Pitanje svih pitanja
Ovaj članak pišem neposredno nakon što sam putem Hrvatske televizije saznao da će u Zagrebu, odlukom Gradske skupštine ime zagrebačke avenije koja se trenutno zove „Avenije Gojka Šuška", biti promijenjeno u „Aveniju izviđača".
Moje ime je Tomislav Stockinger. Rođen sam 2. rujna 1967. godine u Tuebingenu, u Njemačkoj, od oca Nijemca i majke Hrvatice, porijeklom iz stare zagrebačke obitelji. Kao sin jedinac, od svoje treće godine odrastao sam samo uz svoju samohranu majku koja je, uz ogromna odricanja, cijeli svoj život posvetila mojem odgoju, prvenstveno kao čovjeka, ali i kao pripadnika hrvatskoga naroda, svesrdno mi usadivši hrvatsko domoljublje, bez obzira na tadašnji antihrvatski geopolitički jugoslavenski (i još k tome komunistički) državni okvir u kojemu se nalazila zarobljena moja jedina domovina Hrvatska. Ovdje moram istaknuti da je na moj cjelokupni budući životni put utjecala ogromna biblioteka koju mi je u naslijeđe ostavio moj djed, zagrebački gradski činovnik, ponosni pripadnik Hrvatskog domobranstva u II. svjetskom ratu, čovjek široke naobrazbe i „sanjarskih" životnih pogleda. Spomenuta biblioteka sastojala se od petstototinjak knjiga, od kojih je najveći dio bio povijesne, a poglavito ratne problematike.
Niti jedna od spomenutih knjiga nije se bavila (što bi možda bilo za očekivati) tzv. jugoslavenskim NOB-om, već su većinom po svojem sadržaju obuhvaćale ratnu povijest Drugog svjetskog rata ili drugih sličnih ratova u kojima su demokratske zemlje i narodi svojom herojskom žrtvom pobijedili „zlo" koje je prijetilo opstanku tih naroda, ali i cjelokupnoga slobodnog Svijeta (Drugi svjetski rat, neokolonijalni oslobodilački ratovi i sl.). Već od osnovne škole doslovno sam upijao svako slovo iz djedovih knjiga. Zbog činjenice da sam istovremeno odgajan u hrvatskom duhu, a pritom sam živio u monolitnoj strahovladi koja nije bila hrvatska, već je upravo suprotno bila tamnica slobodnog hrvatstva (Jugoslavija), bez obzira što ne mogu reći da mi je (prvanstveno zbog odricanja od strane moje majke) bilo što uzmanjkalo u tadašnjem životu, ipak moja sreća nije bila potpuna: znao sam da ono čemu istinski pripadam nije bilo slobodno: moja domovina Hrvatska (kao što su bili slobodni tada, a i danas jesu, velika većina starih povijesnih naroda Europe, kojima pripada i hrvatski narod – za razliku od Hrvatske imali su svoje države). Moram priznati: s obzirom da sam znao kakav je i koliki bio taj ogromni, ideološki nezamisliv, do najsitnih antiljudskih detalja razrađen sustav jugoslavenske strahovlade nad hrvatskim narodom, nisam tada (70-ih i početkom 80-ih godina) vjerovao (već sam samo o tome mogao sanjati) da će se jednom dogoditi samostalna, demokratska i međunarodno priznata hrvatska država.
Kada se sve gore navedeno uzme u obzir, možete zamisliti kolika je bila moja radost i oduševlje (a k tome je automatski išla i spremnost na možebitnu vlastitu smrt da se navedeno ostvari, dragovoljnim sudjelovanjem u Domovinskom ratu, kao uostalom i ogromne većine svih nas, iskrenih hrvatskih domoljuba) kada su Dragi Bog i Majka Božja odlučili mojem narodu poslati čovjeka koji je „udario" razdjelnicu u povijesti čovječanstva, na način da je jednom, već prežaljenom i komunističkim genocidom satrtom narodu, svojom sposobnošću omogućio povijesno uskrsnuće, veličanstvenu pobjedu protiv svojih velikosrpsko-jugoslavenskih neprijatelja i oslobođenje iz tamnice koja se zvala Jugoslavija: Dr. Franju Tuđmana.
