Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća

Osnivač Portala HKV-a je Upravni odbor HKV-a, a član Upravnog odbora zadužen za Portal je dopredsjednik HKV-a akademik Slaven Barišić. Tekstovi na Portalu ne izražavaju nužno mišljenje i stavove Redakcije, nego su mišljenje i stavovi njihovih autora.

Autor Portala

dr. sc. O. Barišić

Urednici

dr. sc. Osor Barišić i Davor Dijanović

Redakcija

dr. sc. O, Barišić (mm)

D, Dijanović (dd)

dr. sc. D. Lovrić (djl)

dipl. iur. M. Balaško-Ivančić (mmb)

Stalni suradnici

Zlatko Ifković, stalni dopisnik iz Vojvodine, Republika Srbija

dipl. iur. D. Rajčić (zdk)

Uredništvo portala:
Ova elektronička adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Administrator portala:
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Hrvatsko kulturno vijeće - udruga  

Adresa:
HRVATSKO KULTURNO VIJEĆE
Gundulićeva 23/III
10000 Zagreb
Hrvatska

Kunski i devizni računi kod Hrvatske poštanske banke

kunski račun:
HR8023900011100330929

devizni račun:
Swift kod Hrvatske poštanske banke je: HPBZHR2X
IBAN glasi: HR8023900011100330929

Kako postati članom naše udruge?

Postati članom Hrvatskoga kulturnog vijeća nije uopće teško. Dovoljno je ispuniti pristupnicu i poslati je na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Godišnja članarina iznosi 100 HRK, dok je za umirovljenike i studente 50 HRK. Ako su sredstva namijenjena Portalu, onda to treba posebno naznačiti na uplatnici, primjerice riječima "Za Portal HKV-a".

 

 

 

Sri, 27-05-2015, 11:32:34

Komentirajte

Zadnji komentari

Kolumne

Zagreb

 • Nakon 150 godina školstva u Vrapču, vrijeme je za muzej
  2015-05-22 13:47:26

  vrapcanska116HDZ-ovi zastupnici u Gradskoj skupštini pokrenuli su i prezentirali inicijativu oko preuređenja napuštene škole izgrađene davne 1863. godine koja se nalazi tik uz župnu crkvu svete Barbare u Gornjem Vrapče i njezine prenamjene u muzejski prostor. Radi o kulturnom dobru, zgradi u ruševnom i teškom derutnom stanju koja vapi za revitalizacijom. S obzirom da je zgrada u vlasništvu Grada Zagreba, HDZ će predložiti nadležnim gradskim uredima projekt oko obnove stare škole, za što nudi stručne i kompetentne ljude koji su spremni pomoći oko realizacije tog projekta, prije svega oko dobivanja sredstava iz za to predviđenih EU fondova. (hkv)

  Komentari      Opširnije...

1 klik za nas

Radio i TV

Visoka kvaliteta

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Posjetitelji

Imamo 328 gostiju i nema članova online

Administriranje

GZČ: Davor Dijanović

Najnovije vijesti

 • Preimenovan glavni šibenski trg „Poljana maršala Tita"
  2015-05-26 16:10:56

  Šibenik„Apsurd je i civilizacijska sramota da se danas Josip Broz, simbol totalitarnog komunističkog režima, spominje isključivo kao antifašist dok se zanemaruju njegova zlodjela kao čelnog čovjeka totalitarnog režima" - stajalo je između ostalog u zahtjevu kojeg je Hrast krajem ožujka predao Gradu Šibeniku, tražeći da se ime glavnog gradskog trga preimenuje iz „Poljana maršala Tita" u „Poljana".(hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • U ime obitelji: O braku i obitelji treba odlučivati na demokratski provedenom referendumu
  2015-05-26 15:07:18

  U-ime-obiteljiJednostrano uključivanje vlade i političkih stranaka, obilato financiranje iz inozemstva, lobiranje različitih udruga civilnoga društva, pristranost medija i stalno vrijeđanje i etiketiranje onih koji su se protivili redefiniciji braka, imali su za cilj spriječiti argumentiranu javnu raspravu te njezin fokus skrenuti s bitnih činjenica, baš kao što je to bio slučaj i u Hrvatskoj. Zbog toga, irski birači nisu bili upoznati s najtežom posljedicom redefinicije braka – zakonskim ukidanjem prava djeteta na oca i majku! (UIO)

  Komentari      Opširnije...

