Nedostojni države?
U vrijeme kad se europska intelektualna i politička javnost iznova suočava s trošnošću nadnacionalnih himera, otkrivajući vrijednost nacionalne države i neprolaznost nacionalnog identiteta, kao slučajno se Hrvate bombardira podatcima što bi imali pokazati da nisu dostojni takve države, i da im je jedini spas uvući se pod fantomski euro-unijski kišobran, jer tamo, tobože, teče med i mlijeko. Da bi se taj cilj postigao, potrebno je obezvrijediti sve što država znači.
Wikileaks
Zato je u poplavi američkih diplomatskih dokumenata objavljenih na Wikileaksu, što ih tako uporno prenose ovdašnji mediji, mnoštvo primjera da se tzv. hrvatski političari nadmeću u izrazima servilnosti prema takozvanoj međunarodnoj zajednici, otvoreno prezirući vlastitu zemlju i njezine zakone. Tobožnji naši ministri za tuđi račun i na štetu generala Hrvatske vojske pokazuju spremnost krivotvoriti i lagati, državni odvjetnici izvješćuju strane veleposlanike o rezultatima inače tajnih istraga koje se vode protiv pojedinaca i skupina, a samozvani hrvatski bankari ubiru visoke plaće na čelu banaka u stranom vlasništvu, što su ih sanirali o trošku hrvatskih poreznih obveznika, pa ih jeftino prodali tuđinskoj klateži. U hrvatskome novinstvu presudan je tuđinski interes, lisnicom hrvatske kulture upravljaju oni što Hrvatsku mrze iz dubine duše, a hrvatska se povijest u udžbenicima piše po stranome diktatu.
Nestanak HDZ-a
Usporedno s time, možda najsnažnija hrvatska politička stranka (svakako ona koja je poslužila kao glavni instrument oslobođenja i osamostaljenja Hrvatske) stenje pod bujicom vijesti koje ju prikazuju kao kriminalnu hobotnicu.Rušenje HDZ-aIako ni o stranci a još manje o njezinu donedavnom predsjedniku, što očito remetinečko dugočasje krati farizejskim prebiranjem krunice, na ovome mjestu – neskromno podsjećam – nikad nije napisan ni jedan jedini pohvalan redak (pa ni onda kad su mu se klanjali stranački pripuzi, a do neukusa mu kadili tzv. neovisni i tobože liberalni mediji!), nemoguće je ne primijetiti da svjedočimo očitu pokušaju da se čitava struktura te stranke razori i kriminalizira Iako ni o stranci a još manje o njezinu donedavnom predsjedniku, što očito remetinečko dugočasje krati farizejskim prebiranjem krunice, na ovome mjestu – neskromno podsjećam – nikad nije napisan ni jedan jedini pohvalan redak (pa ni onda kad su mu se klanjali stranački pripuzi, a do neukusa mu kadili tzv. neovisni i tobože liberalni mediji!), nemoguće je ne primijetiti da svjedočimo očitu pokušaju da se čitava struktura te stranke razori i kriminalizira, s tendencijom da Hrvatska demokratska zajednica doživi sudbinu sličnu onoj talijanskih demokršćana. Dakle, da nestane, kako bi se još širi prostor otvorio kojekakvim bezličnim tehnokratima i vladavini struktura kojima je zlatno tele jedino božanstvo komu se klanjaju. Dakako, ne događa se to bez odgovornosti vodstva te stranke, što je tradicionalno (i – ne dvojimo ni o tome – ne tek u ovom stoljeću!) korumpirane pretpostavljalo čestitima, dojučerašnje jugokomuniste hrvatskim nacionalistima, a moralne ništarije idealistima, pa je silan trud uložilo da se hrvatska politička pozornica pretvori u arenu sa svega dva ozbiljna suparnika, od kojih je jedan na tzv. ljevici i drugi na tzv. desnici, za što je bilo potrebno satrti svaki zametak nacionalističkog okupljanja. Taj je trud, kako vidimo, dva desetljeća rađao bogatim plodom, na korist protuhrvatskih snaga, a na štetu Hrvatske.