Međutim, danas (ovo pišem 2. kolovoza 2010. godine) svjedok sam užasa: vraćanja povijesti unatrag: Hrvatski narod već desetak godina (svake nove godine, svakog novog mjeseca, svakog novog tjedna i svakog novog dana) u miru gubi neoružani, specijalni rat od svojih povijesnih neprijatelja i na putu je postati vječiti povijesni gubitnik. Nova, a ustvari stara omča oko vrata mu steže. Ime možda neće biti isto, ali sadržaj svakako: prokleti jugoslavenski.
Na stranu sada pitanje zbog čega je to tako, koji su uzroci tome, koji su uzroci (a oni leže u patničkoj povijesti hrvatskoga naroda) činjenici, koja je omogučila to što se s hrvatskim narodom događa (ukratko: hrvatski narod zbog svoje tegobne povijesti ima jedan od najslabijih obrambenih mehanizama od svih slobodnih naroda današnje Europe).
Pitanje svih pitanja jest: možemo li spasiti hrvatski narod i samostalnu hrvatsku državu ili ne?
Tomislav Stockinger
Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.
Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća
Zadnje vijesti
- Razlozi za optimizam: Hrvati među vodećim darivateljima organa u svijetu .................(25. svibnja 2012.)
- Čačić i Linić o uštedama u javnom sektoru .................(25. svibnja 2012.)
- Josipović o izjavi da je "Vukovar srpski grad" .................(25. svibnja 2012.)
- Ham: Odluka o ukidanju Vijeća za normu hrvatskog jezika posve politička .................(25. svibnja 2012.)
- Pusić i Čačić se ne boje HDZ-ove "Vlade u sjeni" .................(25. svibnja 2012.)
- Karamarko predsjednik Kluba zastupnika HDZ-a .................(25. svibnja 2012.)
Zadnji komentari
- Američke vojne letjelice prepu...
..naša pa eto naše borbeno zra...
25.05., 22:11, Kismet - EU - Nikolić treba dokazati ko...
Svaka čast Nikoliću! S dvije i...
25.05., 21:53, Crni Jahač - Američke vojne letjelice prepu...
Eto ti ga, slika demokracije ...
25.05., 21:45, Crni Jahač - EU - Nikolić treba dokazati ko...
Pisati u naslovu ili samo u po...
25.05., 20:14, triarios - Američke vojne letjelice prepu...
Bitno je, kao što danas kukuri...
25.05., 19:47, HISTrion - K. Marušić: Karamarko se treba...
Zaboravi ja da smo pod monitor...
25.05., 19:20, HISTrion - Izbori u HDZ-u: 111 glasova pr...
U ovakvom odnosu snaga Karamar...
25.05., 18:40, Bumbušbu - K. Marušić: Karamarko se treba...
korigiraš moje komentare, ovo ...
25.05., 18:16, HISTrion - K. Marušić: Karamarko se treba...
Ako hoda kao patka i glasa se ...
25.05., 17:38, HISTrion - Josipović o izjavi da je Vuko...
Vrlo jasna reakcija u kojoj Ok...
25.05., 17:37, zmijicamala - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Ako Jovanović, ne daj Bože, pr...
25.05., 17:29, zmijicamala - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Ne znam tko ste vi koji ćete,...
25.05., 17:15, Cetina - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Zašto komunisti mrze hrvatski ...
25.05., 17:05, zmijicamala - Karamarko predsjednik Kluba za...
Događaji u Hrvatskoj, u susjed...
25.05., 16:55, Cetina - Josipović o izjavi da je Vuko...
Velikosrpski namjesnik na Pant...
25.05., 16:50, Cetina - Ham: Odluka o ukidanju Vijeća ...
Protuhrvatski potez polupismen...
25.05., 16:45, Cetina - K. Marušić: Karamarko se treba...
