„Ko nas bre zavadi?"

 

JNAI tako, prošao je 'povijesni' posjet predsjednika Srbije Borisa Tadića Vukovaru prigodom kojega se ispričao za zločin na Ovčari i za sve što je u ime Srbije i sprskog naroda tamo učinjeno. Ovaj posjet i isprika mogli bi imati neki učinak i predstavljati jedan mali, ali značajan korak u suočavanju Srbije s odgovornošću za agresiju nad Hrvatskom i Domovinski rat i njenom katarzom za svo zlo učinjeno na području bivše države od 1990. i priznanju krivnje za sve navedeno. To bi bilo moguće da ne postoji nekoliko bitnih stvari.

Prva je što je pri istom posjetu Tadić sa svojim dobrim prijateljom, predsjednikom Hrvatske, Ivom Josipovićem posjetio i Paulin Dvor gdje je na dan pada Vukovara ubijeno 19 nedužnih srpskih civila. Strašan je to zločin koji se ničime ne može opravdati, koji se dogodio u vrijeme kad su pijane četničke spodobe ulazile u sa zemljom sravnjeni Vukovar i pjevale o klanju Hrvata. Ubijenim civilima u Paulin Dvoru treba odati počast i uvijek i zauvijek ponavljati da se taj zločin nije trebao dogoditi, ali posjet tom mjestu dan nakon posjete dvaju predsjednika Ovčari krajnje je problematičan. Čini se kao da se pošto poto htjelo pronaći i drugo mjesto uz Ovčaru na kojem su zločin počinili hrvatski vojnici kako bi se još jednom pokazalo da su za rat i razaranja, eto, krivi svi jednako. To je još jedna stavka u pomno građenoj priči o izjednačavanju krivnje za rat u Hrvatskoj i BiH koja dobro ide uz poznatu srpsku izreku 'ko nas bre zavadi'. Posjet Borisa Tadića Ovčari i odavanje počasti mučki ubijenim ranjenicima iz vukovarske bolnice bio bi puno efektniji da se odmah nakon toga nije išlo još jednom na dokazivanje o tome da su zločine eto činili i Hrvati, što se iz dana u dan spominje kao da se želi dokazati davna tvrdnja o iskonskoj zločinačkoj i koljačkoj naravi Hrvata.

Druga stvar zbog koje posjet Borisa Tadića Hrvatskoj nije povijesni i kada se sve sagleda neće predstavljati korak ka konačnom uočavanju Srbije sa svojom problematičnom prošlošću jest sama osoba koja je Ovčaru i Vukovar posjetila i od koje je došla isprika. Boris Tadić navodno predstavlja toliko opjevane europske snage Srbije koje su srušile Miloševića u opet toliko opjevanom prevratu. Ne treba ni spomenuti da je te iste 'europske snage' u Srbiji činio i izvjesni Vojislav Koštunica. Taj prvoborac europske Srbije, Boris Tadić, već se nekoliko puta iskazao izjavama o Oluji na Dan pobjede i domovinske zahvalnosti nazvavši je najvećim zločinom u Europi nakon Drugog svjetskog rata. Sve to, naravno, zaboravljajući Vukovar i Srebrenicu ( da ne nabrajamo dalje ) i činjenicu da je Oluja bila legitimna vojna akcija s ciljem oslobađanja hrvatskog teritorija i da je egzodus hrvatskih Srba s područja bivše sao krajine bio unaprijed pomno pripreman. Sve te izjave obično su bile popraćene blagim reakcijama iz hrvatske vlasti i sve se te reakcije mogu svesti pod radni naslov 'joj nemojte tako gospodine Tadiću to nije lijepo od vas'. Takve izjave nisu spriječile Ivu Josipovića da od prvih dana svog predsjedničkog mandata tri puta posjeti Srbiju i silno se sprijatelji s Borisom Tadićem pozvavši istog i njegovu obitelj na odmor u Hrvatsku. Pomirenje sa Srbijom od prvog je dana bio prvi Josipovićev zadatak. Pomirenje je, naravno, dobra stvar, ali pod određenim uvjetima, a minimalni su uvjeti da se Srbija ispriča za agresiju nad Hrvatskom i konc logore u Srbiji, da plati ratnu odštetu i izruči Ratka Mladića i Gorana Hadžića Haagu i povuče upravo smiješnu protutužbu na hrvatsku tužbu za genocid u kojoj se, među ostalim, spominje i doba NDH, Jasenovac itd.

