Treći korak na putu do cilja – dopuna promišljanju prijedloga i analizi
Analiza ponašanja posjetitelja Portala HKV-a u prilogu "Treći korak na putu do cilja – analiza i prijedlog", autora g. Paje Grkčevića vrijedan je pokušaj analize i političkih stavova onih što na portal HKV-a dolaze kako bi „pobjegli“ od politički unificirane medijske današnjice u Hrvatskoj. Polemički prilozi i komentari portala pobuđuju i mnogo širu pažnju i interes javnosti, a usuđujem se reći kako se i „prate“ s pažnjom i kod, u političkom smislu, „neistomišljenika“, što ukazuje i na bar „mali respekt“ prema na Portalu iznošenim stavovima.
Očito je i svima jasno, kako se na portalu HKV-a posjetitelji mogu razvrstati na:
a) - povremene posjetitelje, koji samo čitaju priloge, ali nikada se ne uključuju u polemike, niti su "registrirani" posjetitelji Portala,
b ) - povremene posjetitelje Portala, koji su registrirani i povremeno se uključe dodajući na nekim člancima svoj komentar, a u načelu ne polemiziraju s ostalim "komentatorima",
c) - svakodnevne posjetitelje Portala, dakako registrirani, koji često ubace komentar uz pokoji članak, ponekad polemiziraju s ostalima, uglavnom su konstruktivni u komentiranju i drže se teme članka,
d) - svakodnevne posjetitelje Portala, registrirane, koji svakodnevno komentiraju bilo koji članak, komentari su im gotovo uvijek, neovisni o temi članka na portalu, ali vezani uz političko stajalište kojeg zastupaju u odnosu na hrvatsku svakodnevnicu. Ne često, izazivaju polemike i poduže bujice komentara ostalih posjetitelja,
e) - svakodnevne posjetitelje Portala i "dežurne" komentatore ne članaka s Portala, već komentara ostalih posjetitelja! Isključivi im je cilj izazivanje (da ne upotrijebim riječ provociranje) diskusije ostalih posjetitelja, uglavnom na temu posve drugačiju od teme samog članka koji se komentira. Ne rijetko, Administrator Portala mora intervenirati i brisati komentare ovih registriranih posjetitelja, bilo zbog vrijeđanja ostalih sudionika rasprave, bilo zbog "uvredljivog pisanja o temi". Za ove svakodnevne sudionike portalskih diskusija svakako se može reći da su strastveni, čvrsti uz stavove koje iznose, ma kakvi oni bili, a počesto netolerantnog stava prema drugačijim mišljenjima.
Portal HKV-a nakon višegodišnjeg djelovanja, bilježi, siguran sam kako to Administrator može potkrijepiti brojevima, bitno veću posjećenost, sa "svih strana svijeta", nego prije godinu ili dvije! Stoga je i logično kako raste broj onih koji se registriraju i komentiraju, ali i dostavljaju svoje priloge za objavu. Zajedničko je svima da se ne mire s današnjom političkom svakodnevnicom Hrvatske, da ne vide "svijetlo na kraju tunela" ili bolje rečeno, političke snage i opcije, karizmatične vođe i političku organizaciju koja bi omogućila artikuliranje stava "hrvatske desnice" (ma kako to definirali ili ma što to u definiciji može značiti, sposobne da dobije istinski utjecaj u političkom životu)!
HKV je, u formi Udruge, uzdigla grupa nezadovoljnih intelektualaca, jer su sve relevantne institucije društva provodile poznatu "hrvatsku šutnju", te nizom aktivnosti usmjerila pažnju javnosti na udrugu samu i stavove koje zastupa. Dakle, cilj je postignut, problemi društva su detektirani, javnost je "saznala" da postoji "Hrvatska" koja misli drugačije od službene politike i koja odista brine dugoročnost ciljeva bitnih za opstojnost Hrvatske.
No, mnogi HKV-ovci, u samoj udruzi, "gledaju" političku snagu, da ne kažem "stranku", koja treba povesti "birače na izborima", posebno kroz aspekt podrške udruge HKV-a g.M.Tuđmanu na predsjedničkim izborima. Dakako, HKV može pokrenuti ili podržati inicijative za političko "okupljanje" istomišljenika, no sam po sebi, kao Udruga, on nije "politički faktor" na političkoj pozornici u Hrvatskoj.
Dužnost HKV-a bi više bila da djeluje kao moderator na sceni političke desnice Hrvatske, ma kako ona razjedinjena danas bila, da ih, u ime članstva i simpatizera HKV-a, pokuša okupiti i pripremiti za značajniji rezultat na izborima za Sabor. Uloga HKV-a se podrazumijeva u sferi razbijanja medijske blokade ili medijskog jednoumlja, koje je već neko vrijeme nametnuto Hrvatskoj, nevidljivim SDP-HDZ "paktom" s jasnim EU globalističkim koncima.
Ono što u Hrvatskoj danas brine jest doista neuspješan pokušaj da se na "političkoj sceni“ nađe hrvatska desnica, stranke i pojedinci, spremni zatomiti osobne interese zbog cilja u interesu društva. Mobilizatorska uloga HKV-a u okupljanju ovih subjekata političke scene adekvatna je zadaća i cilj Upravnog odbora i Predsjednika HKV-a, shodno njihovom društvenom utjecaju kao pojedinaca u njihovim profesijama.
Članstvo i simpatizeri HKV-a jedino to i mogu očekivati, jer u predstojećem mandatu saborskih novoizabranih poslanika donositi će se za Hrvatsku prevažne odluke, što zahtijevaju kompletne osobe, a ne tek "ručice" poslušnika stranačkih hijerarhija i interesa.
Damir Tučkar, dipl.ing