Iz svoga ograničenog vidokruga...
25.05., 16:23, Boljunac - Splitski intelektualci: Organi...
Tko je ono lani bio ministar ...
25.05., 15:33, Marcus - Karamarkovi navijači ne idu u ...
Potez koji bi na brzinu uredio...
25.05., 14:15, SJENA - Karamarkovi navijači ne idu u ...
Potez koji bi na brzinu uredio...
25.05., 14:15, SJENA - K. Marušić: Karamarko se treba...
Ja bih prije rekao da je udbaš...
25.05., 14:05, HISTrion - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
"Men se čini da" si i ti iz ta...
25.05., 13:32, HISTrion - Josipović: HDZ ima sve uvjete ...
Može i ovo: Jedna cura dva pa...
25.05., 12:08, kbunjevac - K. Marušić: Karamarko se treba...
Ovaj je čovjek, navodno, znan...
25.05., 12:01, Cetina
Tko je na vezi?
- Kismet
- josko.celan
- 2 korisnika
- 71 gostiju
Abecedni popis autora
Bagdasarov, Artur; Bašić, Đivo; Biondić, Ivo; Biondić, Vladimir; Bokšić, Ante; Borovčak, Damir; Bošnjak, Marjan; Bralić, Branko; Čolak, Tomislav; Derado, Ivo; Dolbeau, Christophe; DRAN; Drenjančević, Igor; Dužević, Ivo; Gredelj, Vladimir; Grkčević, Pajo; Hečimović, Josip; Ivanišević, Mira; Jošt, Marijan; Jurčević, Josip; Kalafatić, Damir; Kovač, Mate; Kovačević, Mate; Kunek, Ante; Lukšić, Branimir; Marinčić, Anto; Mogorović, Ninoslav; Molak, Branimir; Mršić, Zdravko; Nürnberger, Tomislav; Omrčen, Mirko; Pečarić, Josip; Pešorda, Damir; Pešorda, Mile; Piskač, Nenad; Przystawa, Jerzy; Prpa, Mile; Ranogajec, Zvonimir; Raos, Ivan; Slaviček, Mario; Sole, Romano; Šuba, Slaven; Šumanović, Vladimir; Tolić, Benjamin; Tomašević, Željko; Tučkar, Damir; Hrvatski list; Pisma iz Nj.; UHD91; HSP AS; Prilozi članova; Prilozi čitatelja
KOMENTARI ČITATELJA
Banda crvena se skroz povampirila. I nevjerojatno je da država ovo sve podupire. U biti kakva država? Ja sam totalno razočaran u ovu neHrvatsku.
Oko pola od ukupnog broja birača ne izlazi uopće na izbore jer nema za koga, desno biračko tijelo se rasipa nakonsvih kompromitiranja i "prostituiranja ", ljevičari (komunisti, jugoslaveni, srbi) su okupljeni oko istog cilja i unatoč tome što ih ima prilično manje, nameću se.
članku. Može li i desert, i jednu pepeljaru molim.
Molim administratora da reagira..
NEMA GOTOVO NITI JEDNA NACIJA U EVROPI:
A to je problem da je pao pod
utjecaj NACIONALNIH MANJINA
koje provode svoje PLANOVE
a HRVATSKI NAROD im sluzi samo
kao MEDIJ,kao ODSKOCNA DASKA,
pri tome POGLAVITO mislim na
MANJINU SRBSKOG NARODA
u
HRVATSKOJ,
a potom na MANJINU ZIDOVSKOG NARODA
obje te MANJINE u casu STVARANJA
BILO KAKOVE HRVATSKE DRZAVE
u bilo koje doba i u bilo kojoj situaciji
ODMAH provode svoju SEBICNU i
ANTIHRVATSKU
POLITIKU
stupaju u AKCIJU i povezuju se
u ZAJEDNICKU RUSILACKU ALIJANSU
svjesno i nesvjesno
HOCE ZADRZATI POLITICKU i EKONOMSKU
VLAST u SVOJIM RUKAMA
i HRVATSKI NAROD RAZVLASTITI,i
EKONOMSKI i MORALNO OSLABITI
(Iako ima RIJETKIH casnih izuzetaka)
Treba li IKOME bolji primjer
za ovu CINJENICU
od SRBSKE MANJINE koja preko svojih
pomagaca a i preko "IDEOLOGIJE"
"SOCIJALIZMA" i "TITOIZMA" hoce
zadrzati svoje stare privilegije
i cak dominantan polozaj u
HRVATSKOJ DRZAVI.