Vojislav StanimirovićNažalost, ništa od toga ne treba očekivati s obzirom na dosadašnja događanja i iskustva, no ta činjenica nije smetala Josipoviću koji provodi pomirenje samo površinski kao da sve što se događalo želi staviti pod tepih i zaboraviti jer, eto ne treba gledati u prošlost nego stremiti budućnosti. No, ako se pošlost zaboravi ili, još gore, iskrivljuje, onda ni budućnost ne može biti dobra. Treba vidjeti reakciju Ive Josipovića na sljedeću problematičnu Tadićevu izjavu, a njih će svakako biti. Ne treba sumnjati da će i ona biti mlaka ako je i bude. Isto tako, Tadić se ispričao samo za zločin na Ovčari, ali ne i za razaranje Vukovara, okupaciju trećine teritorija Hrvatske, razaranja hrvatskih gradova, konc logore po Srbiji i nebrojene zločine učinjene od jugovojske i četnika tijekom rata. Isto tako prethodno je za sve to optužio samo Miloševića kao da je nevini srpski narod bio zaveden i zaslijepljen i u takvom stanju, recimo, bacao cvijeće na tenkove koji su išli razarati Vukovar ili kao dobrovoljci išli ubijati i paliti po Hrvatskoj. Naravno, ovime ne optužujem cijeli srpski narod za sudjelovanje u agresiji nad Hrvatskom, jer to ne bi bilo ni normalno, ni ljudski ni istinito, jer u Srbiji postoje snage i ljudi koji shvaćaju štetnost Miloševićeve politike devedesetih za njihovu zemlju i obujam u kojem je ta ista politika u Srbiji bila podržana od običnog puka, no te su snage preslabe, pretihe i premalo ih je. Ideja o velikoj Srbiji i dalje je živa i nije uništena, a europske snage u Srbiji europske su samo na površini, a i sam Tadić je rekao da Milošević snosi samo dio krivice za rat u Hrvatskoj i BiH te da nije na njemu da govori o ulozi Tuđmana i Izetbegovića. Tadić je to rekao jer je to moguće i jer je on europski orijentiran, a u Europi i EU prihvaćaju i takve površinske Europejce i Srbiji toleriraju i takve minorne promjene dok se Hrvatskoj gledaju i najmanje sitnice.

Isto tako trebaju postojati osude samo za zločin na Ovčari i to apsolutno neadekvatne za Mrkšića, Radića i Šljivančanina. Optužnice za konc logore u Srbiji kroz koje su pravu golgotu prošli vukovarski branitelji i optužnice za razaranje Vukovara i zločine u njemu i dalje nema kao ni optužnice za vrh generalštaba JNA, tj. Adžića i Kadijevića, ne treba ni očekivati da će se išta od toga ikad i dogoditi. Zanimljivo je da se danas priča o fantomskim topničkim dnevnicima, tj. prekomjernom granatiranju Knina, dok se nitko ne pita tko je odgovoran za razaranje i uništenje Vukovara.