 • Sutra u Europskom domu: Četvrta javna sjednica HNES-a
  2015-05-25 21:12:09

  Zvonimir ŠeparovićHNES - Hrvatsko nacionalno etičko sudište poziva na Četvrtu javnu sjednicu, koja će se održati u utorak 26. svibnja 2015. u Europskom domu, u Zagrebu, Jurišićeva 1, s početkom u 19 sati, pod naslovom: „Europa je osudila totalitarizam: Etičke osude za veleizdaju protiv Josipa Broza Tita i jugoslavenskog komunističkog totalitarizma".(hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • Andrzej Duda, kandidat stranke Pravo i pravda je novi poljski predsjednik
  2015-05-25 14:08:31

  poljskaAndrzej Duda, kandidat oporbene stranke desnog centra Pravo i pravda, pobijedio je s 53 posto glasova u drugom krugu predsjedničkih izbora u Poljskoj održanom u nedjelju. Andrzej Duda aktivno se zalaže za brak kao zajednicu žene i muškarca te pravo na život od začeća do prirodne smrti. Duda (42) je kandidat oporbene stranke desnog centra Pravo i pravda (PiS) koju vodi Jaroslaw Kaczynski, brat blizanac bivšeg predsjednika Lecha Kaczynskog, nastradalog u avionskoj nesreći. (Narod.hr)

  Komentari      Opširnije...

 • Tomislav Karamarko: Vidjet ćemo tko su lopovi
  2015-05-24 10:51:23

  Tomislav KaramarkoU razgovoru za Večernji list čelni čovjek HDZ-a dotakao se brojnih tema: "Ako provedemo samo reformu javnog sektora, bez poticanja poduzetništva, imat ćemo poplavu nezaposlenih, nesretnih ljudi koji će biti socijalna bomba. Ako pak ne napravimo reformu javnog sektora, ne možemo poticati poduzetništvo... Možda ću zvučati grubo, ali komemoracija u Jasenovcu pretvorila se u boljševički dernek na kojem se slavilo i skandiralo čovjeku, koji pripada povijesnom otpadu, zločincu Titu... Neću dozvoliti da SDP viče drž'te lopova i napada moje ljude, a istovremeno u Dubrovniku imaju pravomoćno osuđenog gradonačelnika!"

  Komentari      Opširnije...

 • Istina o Jasenovcu – tribina Hrvatskog kluba 26. svibnja 2015. u 19,00 sati
  2015-05-23 16:36:35

  Tribina - publikaPovijesne knjige u kojima se govori o II. svjetskom ratu na području bivše Jugoslavije obiluju mnogim netočnim podacima i neistinama, stoji u pozivu Hrvatskog kluba na tribinu u Zagrebu 26. svibnja 2015. U tome zasigurno prednjače priče o Jasenovcu. Broj stradalih i način postupanja sa zatvorenicima predmet su mnogih prijepora i predstavljaju ogromni uteg, odnosno kočnicu razvoja našeg društva.(hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • HKS: Predstavnici nacionalnih manjina svojom' Deklaracijom o nesnošljivosti i etnocentrizmu u Hrvatskoj' šire neistine
  2015-05-22 17:26:41

  hksZbog svega izrečenog u Deklaraciji, HKS traži da se u Saboru otvori rasprava o pravima nacionalnih manjina kako bi se u budućnosti spriječilo da njihovi predstavnici, poput potpisnika 'Deklaracije', manipuliraju njihovom tobožnjom ugroženošću. HKS u svom programu ističe da nacionalne manjine predstavljaju bogatstvo Republike Hrvatske te kao takve moraju biti integrativni dio hrvatskog društva i uživati poseban status kulturne autonomije, ali ne i posebnu političku zastupljenost u tijelima izvršne i zakonodavne vlasti. Tek tada svi građani u Republici Hrvatskoj bit će jednaki. (HKS)

  Komentari      Opširnije...