A sto se tice ZIDOVSKE MANJINEkoja je JAKO utjecajna u SVIJETU UOPCE i kojoj je izgleda glavni GLASNOGOVORNIK i (Nadri povjesnicar)u HRVATSKOJ
Gospodin GOLDSTEIN (Stariji i mladji)
i VECINA njihovih ISTAKNUTIH VODJA
konstantno se "NALAZE" na "ISTOJ" LINIJI
"ANTIFASIZMA" i
prizivanja na DRUGI SVJETSKI RAT
i vjecno VRACANJE NA DRUGI SVJETSKI RAT
VJECNI OBILASCI JASENOVCA i
DODAVANJA ZRTAVA i
"PISANJE POVJESTI" po vlastitim potrebama
a ne kako se uistino dogodilo.
TU SU SE "ONI" i SRBI nasli na
"ISTOJ VALNOJ DUZINI"
PRIBIJANJA BILO KAKOVE HRVATSKE DRZAVE
(Osim navodno boljsevisticke)
NA KRIZ
I skupa rade na SPUTAVANJU HRVATSKE
EKONOMSKI,MORALNO,POLITICKI
Naravno,u tome im pomazu i
"NASE" korisne budale...i PLACENICI
Tako da je HRVATSKA VJECNI ZATOCENIK
DRUGOG SVJETSKOG RATA..
Iz toga,iz sprege tih dviju nacionalnih manjina
(Ili bolje receno VODECIH "POLITICARA"
SRBSKE i (Hrvatske)ZIDOV SKE "ELITE"
Dolazi sva ova HISTERIJA "ANTIFASIZMA"
kojom nas zasipaju SVAKODNEVNO,
iz tog DOLAZE i OPTUZBE HRVATSKIM
GENERALIMA i DRAKONSKE PRESUDE
koje im se spremaju
RADI SE NA UBIJANJU HRVATSKE NACIONALNE IDEJE,
UBIJANJA BILO KAKOVE HEROJSKE IDEJE
JUNACKIH,NACIONALNIH VODJA
PODMUKLO,AROGANTNO,
CINICKI..
Od MANJINA koje "SLUZE" "SVOJIM NARODIMA"
(I svojim drzavama)
A HRVATSKA im je samo MJESTO BORAVKA,
NE VEZU IH EMOCIJE niti veza
ZA HRVATSKU ZEMLJU,
Ustvari "ONI" je MRZE...
Eto .mada ovo "MOZDA NIJE POPULARNO"
i mogu mi predbaciti da sam
"ANTISEMITA" (Omiljeni argument i
INTIMIDACIJA na bilo kakvu KRITIKU)
ili da sam "ANTI_SRBIN- to isto uvijek
ponavljaju kao papagaji..
Ali ISTINA se nemoze vjecno GURATI POD TEPIH
Ja im samo kao DOMOLJUBAN i DOBRONAMJERAN
HRVAT mogu na to odgovoriti:
"PA POKAZITE JEDNOM(bar jednom)
LOJALNOST HRVATSKOM NARODU,
DOBRONAMJERNOST HRVATSKOM NARODU!
ZASTO GA GONITE OPET ISPOCETKA
u
IDEOLOSKE OKOVE?
zasto su VAM
INTERESI STRANIH DRZAVA
(I stranih ideologija)
"PRECI" od
HRVATSKIH?
od
NASE LIJEPE DOMOVINE?
Da se na VAS nista bas nista,
NACIONALNO NE "LIJEPI"?