Na kraju dolazimo da najapsurdnije, tj. najtragičnije činjenice, a to je izjava saborskog zastupnika Vojislava Stanimirovića da Srbi nisu počeli rat u Vukovaru i da ima informacije da su u vukovarskoj bolnici bili preobučeni hrvatski vojnici. Stanimirović nije u biti rekao ništa novo, tj. rekao je ono što se i u hrvatskom medijskom prostoru fabricira već dobrih 10, 15 godina, a to je da za rat nisu krivi Srbija i Milošević, nego da je krivnja na obje strane podjednaka i da je rat u biti bio dogovoren između Tuđmana i Miloševića. Zanimljivo je i da dan danas, dvadeset godina poslije, živi teza da su hrvatski Srbi bili ugroženi ( od krvoločne ustaške vlasti ) i da im je od Srbije i Miloševića trebala pomoć, tj. da su Srbi bili izazvani na rat. Znači, Srbe u to doba nije trebalo izazivati stvarajuću hrvatsku državu, jer su na nju uvijek bili i biti će jako osjetljivi pa su onda krenuli iz svih smjerova i svim snagama da je u začetku uguše i unište. Nakon što im to nije uspjelo rat se danas vodi drugim sredstvima, vodi se tzv. specijalni rat u kojem, nažalost, Hrvatska gubi. Isto tako, ni Vukovar kao simbol stradanja Hrvatske u ratu i kao grad heroj nije pošteđen ovoga rata. Tako je na svaku obljetnicu pada Vukovara koja nam se bliži glavna tema u hrvatskim medijima je li Vukovar bio izdan i da li mu se moglo pomoći. Svakako, oko Vukovara i njegove obrane postoje neke neriješene priče i misterije, ali zanimljivo je da je uvijek važnije tema bila propitati tadašnju obranu i moguću pomoć iz Zagreba nego na lijep način odati počast žrtvi i žrtvama Vukovara. Obično na dan obljetnice možemo vidjeti pokoji dokumentarac i Vukovar se spomene u Dnevniku državne televizije, ali iz godine u godinu kao da je svega toga sve manje, a izjavama i izvrtanjem povijesti mogli bi postići da se Vukovar više ni ne spominje, tj. da se ni ne smije spomenuti. Nije toliko nevjerojatno da ćemo razmjerno uskoro početi slušati i priče da su Hrvati sami uništavali Vukovar i za sve to optužili nedužne četnike i JNA.

Najstrašnija je činjenica druga izjava V. Stanimirovića, dakle da su u vukovarskoj bolnici bili prerušeni branitelji s kojom neizravno ( ili izravno ) opravdava zločin na Ovčari. U vukovarskoj bolnici su u trenutku pada grada većinom i bili ranjeni hrvatski branitelji, tako da činjenica da li su svi strijeljani na Ovčari bili ranjenici ili branitelji koji su tako htjeli izbjeći sudbinu kasnije ubijenih ili odvođenih po konc logorima ne mijenja činjenicu da je na Ovčari počinjen strašan i nezapamćen zločin. Ovakva izjava Stanimirovića prošla je bez ikakve i prikladne reakcije iz hrvatske vlasti što ne treba ni čuditi. Ne treba čuditi stoga što je Stanimirović saborski zastupnik i član SDSS-a, koalicijskog partnera HDZ-a, a iz iste stranke je i potpredsjenik Vlade - Uzelac. Jadranka Kosor nije se oglasila, što opet nije čudno, jer tako čuva većinu u Saboru i na kraju treba se pitati ima li toga samo kod nas.

Postoji li samo kod nas slučaj da je čovjek koji je bio vođa saniteta srpske vojske pri napadu i zauzimanju Vukovara, pa gradonačelnik grada i ministar u vladi"Krajine", dakle čovjek koji je sudjelovao u agresiji na Hrvatsku, danas sjedi u Hrvatskom saboru i prima saborsku plaću od građana zemlje koju ne može smisliti i koju je htio svojedobno uništiti. Zamislimo je li moguće da u izraelskoj vladi i u Knessetu sjedi bivši član Hamasa koji i s te pozicije govori širi laži o Izraelu. To je samo jedan od primjera da bi čovjek shvatio koliko je ova situacija bizarna i, opet ponavljam, tragična. Jadranka Kosor nema toliko obzira da isti dan nakon takve izjave raskine koaliciju sa SDSS-om i od te stranke zatraži ispriku sve pod cijenu održanja na vlasti. Danas- sutra ako i HDZ izgubi, ne treba čuditi ako SDP sklopi istu kaoliciju ako im bude trebala.Tako će biti svi sretni, i SDP (kao što je danas HDZ ) i Pupovac i Stanimirović. Nažalost, Stanimirović je samo vrh sante leda koja postoji u Hrvatskoj, a koja znači da u ovdje žive, od ove države primaju plaću i poticaje, u njoj glasaju ili, najgore, rade u hrvatskoj politici ljudi koji ovu državu ne osjećaju kao svoju.