Hrvati i država
Kad sve to imamo na umu, nad današnjim okapanjima hadezeovskih patrijarha u povodu javnoga pranja stranačkoga prljavog rublja teško je ne osjećati elementarno gađenje. No, to ne znači da smijemo previdjeti kako čitav pothvat ima jasan cilj; meta pritom nije jedna stranka, nego jedan narod i njegova država. Time što se čitava politička klasa pokazuje kao mediokritetska, amoralna i izdajnička, i time što se hoće pokazati da osnivača te stranke i uopće hrvatski nacionalni pokret u posljednjoj fazi prošlog stoljeća (pokret što je, uostalom, izvorno nastao i sazrio bez Tuđmana!), zapravo nije imao nikakvo plemenito, idealističko nadahnuće, nego je bio smišljeni, zločinački plan pljačke nacionalnoga bogatstva, hoće se kazati da samostalna država nije cilj vrijedan žrtve, odnosno da Hrvati nisu dostojni države. Jer, tko bi pod dojmom današnjih slika kojima dominiraju hohštapleri, protuhe i kriminalci, ponovno goloruk krenuo na tenkove, kao što su desetci tisuća hrvatskih mladića uradili prije dvadesetak godina? Zato izbor novog rješenja, odluka da se pronađe treći put – onaj koji može i hoće pokazati da je Hrvatska i dalje vrijedna svake žrtve – nije samo pitanje tehničke preraspodjele vlasti; to je više nego ikad i moralna obveza, pitanje obraza i dostojanstva.
Tomislav Jonjić
Politički zatvorenik
Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.
Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća
Zadnje vijesti
- Razlozi za optimizam: Hrvati među vodećim darivateljima organa u svijetu .................(25. svibnja 2012.)
- Čačić i Linić o uštedama u javnom sektoru .................(25. svibnja 2012.)
- Josipović o izjavi da je "Vukovar srpski grad" .................(25. svibnja 2012.)
- Ham: Odluka o ukidanju Vijeća za normu hrvatskog jezika posve politička .................(25. svibnja 2012.)
- Pusić i Čačić se ne boje HDZ-ove "Vlade u sjeni" .................(25. svibnja 2012.)
- Karamarko predsjednik Kluba zastupnika HDZ-a .................(25. svibnja 2012.)
Zadnji komentari
- Karamarko 971: Kujundžić 860
Ekonomija ekonomistima Borisla...
26.05., 00:05, Boljunac - EU - Nikolić treba dokazati ko...
***Admin
25.05., 23:38, Daruvar - Josipović: HDZ ima sve uvjete ...
Nu, Daruvar, ja koliko znam, ...
25.05., 23:37, Daruvar - Čudni kriteriji za imenovanje ...
Daruvar, nije to glazbenik ve...
25.05., 23:35, Daruvar - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
Daruvare, kada biste išta zna...
25.05., 23:32, Daruvar - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
Samo se tješi da ima gorih od...
25.05., 23:30, Daruvar - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Čovo bre Jovane burazeru, rado...
25.05., 22:50, triarios - K. Marušić: Karamarko se treba...
Moram priznati da je dobro "ob...
25.05., 22:46, Boljunac - Američke vojne letjelice prepu...
..naša pa eto naše borbeno zra...
25.05., 22:11, Kismet - EU - Nikolić treba dokazati ko...
Svaka čast Nikoliću! S dvije i...
25.05., 21:53, Crni Jahač - Američke vojne letjelice prepu...
Eto ti ga, slika demokracije ...
25.05., 21:45, Crni Jahač - EU - Nikolić treba dokazati ko...
Pisati u naslovu ili samo u po...
25.05., 20:14, triarios - Američke vojne letjelice prepu...
Bitno je, kao što danas kukuri...
25.05., 19:47, HISTrion - K. Marušić: Karamarko se treba...
Zaboravi ja da smo pod monitor...
25.05., 19:20, HISTrion - Izbori u HDZ-u: 111 glasova pr...
U ovakvom odnosu snaga Karamar...
25.05., 18:40, Bumbušbu - K. Marušić: Karamarko se treba...
korigiraš moje komentare, ovo ...
25.05., 18:16, HISTrion - K. Marušić: Karamarko se treba...
Ako hoda kao patka i glasa se ...
25.05., 17:38, HISTrion - Josipović o izjavi da je Vuko...
Vrlo jasna reakcija u kojoj Ok...
25.05., 17:37, zmijicamala - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Ako Jovanović, ne daj Bože, pr...
25.05., 17:29, zmijicamala - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Ne znam tko ste vi koji ćete,...
25.05., 17:15, Cetina - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Zašto komunisti mrze hrvatski ...
25.05., 17:05, zmijicamala - Karamarko predsjednik Kluba za...
Događaji u Hrvatskoj, u susjed...
25.05., 16:55, Cetina - Josipović o izjavi da je Vuko...
Velikosrpski namjesnik na Pant...
25.05., 16:50, Cetina - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Protuhrvatski potez polupismen...
25.05., 16:45, Cetina
Tko je na vezi?