Zemlje u kojoj zivite,stekli ste IMENA,
NOVAC,KARIJERE,
Po cijem tlu slobodno gazite
i
ciji zrak udisete?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4IFjc2ZHJwY&feature=related[/youtube]
Nisu nam etničke manjine problem. One su naše bogatstvo. Istina sa srpskom etničkom skupinom smo imali veoma loša iskustva (da ih ne opisujem ovdje), ali uvijek uzroke tih pojava treba tražiti u nama Hrvatima koji smo razjedinjeni i stalno vojujemo jedni protiv drugih i u tom boju koriste se i etničke manjine; srpska pak etnička skupina poslužila je i velikosrbima u ostvarivanju njihovih ciljeva.
Nisu nam Srbi pisali Ustav i u Izvorišnim osnovama definirali karakter naše države. Uostalom, u srpskom etničkom korpusu tek malli sloj politikanata od svoje etničke pripadnosti pravi kapital, a kod ostale raje ima slučajeva skrivanja etničke pripadnosti kako b se što bolje uklopili u hrvatsko društvo. Postoje primjeri ljudi, radnika koji su promijenili ime radi posla. Kao što rade naši ljudi u Americi. Ivan postaje John itd.
Dakle, trebamo se okrenuti sebi, a ne napadati manjine
X7, nema argumenata, pa ide na vrijeđanje. Meni vrijeđanje ne smeta jer me se na taj način ne može uvrijediti. Ali radi gostiju nije red da se publiciraju bedastoće kojima je cilj uvrijediti komentatore.
Ja san vas samo recitira.
Vi ste pisali: Ja san još uvijek opijen..
Mislim General izadje iz zatvora a netko ode sa slobode namijesto njega u zatvor !?
Citat,Boljunac
-----------------------------------------
Gosp Boljunac,
razumijem ,ne treba mrziti nikoga.
Jer mrznja je SLIJEPA i KONTRAPRDUKTIVNA
ne radi se o tome.
MANJINE ,ako su LOJALNE i
imaju POZITIVAN ODNOS prema
naciji u kojoj su rodjeni
i gdje ZIVE
su ponekad "BOGATSTVO" kako kazete.
Htio sam samo ukazati na
RUSILACKI i ANTIHRVATSKI KARAKTER
Vrlo GLASNIH POLITICKIH PREDSTAVNIKA
SPECIFICNIH NACIONALNIH MANJINA
kojima pripadaju gosp,
GOLDSTEIN (stariji i mladji)
i gosp. MILORAD PUPOVAC,
kao predstavnici jednog
AROGANTNOG SVJETONAZORA
u SREDISTU Hrvatske
POLITICKE SCENE,
IZBORIMA,KAPITALOM i utjecajem u JAVNOM ZIVOTU,
posebice
MASS MEDIJIMA
Moram opet NAZALOSt IZDVOJITI
te dvije ISTAKNUTE
NACIONALNE GRUPE,
Slicnih stavova i
(ZIDOVSKE i SRBSKE)
Uvijek nas OPTUZUJU za DRUGI SVJETSKI RAT
i NEZAVISNU DRZAVU HRVATSKU,
i svaku
HRVATSKU DOMOLJUBNU OPCIJU
(Desne orjentacije0
proglasaviju INSTANTNO,
"USTASKOM" i "FASISTICKOM"
i
koje zbog svojih SPECIFICNIH INTERESA
PROMOVIRAJU "SVOJE" DRZAVE
kojima iskazuju VECU LOJALNOST
NEGO HRVATSKOJ
JEDINA POLITICKU OPCIJU
koja je za njih prihvatljiva
je LJEVICARSKA,TIT OISTICKA i JUGO-ORJENTIRANA.