Na kraju, još jednom treba utvrditi da smo i za ovu tragičnu i tužnu priču kao i za mnoge slične krivi mi sami..

Ante Pažanin 

KOMENTARI ČITATELJA 

#1 HDZ = IZDAJACetina 2010-11-26 21:02
Ostalo su posljedice.
Prijavi Administratoru
#2 minimalni uvjetiMiros 2010-11-26 21:17
kad ste već spomenuli minimalne uvjete, u to spada još i vraćanje hrvatske zemlje koja se nalazi na ljevoj obali Dunava, a čini mi se da nešto drži i tzv. "Republika Srpska". Jel Slovenci drže Sv. Geru?...
Prijavi Administratoru
#3 Doista mi nije jasno.H7 2010-11-26 21:44
Nije mi jasno kako netko uopće može pridavati ikakvu važnost, ponavljam ikakavu važnost smeću od izjave koja glasi "Tuđman je dogovorio rat s Miloševićem"... i još to ima potrebu obrazlagati i braniti.
Prijavi Administratoru
#4 Sve ide ka novoj JugoslavijiPavel 2010-11-26 22:03
Mogu oni prodavat maglu budalama, ... o "interesima, sigurnosti" i sl. koliko god hoće no samo budala ne vidi kuda ovo ide. Srbi ulaze u Hrvatske poslove. Brodogradilišta , proizvodnja auta, sve... Zajedno ćemo nastupati prema trećim tržištima. A nitko iz Hrvatske ne diže glas? Ma prekrasno. Zadnja rečenica je toliko istinita. Sve smo si sami krivi jer smo glupi, naivni, nekonkretni, nepoduzetni i dopuštamo likovima poput Josipovića s Jugoslavskim sentimentom da nam državom upravljaju. Ne samo da je izdao Vukovar, ne samo da verzija o građanskom ratu postaje istinita nego je sad sve Srbe pozvao u naše poslove. I malo pomalo, od kulturne suradnje, sad dolazi i poslovna a ovo mu je tek prva godina mandata. A mi nek se lijepo slikamo. No nije toliko ni Josipović kriv koliko je kriv HDZ. Desnica koja to nije. Trojanski konj Jugoslavena. Lako je sad Josipoviću bit popularan što god radi kad mu je protivnik HDZ! FUJ!
Prijavi Administratoru
#5 "Bratstvo i jedinstvo"Koltrina-U-srcu 2010-11-26 22:39
Oluja , hrvatska oslobodilacka operacija (to priznaje cak i Ivo Josipović i SDP),
a Tadić i Srbi uporno ponavljaju Oluja,zločinačk a organizacija.
Sve je jasno, sa njima nema nikakvih zajedničkih pogleda i buducnosti.
I zato, daleko vam kuća dragi Srbi.Ostajte
tamo daleko.
Prijavi Administratoru
#6 Pusićka darovala...Jardo 2010-11-26 23:11
...Srbiji i Tadiću CD koji je valjda ona platila 8 mil.€ pa ga može poklanjati komu hoće.
Dokle ide servilnost tzv.hrv.politič ara. Što se mene tiče mogla mu je dati dio nečega što nosi sa sobom 24 H na dan,baš me briga.Kako kažu,nije ona za mudraca,već za ...
Ako je to državna imovina,koju smo svi mi kupili od EU-a,tko joj je dao pravo da poklanja nešto što je i moje,tvoje,naše ?!
Ona bi sada morala vratiti otuđenu vrijednost u državnu blagajnu.Ili možda ne ?
Naravno da A.Z.Petrović ,kao i M.Bajić neće reagirati pozivom institucijama države /USKOK-u/ da rade svoj posao.
Prijavi Administratoru
#7 dokle...kostresh 2010-11-27 00:54
Citat Koltrina-U-srcu:
Oluja , hrvatska oslobodilacka operacija (to priznaje cak i Ivo Josipović i SDP),
a Tadić i Srbi uporno ponavljaju Oluja,zločinačka organizacija.
Sve je jasno, sa njima nema nikakvih zajedničkih pogleda i buducnosti.
I zato, daleko vam kuća dragi Srbi.Ostajte
tamo daleko.

