Kandidatura Ninoslava Mogorovića za mjesto predsjednika Županijskog odbora HDZ-a u Istri

Odlučio sam se kandidirati za mjesto predsjednika Županijskog odbora HDZ-a iz razloga što sam uvjeren da su promjene u radu stranke nužne i potrebne. Kako na nacionalnoj razini tako i na onim nižim. HDZ u Istri od 27. travnja 2012. više ne smije biti zarobljenikom od Sanadera inauguriranog „aklamativnog" i „politbirovskog" Ninoslav Mogorovićnačina vođenja stranke. Isto tako nakon 20. svibnja 2012. godine i na nacionalnoj razini trebaju nastupiti kvalitetne i temeljite promjene koje će preporoditi našu stranku, a preko nje i Hrvatsku!

Posljednjih četiri godine HDZ je u Istri rapidno slabio i to kako u empirijski dokazivim rezultatima pojedinih izbornih ciklusa, tako i u organizacionom smislu. Imamo neusklađene brojke članova na papiru s onim stvarnim. Kvaliteta dužnosnika je deficitarna i to po meni iz potpuno razumljivih razloga. Pokušajte se sami staviti u poziciju mladog, obrazovanog čovjeka i procijeniti što takva osoba dobiva, a što gubi ulaskom u HDZ kakav danas imamo u Istri!? Otvara li si ona time ikakvu perspektivu u poslovnom životu - profesionalnu ili političku svejedno, ako uđe u HDZ kakav je danas u Istri? Naravno da nema jer HDZ je do sada uglavnom bio statist, i to kako u odnosima sa središnjicom, tako i u neposrednom političkom djelovanju u Istri.

Promašena politika

Kada smo mi to ušli u politički klinč sa IDS-om oko bilo koje relevantne gospodarske, političke ili kulturne teme na razini naše Županije?

Kada smo se jasno i glasno suprotstavili većem kriminalu kojeg u Istri ima na sve strane?

Kada smo se zauzeli za naše članove glede lobiranjaPotpuno nezanimljivNedovoljna i nekvalitetna nazočnost u javnosti je postala kronična boljka Županijske podružnice HDZ-a. Sve kada bi i htjeli novinari nemaju o čemu izvještavati pogotovo od kako smo izgubili u državi vlast. Ovakav HDZ je potpuno nezanimljiv za „obična" radna mjesta, a ne treba ni spominjati, zbog srama, ona u državnim javnim poduzećima?

U policiji je došlo do promjena na vrhu PU Istarske tek u drugoj polovici drugog mandata Ive Sanadera.

Nacionalni park Brijuni, HEP, Zračna luka Pula...i ostale državne institucije nisu bile, gotovo do jedne, popunjene našim kadrovima. Zbog čega bi se onda ljudi s odgovarajućom stručnom spremom uopće uključivali u naše redove kada im aktivnost u stranci neće biti od nikakve koristi već će im, u pravilu, prije štetiti!?

Nedovoljna i nekvalitetna nazočnost u javnosti je postala kronična boljka Županijske podružnice HDZ-a. Sve kada bi i htjeli novinari nemaju o čemu izvještavati pogotovo od kako smo izgubili u državi vlast. Ovakav HDZ je potpuno nezanimljiv. To je posljedica toga što HDZ Istre nema nikakav program ili ako ga ima onda se ne trudi promovirati ga niti pred vlastitim članstvom, a kamoli pred cjelokupnom javnošću.

Dragi stranački prijatelji, gospodarska kriza je sve teža, mnogi ljudi žive na rubu egzistencije, a sve više ih je koji ne hdzmogu iz vlastitih izvora ni to. HDZ nije nikada bila klijentalistička stranka bogatih. Bogati su u njoj bili više zbog osobnih interesa i sa figom u džepu. HDZ je stranka hrvatskog naroda, državotvorna zajednica koja skrbi i koja se zalaže za interese suverene hrvatske države koju je ona stvarala zajedno sa dragovoljcima i braniteljima Domovinskog rata i koju ne smije nikada, dok god postoji, više izdati, HDZ je dragi prijatelji stranka koja brine za one kojima je najteže kvalitetno živjeti od običnog čovjeka - radnika, seljaka, ribara do domoljubnog intelektualca, obrtnika, sitnog i srednjeg poduzetnika – koji su uz to vjernici i domoljubi.

Tuđmanov HDZ je i te kako socijalno osjetljiva stranka koja mora voditi računa o tim kategorijama pučanstva i to mora biti ono temeljno, prvo u našem programu rada. Dakle, socijalna i gospodarska politika. Drugo, i ne manje važno, morala bi biti borba protiv krupnog kriminala, pranja novca, organiziranog kriminala s drogom koja je u Istri najviše zastupljena tako da smo u trgovini i konzumiranju droge daleko ispred drugih hrvatskih krajeva – čak više od 60 puta (ne 60%) ispred druge po redoslijedu sredine sličnog broja stanovnika. To je više nego alarmantno stanje no, ni slova iz naše stranke o takvoj katastrofalnoj situaciji. Ne znam tko se sa takvom konstatacijom neće složiti. Ali nije dovoljno samo se složiti već treba nešto i poduzimati. A tko može više napraviti od stranaka kojima su rješavanja takvih problema zapravo svrha postojanja i djelovanja!? Pogotovo kada Franjo Tuđmanpreuzmu odgovornost osvajanjem vlasti!

Treba više raditi na jačanju temeljnih ogranaka, općinskih i gradskih organizacija, a to je nemoguća misija bez jasnog programa rada i stalne nazočnosti u javnosti.

HDZ treba pod hitno iz „ilegale" u javni politički ring. I to odmah, doslovce od sutra!

HDZ mora biti snažnije zastupljen u središnjim tijelima stranke, pa i u samom predsjedništvu, zašto ne? Već na Saboru 20.svibnja trebamo imati svoje kandidate za sva stranačka tijela. Zbog toga trebamo u Zagreb poslati delegate koji će moći lobirati, skupljati potpise dogovarati sa drugim županijskim organizacijama. Odlazak na Sabor treba se smatrati radnim a ne turističkim izletom.

U koliko meni date povjerenje da vodim HDZ u Istri mogu vam jamčiti samo jedno – a to je rad!

HDZ treba do slijedećih lokalnih izbora napraviti jasan program, konsolidirati svoje redove, ojačati stranku, započeti transparentnu i oštru kampanju i to - odmah! Od danas! Kaže se da iza svakih izbora odmah započinje nova izborna utrka i kampanja. To nažalost nije do sada učinjeno no, i u ovih godinu dana može se puno toga napraviti. Potrebna je samo volja, marljivost i znanje. Sve ove predispozicije ispunjavam, a uz njih imam i veliko političko iskustvo.

Ninoslav Mogorović

Pet, 19-04-2024, 10:48:10

Potpora

Svoju članarinu ili potporu za Portal HKV-a
možete uplatiti i skeniranjem koda.

Otvorite svoje mobilno bankarstvo i skenirajte kod. Unesite željeni novčani iznos. U opisu plaćanja navedite je li riječ o članarini ili donaciji za Portal HKV-a.

barkod hkv

Komentirajte

Zadnji komentari

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

AKT

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

Pretraži hkv.hr

Kontakti

KONTAKTI

Telefon

Telefon Tajništva
+385 (0)91/728-7044

Elektronička pošta Tajništva
Elektronička pošta Tajništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Elektronička pošta UredništvaElektronička pošta Uredništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Copyright © 2024 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.