računarstva, uvjerljivo je osvojio prvo na ovom natjecanju i izborio nastup u finalu Svjetskog studentskog ACM ICPC natjecanja koje će se sljedeće godine od 16. do 21. svibnja održati u Marrakeshu (Maroko).
[Druga dva tima Sveučilišta u Zagrebu osvojila su odlično 4. i 9. mjesto.
[Na CERC-u 2014 nastupilo je 79 timova iz sedam srednjoeuropskih zemalja (Austrija, Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovačka i Slovenija), a natjecanje se sastojalo od timskog rješavanja 12 problemskih zadataka na algoritamskoj osnovi u programskim jezicima C/C++/Java, pod operativnim sustavom Linux na jednom računalu u trajanju od 5 sati.Na ovogodišnjem CERC-u nastupila su tri tima Sveučilišta u Zagrebu koji su postigli sljedeći uspjeh:
[ZAGREB 1 – 1. mjesto
[Stjepan Glavina, FER, student 2. godine diplomskog studija
[Ivan Katanić, FER, student 1. godine diplomskog studija
[Gustav Matula, FER, student 2. godine
[ZAGREB 2 – 4. mjesto
[Mislav Balunović, PMF-MO, student 1. godine preddiplomskog studija
[Ivica Kičić, PMF-FO, student 1. godine diplomskog studija
[Marin Tomić, PMF-MO, student 2. godine preddiplomskog studija
[ZAGREB 3 – 9. mjesto
[Matija Milišić, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
[Antun Razum, FER, student 3. godine preddiplomskog stud
[ija Tomislav Tunković, FER, student 3. godine preddiplomskog studija
[Timove studenata Sveučilišta u Zagrebu na ovom natjecanju vodio je Goran Žužić, stručni voditelj, dok je odgovorni voditelj bio Krešimir Malnar.
[Svoj doprinos ovom uspjehu dali su i ovdje prisutni članovi Organizacijskog odbora CERC-a 2015. -2017. koje će se sljedeće tri godine održati u Zagrebu: doc. dr. sc. Ante Đerek, Vjekoslav Giacometti, Aron Bohr i Alenka Dogan Capan.
[Nastup naših informatičara na ovom jakom regionalnom natjecanju organizirao je Hrvatski savez informatičara koji je ranije organizirao i proveo sva studentska prednatjecanja za izbor naša tri tima koji nastupaju na ovom natjecanju.
[Program se financira iz javnih potreba Republike Hrvatske za tehničku kulturu, a pokroviteljstvo i potporu pružaju Hrvatska zajednica tehničke kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske.
mojzagreb.info
Prilog je dio programskoga sadržaja financiranoga od strane Grada Zagreba.