ovako,mila moja majko?
trebat ce malo vise do pustog blebetanja jer oni gore ne misle tako a za sigurno nece pustit kormilo iz ruke... eto Mesica ponovo nazad da nas zabavlja!
ovi sto nas pokrali budu priznali i bude im oprosteno {ko srbima amnestija(nisu nas dovoljno klali)}... zar smo u istinu toliko glupavi a i glupi
Prijavi Administratoru
#8 ZG-BGLibertas 2010-11-27 03:48
Preporučio bih Vam da pogledate tko je sve bio na "svečanom" Yugoprijemu u Muzeju za Umjetnost i Obrt,povodom Tadićevog posjeta!!Zoran i Vesna Pusić,Pupovac,D uško Ljuština,Severi na,Saša Broz,Kemal Monteno,Aleksan dar Tijanić,Boba i Lepa Brena,Voja Brajović,Nino Pavić,Zoran Šprajc,Nadan Vidošević,Predr ag Matvejević,Ivic a Mudrinić,Božo Prka,Siniša Svilan,Alenka Lisinski,Miljen ko Jegović,...U sred Hrvatske,preko puta HNK,skupila se "braća" Hrvati i Srbi,da se provesele,( nakon što su se "naizvinjavali" ).Sve na naš račun ...Jao ti ga nama naivnima i poštenima,što su nam spremili.!!! "Ustani Franjo,Hrvatska te zove,ustani Franjo Tuđmane!!!"
Prijavi Administratoru
#9 Treba sve "uzvanike" spomenuti!Jusuf 2010-11-27 06:41
Trg na komu se odvijao taj morbidni bal vampira i vještica, i mrtvački ples s "nesgledivim posledicama" zove se - znakovito!? - trg Franklina Delana Roosevelta, a pogled ispred toga seoskog muzeja, na udaljenosti od samo 100 metara, "puca" na trg maršala Jugoslavije Josipa Broza Tita, trostrukog Narodnog heroja zbratimljenih naroda.

Sve to podsjeća na događaj kada je delegacija "parlamenta" tzv. "kraljevine SHS (Slovenaca, Hrvata i Srba", buduća avnojska kifla) na čelu s gospićkim zubarom Antom Pavelićem (kojega, nota bene, nitko nikada ne spominje) išla na poklonstvo i prostraciju (padanje ničice) Kralju Osloboditelju, Aleksandru II Karađorđeviću-C iganinu. A i nadnevak je blizu, 1. "decembra" (1918.).
Nu!

Nu, ali, na balu vampira je bila i BLANKA VLAŠIĆ?

Što je to njoj trebalo..... Džaba joj histeričnog trčanja s hrvatskom zastavaom oko rahitičnog tijela kada preskoči za dobre dolare neku visinu, a sada na takvom skupu, u društvu notrornih četničkih prostitutki(Nin e, Seve, Lepe) sve ppokvari.
Sram je bilo. (Ma sram mene bilo što sam joj držao fige dok je skakala za svoje dolare); ona će svoje dolare ostaviti u Monte Carlu, a kada ovamo dođu opančari i počnu kalti, zbrisat će nekamo, a hrvatska sirotinja "Jovo nanovo..."; uvijek neki Jovo.
Prijavi Administratoru
#10 Novi kurs!Jusuf 2010-11-27 08:15
Kalmeta: Rogožar imenovan na čelo HŽ-a radi energijčnijeg nastavka restrukturiranj a

Zlatko Rogožar imenovan je za novog predsjednika Uprave HŽ Holdinga kako bi energičnije provodio program restrukturiranj a HŽ-a u vremenima kada je sve manje novca iz državnog proračuna, izjavio je danas ministar prometa, mora i infrastrukture Božidar Kalmeta.
Rogožar se kao član Uprave HŽ Holdinga dosad pokazao aktivnim i energičnim, ima odlične kontakte sa željeznicama u regiji, te je zaslužan za uspostavu Carga 10, zajedničkog poduzeća Slovenije, Srbije i Hrvatske koje se pokazalo jako dobrim, rekao je Kalmeta novinarima....
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Da, to je taj NOVI KURS (LENJIN)

Rogožar (je li to ubojica Rogožin, u romanu Idiot, kod Dostojevskog) je taj koji "ima odlične kontakte sa željeznicama u regiji" i koji je "zaslužan za uspostavu Carga 10, zajedničkog poduzeća Slovenije, Srbije i Hrvatske"...????????????????