i,da,
HRVATSKOJ se UDARA ZIG GRIJEHA
(mislim SVKAKOJ HRVATSKOJ
koja je IZRAZITO NACIONALNA)
znaci,
kontra,
NACIONALNOM KORPUSU
Spomenuta gosopoda i njihove POLITICKE i INTERESNE GRUPE do sada NIKADA
u periodu
poslije DOMOVINSKOG RATA
NISU BILI u stanju da daju PODRSKU
IKAKVOJ "DESNOJ DOMOLJUBNOJ OPCIJI"
To su jednostavno FAKTI
koje je NEMOGUCE ZAOBICI
ako hocemo da dodjemo do
SRZI POLITICKOG PROBLEMA
i ako se hocemo
"OZBILJNO BAVITI POLITIKOM"
Nebih htio da otezavam rad
OVOME POLITICKOM PORTALU
i da dajem mu dajem kakav
primitivni
ANTISEMITSKI ili ANTI-SRBSKI
KARAKTER,
i tako "NAS" optuzuju za sve moguce
i nemoguce "ZLOCINE" i "GRIJEHE"
koje izgleda NIKADA kao
NAROD nemozemo OKAJATI.
Nego ponovno i ponovno moramo
PALITI SVJECE POKAJNICE
POGNUTE GLAVE...
Znaci,treba pokusati
shvatiti taj ODBOJNI STAV tih
POLITICKIH APOSTOLA,
i SUOCITI se sa ISTINOM,
inace ce nama VJECNO
"VLADATI" "predsjednici"
tipa MESICA i JOSIPOVICA
(sada se spremaju "Zauzeti i SABORSKO KORMILO,
Stvarajuci KRIZU,
POLITICKU i EKONOMSKU
i svodeci SVE Hrvatske NACIONALISTE
na
"FASISTE",USTAS E","GENOCIDNE GRUPE"
Neradi se o UOPCAVANJU
i IZDVAJANJU ili "MRZNJI"
prema SVIM predstavnicima
bilo SRBSKOG ili ZIDOVSKOG NARODA
u HRVATSKOJ,
Nego GLASNOJ,ORGANIZIRANOJ"ELITI"
koja svjesno poput VIRUSA
jede sve NACIONALNO,HRVATSKO
i
koja
FANATICKI odbija
HRVATSKI NACIONALIZAM
koji usprkos svim nasim
NESLOGAMA ,GRESKAMA i DEVIJACIJAMA
ipak
zivi u SRCU VECINE HRVATA !
Ponavljam,
Ne mrzim nikoga,samo sam htio
ukazati na taj nas GORUCI
problem,
taj NAS
NEZAOBILAZNI KAMEN
SMUTNJE i SPOTICANJA.
Ali ima jedno s drugim veze ?
s hrvatskin pravopison. Ajme meni.
[wiki]http://hr.wikipedia.org/wiki/Franjo_Ferdinand[/wiki]
Veliš da si mene citirao. Tako se ne citira. Znamo kako se citira.
I u kojem je kontekstu napisan neki tekst. Zaista je moja mosao da smo još opijeni komunizmom, ali to ne znači da je netko zbog toga " komunistička pijandura" . Jer je to karikatura.
1.Niste mi otac niti smo prijatelji.
De facto, ostajemo na VI. Simpa mi isto niste Druze. Jopet pokazivate vašu KULTURU.
Sada ste napisali : DA SMO
Vadite iz konteksa.
Prije ste pisali : KAO OPIJEN SAN
Jeli vam sada jasna razlika dokture ?!
Kao da je to bitno jesam li ja opijem ili smo opijeni komunizmom. Za mene je lako.
Iskreno se ispričavam što sam Vam se obrati na TI. Na ovom su forumu ljudi jako tankoćutni. Na drugom se svi TI-kamo i sve je u redu.
Ovakvim sitnarijama kao što su u vezi toga moji upisi i citirani Vaš ne mislom se baviti. Da bude stvar okončana - riznajem da nisam trebao komentirati Vaš tekst koji je admini shvatio kao vrijeđanje.
Amen.
Na čelu današnje naslovnice je Stranka hrvatskog zajedništva.
Ne dopada mi se što glavni koordinator zajedništva piše. Tamo ću to prokomentirati.