 • Kukuriku vlada isti dan raspisala natjećaj i podijelila sredstva iz natječaja
  2015-05-22 16:55:37

  crnoNovo dostignuće "najbolje Vlade koju je ova zemlja imala". Raspiše natječaj 9. veljače, i već istog dana podijeli novac, odbija zbog zakašnjenja prijavu predanu 11. veljače, pa se u tri mjeseca ne mogu dogovoriti što će u svezi toga slagati Hrvatima, pa iz Vlade na sjednicu Sabora stignu ne jedno, već dva objašnjenja, ... Ukratko, vlada Zorana Milanovića svakim danom dokazuje da se dosljedno drži svog mota: "Pod vladavinom Kukuriku vlade već je danas bolje nego što će biti sutra." (hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • Predstavljanje Tuđmanovog arhiva u prepunoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu
  2015-05-21 19:25:21

  Miroslav TuđmanU prepunoj velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu predstavljen je jučer istinski nakladnički pothvat - „Tuđmanov arhiv: Korespondencija predsjednika Republike Hrvatske dr. Franje Tuđmana od 1990. do 1999. godine", koji je uredio prof. dr. Miroslav Tuđman. Na predstavljanju - oko 500 nazočnih - bili su brojni dionici političkog i javnog života Splita i cijele županije.(HDZ/hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • Održan Kulturfest 2015.: Brojni zanimljivi gosti
  2015-05-21 19:05:49

  Stjepo BartulicaKulfest – festival progresivne kulture započeo je danas svečanim otvorenjem u Novinarskom domu. Festival je otvorio dr. Tibor Navracsics, povjerenik Europske komisije za obrazovanje, kulturu, mlade i šport. Na okruglom stolu na temu "Temeljna načela zapadnog identiteta: što Zapad održava kao cjelinu" sudjelovali su prof. Orlando Carter Snead, jedan od vodećih stručnjaka na polju bioetike sa Sveučilišta Notre Dame, dr. Robin Harris, bivši savjetnik Margaret Thatcher te Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta.(COK/hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • „Budimir Lončar je paradigma nekažnjenih jugoslavenskih komunističkih zločina"
  2015-05-21 18:27:53

  Budimir LončarU Matici hrvatskoj je 21. svibnja 2015 održana konferencija za novinare tijekom koje je predstavljena „Inicijativa EU 1481". Inicijativa je nazvana po imenu rezolucije Parlamentarne skupštine Vijeća Europe broj 1481 o osudi komunističkih zločina iz 2006. Zorislav Lukić je kao primjer budućeg djelovanja Inicijative prema hrvatskim pravosudnim tijelima naveo slučaj Budimira Lončara kao paradigme nekažnjenih jugoslavenskih komunističkih zločina iz prošlosti, kojim bi se mogao i baviti budući zakon o lustraciji.(MH/hkv)

  Komentari      Opširnije...

 • Poziv na tribinu 'Lustracija u Hrvatskoj - nužnost ili ne?'
  2015-05-21 16:34:13

  Organizacija 'Studenti za slobodu, FPZG' organizira tribinu pod naslovom 'Lustracija u Hrvatskoj - nužnost ili ne?', koja će se održati na Fakultetu političkih znanosti u utorak, 26. svibnja u 18 sati, u dvorani A. (hkv)

  Komentari      Opširnije...

Copyright © 2015 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom (GPL).