Je li to NOVI KURS iz Mimare? Je li Rogožin bio u Mimari, ili Kalmeta?

Džaba Kalmeti, njemu je kriminalac Pančić već priredio mjesto u Remetincu (možda i u Jazovki, nikada se ne zna...).
Prijavi Administratoru
#11 Zaboravio vojvođanske Hrvate.Panonicus 2010-11-27 11:00
U svim razcovorima nisam čuo ni riječ o njima, još jedna Josipovićeva sramota.
Prijavi Administratoru
#12 VELIKA PREVARA HDZ-aAntun - Vinkovci 2010-11-27 15:14
Uz sve Hrvatske neprijatelje Komuniste,Jugos lavene,Udbaše,P ljačkaše itd. Drska i bezobzirna prevara HDZ-a i ne potencijalne,be zidejne i posvađane pravaške stranke snose dio krivice za ovakvo stanje Hrvatskog naroda.
Prijavi Administratoru
#13 Isprikasve je prevara 2010-11-27 16:52
Sta se radi za sve smo mi krivi. Mi smo nasi najveci neprijatelji samo primjer sta se sve govori o tudmanu. gore nego o milosevicu. A pogledajte dedu mesica, gore je ucnio sto puta. Vi nemozete pomoci ni sebi kamo li nama u bosni. Hrvatska nema strateski ciljeva radi od dans do sutra.
Prijavi Administratoru
#14 gdje nestade?HISTrion 2010-11-27 21:29
Administatore gdje nestade moj komentar?

U potragu, nisam haker!
Prijavi Administratoru
#15 ciljeviMiros 2010-11-27 22:40
Citat sve je prevara:
Sta se radi za sve smo mi krivi. Mi smo nasi najveci neprijatelji samo primjer sta se sve govori o tudmanu. gore nego o milosevicu. A pogledajte dedu mesica, gore je ucnio sto puta. Vi nemozete pomoci ni sebi kamo li nama u bosni. Hrvatska nema strateski ciljeva radi od dans do sutra.