- Ognjistar
- Paganini
- 2 korisnika
- 43 gostiju
Abecedni popis autora
Bagdasarov, Artur; Bašić, Đivo; Biondić, Ivo; Biondić, Vladimir; Bokšić, Ante; Borovčak, Damir; Bošnjak, Marjan; Bralić, Branko; Čolak, Tomislav; Derado, Ivo; Dolbeau, Christophe; DRAN; Drenjančević, Igor; Dužević, Ivo; Gredelj, Vladimir; Grkčević, Pajo; Hečimović, Josip; Ivanišević, Mira; Jošt, Marijan; Jurčević, Josip; Kalafatić, Damir; Kovač, Mate; Kovačević, Mate; Kunek, Ante; Lukšić, Branimir; Marinčić, Anto; Mogorović, Ninoslav; Molak, Branimir; Mršić, Zdravko; Nürnberger, Tomislav; Omrčen, Mirko; Pečarić, Josip; Pešorda, Damir; Pešorda, Mile; Piskač, Nenad; Przystawa, Jerzy; Prpa, Mile; Ranogajec, Zvonimir; Raos, Ivan; Slaviček, Mario; Sole, Romano; Šuba, Slaven; Šumanović, Vladimir; Tolić, Benjamin; Tomašević, Željko; Tučkar, Damir; Hrvatski list; Pisma iz Nj.; UHD91; HSP AS; Prilozi članova; Prilozi čitatelja
KOMENTARI ČITATELJA
Stvarno je HDZ leglo najvećih kriminalaca i lopova koje ovaj narod ne pamti.
Svakako ne branim SDP, HNS, IDS i druge stranke kojima je slobodna i nezavisna država Hrvatska "trn u oku", ali treba reći istinu.
Nemoguće je ne primjetiti
SMIŠLJENU STRATEGIJU
DEGRADIRANJA DOMOLJUBNE I NACIONALNE
OPCIJE U DANAŠNJOJ HRVATSKOJ. Da smišljeno i planski,sve se degradira.
DOMOVINSKI RAT
koji bi u NACIONALNOJ HRVATSKOJ DRŽAVI
morao biti "ALFA I OMEGA",vječita
inspiracija i nadahnuće
hrvatske prošlosti današnjice i budućnosti
sveden je na običnu "footnotu" i "epizodu" koju treba zaboraviti.
Borci,junaci i heroji tog
VELIČANSTVENOG NACIONALNOG ČINA
OSLOBOĐENJA već se otvoreno (i nekažnjeno) omalovažavaju,b late i stavljaju gotovo rutinski "VAN ZAKONA"
Isti proces se odvija u "Kriminalnom
poduhvatu" koji neprijatelji Hrvatske
i lažni "LJEVIČARI" nesmiljeno vode
protiv IMENA,ČASTI,ZAS LUGA i OSTAVŠTINE
ISTINSKOG HRVATSKOG "OCA DOMOVINE"
-FRANJE TUĐMANA.
Dva najvažnija stupa hrvatske državnosti se nastoje degradirati
i uništiti.
Jer,ako se kriminaliziraju vođe,borci
i heroji te NACIONALNE HRVATSKE REVOLUCIJE ne ostaje okvira niti svjetonazora koji bi očuvali te
vrijednosti koje za hrvatsku" ŽIVOT ZNAČE"
Tu se onda pojavljuju paradoksi i sumnje a i beznađe.
Jer progonjene i optužene "HRVATSKE VITEZOVE I OSLOBODIOCE" nema
tko zaštititi.Država kojoj su trebali biti sami "kruh i sol" i utjelovljenja svega onoga
zašto se prolila tolika krv
MLADIH HRVATSKIH IDEALISTA "ne stoji iza njih"
Konzekventno tome postavlja se pitanje:
Dali je današnja Hrvatska uobće
DRŽAVA HRVATSKOG NARODA,i dali današnji
"hrvatski političari" uobće zastupaju
HRVATE i HRVATSKE INTERESE?
Onako kako jedan normalan Hrvat i Nacionalista otvorenim očima shvaća taj pojam.
To posebice vrijedi za "DANAŠNJI" HDZ
nekada izvornu stranku FRANJE TUĐMANA.
"SANADEROVA ERA" i njegovu "selektiranu" nasljednicu JADRANKU KOSOR a i bezbroj drugih "kompromisa" i "neprincipijaln osti" kad je u pitanju obrana
OSNOVNIH HRVATSKIH INTERESA (guranje po svaku cijenu u EU,udruživanje sa Velikosrbima,su đenja braniocima)stavlja
ozbiljni znak pitanja na taj i takvi HDZ, i vodstvo koje NEMA ISTINSKIH DOMOLJUBNIH A NITI NACIONALNIH AKREDITIVA,
stranku koja u "srazu" sa zahuktalim,dobr o propagandno verziranim
(po partijskim principima) SDP-om
i samim mogućom pobjedom na izborima
NEBI DONIJELA NEKE VAŽNIJE I BITNIJE
PROMJENE U POLITIČKOJ SLICI HRVATSKE.