Ovi na vlasti imadu strateških ciljeva, rade vrijedno ko mravi, a ti ciljevi su u koliziji sa vašim i mojim strateškim ciljevima. Vaši i moji ciljevi su u savršenom skladu. Znam da vam je to sad slaba utjeha.
Prijavi Administratoru
#16 JEDINO RJESENJE JE POBJEDITI,"NA LEGALNIM DEMOKRATSKIM IZBORIMA,TO JE JEDINI IZLAZ IZ OVIH BESPUCA I IZDAJEpreporod 2010-11-28 05:26
Nazalost uzalud je ponavljati zalosne cinjenice da Hrvati nisu gospodari u vlastitoj kuci.
Uzalud je galamiti gluhima ili pokazivati slijepima.Uzalu d je zato jer
na izborima Hrvati ne glasaju za NACIONALNU i DOMOLJUBNU opciju.
To je majka svih nasih problema.
Izbori,namjeste ni,nenamjesteni ,izmanipulirani ili ne, ipak su legitimacija i Josipovicu i krugu oko njega i falificiranom i korumpiranom HDZ-u,i raznim "precanskim Srbima" i Jugoslavenima , Orjunasima i kojekakvim nacionalnim manjinama koji vode interese drugih nacija a ne Hrvatske,da im
omoguci da rade svoje izdajnicke i petokolonaske radnje,-jer eto -DOBILI SU IZBORE.
U "DEMOKRACIJI" kad jednom dobijes izbore onda te "priznaje" i medjunarodni faktor,i nominalno si u kontroli i vojske i policije i financija i sigurnosti.
De fakto u kontroli DRZAVE.Zakonski .
I iz tog miljea iz tih veza i ideoloske podobnosti izmiljeli su kreature iz mraka i proslosti za koje smo mislili da su zauvjek mrtve i nestale iz Hrvatske Domovine.
Iz tog drustva "oko predsjednika" i oko vlasti i u Saboru izmiljeli su tipovi kao Stanimirovic,Mi lanovic,Pusic,L oncar,Milanovic ,Pupavac i citava plejada njima slicnih,ukljucu juci i "Rezimske" novinare , 'finacijere,"po slovne ljude",
i MEDIJE i "veze" i vezice unutrasnje i vanjske,i interese od Londona pa do Brusella i svemocnog EU.koji "gura" u tor nove "clanice"-,vaza le,podanike,jef tinu radnu snagu.
Sve se to nadvilo nad DOMOVINOM,crni oblaci,vrana za vranom,lesinar za lesinarom,sakal za sakalom.
A gledajuci sada i razmisljajuci o toj KATASTROFI Hrvatske Nacije i Ideala DRZAVE za kojom su nebrojene generacije ceznule,uznicil e i krv proljevale,
da imamo ovakve nitkove na Kormilu Hrvatske,da s dusmanima izjednacuju krivnju preko kostiju zrtava Vukovara i napadnute i razrusene Domovine.
Mora se priznati da je GUBLJENJE "TRIJU" predsjednickih izbora,zaredom,
i gubljenje kontrole nad sudbinom Hrvatske Domovine u posljednjih jedanaest godina,dovelo do ove KATASTROFE koja moze zavrsiti i virtualnim nestankom Hrvatske i kao geografskog i Nacionalnog pojma..
(Savezi sa "Predodrinskom bracom" i ulazak u Evropsku Uniju ili obe kombinacije zajedno.)
To se dogadja kad "kormilo" preuzmu izdajice i tudji poltroni.
Jedini spas je u NOVIM IZBORIMA i IZBOR
HRVATSKIH DOMOLJUBNIH SNAGA i u SABOR i u Predsjednicke dvore.
Jedino tako UJEDINJENI HRVATSKI BLOK ima samsu da ikada preuzme vodstvo Hrvatske u svoje ruke.
Vremena nema puno,a razjedinjeni smo...
Domoljubna oporba je u nekakvom cudnom
stanjuokljevanja, hipnoze,transa...
Dali ce se ujediniti?
Gdje su vodje,lideri,aktivisti?
Dali ce sve samo ostati na saniranju stete i govorancijama?
Vremena nema puno, put nizbrdo se nastavlja,sve brze,sve neumitnije...
Prijavi Administratoru
#17 i još nekiili mi ili oni 2010-11-28 19:20
Citat Libertas:
Preporučio bih Vam da pogledate tko je sve bio na "svečanom" Yugoprijemu u Muzeju za Umjetnost i Obrt,povodom Tadićevog posjeta!!Zoran i Vesna Pusić,Pupovac,Duško Ljuština,Severina,Saša Broz,Kemal Monteno,Aleksandar Tijanić,Boba i Lepa Brena,Voja Brajović,Nino Pavić,Zoran Šprajc,Nadan Vidošević,Predrag Matvejević,Ivica Mudrinić,Božo Prka,Siniša Svilan,Alenka Lisinski,Miljenko Jegović,...

I Latin, Kuljiš, Hloverka
Prijavi Administratoru

Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.

Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća

Zadnje vijesti

Zadnji komentari

Tko je na vezi?

  • Boljunac
  • Paganini
  • triarios
  • 3 korisnika
  • 73 gostiju

Uvjeti korištenja

Portal HKV-a

Izvorni prilozi objavljeni na ovom portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje imena autora, odnosno izvora.

Licenca GNU

Naša udruga

Hrvatsko kulturno vijeće

HKV djeluje od 2006. i nezavisna je udruga građana s više od 1300 članova, mahom hrvatskih intelektualaca.

Kontakti

Stranice članova

Učlani se i predstavi

Članovi naše udruge ugledni su intelektualci, umjetnici, književnici, političari, novinari, poslovni ljudi i studenti. Predstavite se i vi!

Članovi

Izbor publikacija

Izaberi, pročitaj, preporuči

U pripremi imamo cijeli niz zanimljivih publikacija koje će se moći naručiti preko Portala. Rado ćemo poslušati i vaše preporuke.

Trenutna ponuda

Prijava na Portal