Gosp Jonjić sugerira NAMJERNO SABOTIRANJE I DESTRUKCIJU HDZ STRANKE IZNUTRA...de facto nestanak te stranke sa političkog horizonta...
Poznavajući,svu tu "paukove mreže" i
metodologiju sustavnog "psihološkog rata" na djelu, "centara"umješa nih u perfidnu,makevi jalističku i bizantsku poltiku "ONIH" koje NE ŽELE niti slobodne niti prosperitetne a niti
nacionalno svjesne HRVATSKE DRŽAVE,
takav scenario
nije nemoguć kako nekima to možda na
prvi pogled izgleda.
Naime u diskusijama na ovom Portalu
i nastojanjima određenih provokatora i "razbijača"
("ECCE HOMO","DARUVAR" ,"METEOX" itd..
probija jedna konstanta i zajednički
nazivnik:
HRVATSKI SE NACIONALNI KORPUS,HRVATSKI NACIONALISTI,HR VATSKI BORCI ZA SLOBODU,
"TUĐMANOVA ERA" hoće pošto poto,
naprosto tonama laži i dezimformacija
PROGLASITI DEKADENTNOM USKOM MANJINOM,NEVAŽN OM,PRIMITIVNOM, NESPOSOBNOM ZANEMARLJIVOM POLITIČKOM SNAGOM I FAKTOROM...
-Znači gotovo iste formulacije,
taktika,riječnik i metode
kao u doba
TITOVE JUGOSLAVIJE.
HRVATSKI SE NACIONALIZAM,NJ EGOVE VOĐE
IDEOLOGIJA I SVJETONAZOR
HOĆE SVJESTI NA MARGINALNU,NEVA ŽNU POJAVU.
Stavlja se de facto,na razinu
"POLITIČKE EMIGRACIJE" i gotovo
KRIMINALIZIRA.
POVRATAK U JUGOSLAVIJU,POD DRUGIM IMENOM?
To je ta APSURDNA I NEVJEROVATNA
SITUACIJA ( "NOVA ORWELLIANSKA REALNOST"koja se hoće "lansirati"
"marketirati",i "prodati" kao svršen čin
demoraliziranim,osiromašenim ,izvaranim i
apatičnim hrvatskim glasačima...
Da, to je glavni cilj ANTIHRVATSKIH
SNAGA koje hoće "katapultirati" SDP-ovce u "orbitu" uoči ovih presudnih izbora
u koje HRVATSKA DOMOLJUBNA OPCIJA nažalost
ulazi "BEZ" jake i moćne (čast "HRAST"-u ako se omasovi) HRVATSKE STRANKE
koja bi mogla "smjeniti" HDZ a posebice
uvjerljivom pobjedom "pomesti" Josipovićev i Milanovićev SDP.
Ovo je istinska borba
(bez lažne patetike i frazerstva)
"ZA DUŠU I SRCE HRVATSKE NACIJE"
Jedino rješenje:
ZDRUŽIVANJE, SLOGA I ZBIJANJE REDOVA
SVIH DOMOLJUBNIH STRANKI I STRANČICA
U JEDAN MOĆNI MONOLITNI BLOK
POD VODSTVOM "JEDNOG" KARIZMATIČNOG,NEPOTKUPLJIVOG
VOĐE (LIDERA) KOJEMU ĆE
SLOBODNA I NACIONALNA
HRVATSKA DRŽAVA BITI NAJVEĆI
IDEAL I ZVIJEZDA VODILJA.
nista pravednije...
Sad plodove njihove "velicine" koja je stalno bila pri skutima Sanadera i Kosorice (kao i Racana) pripisivati nekim trima nickovima, od kojih su barem neki valjda medju rijetkim pruzali otpor manipulacijama, izdajama i unistavanju - i ucinili se metom i ovog portala, doista je pravi vrtuljak tudjmanistickih i hadezeovskih manipulacija, koji ce ih povuci sam od sebe na dno - tja nije nitko toliko glup...
Nista nece hrvatskom narodu biti gore ako oni i skliznu s crvenih plisanih fotelja kako su zasluzili; barem ce ponovno pronaci svoj istinski karakter.
... da i sad, moja muka:
HRVATSKI HRVATI u HRVATSKOJ koji ne glasuju, sta oni zele toj istoj HRVATSKOJ ?...patetika...