'Antifašističke evidencije'(po)ratnih žrtava
U dokumentima Spomen-područja Jasenovac piše:
«Koristeći više stotina različitih izvora, knjiga, dokumenata, fotografija, izjava rodbine i prijatelja jasenovačkih žrtava, terenskih istraživanja(?) i fotografiranja spomenika(?) žrtava fašističkog(?) terora, od kojih je 169 navedeno kraticom u Poimeničnom popisu žrtava KCL Jasenovac, uspoređivanjem i kritičkim preispitivanjem podataka za svaku žrtvu ponaosob, sačinjen je poimenični popis djece, muškaraca i žena ubijenih u KCL Jasenovac», a taj ukupni broj se do sada zaustavio na veoma preciznih 75.159.
Doduše, s one druge strane Save u 'RS'-Gradini taj je broj temeljem jednakih 'materijalnih dokaza' znatno veći, skoro udesetostručen, pa prema Miloradu Dodiku i Borisu Tadiću iznosi 700.000. Ta ničim utemeljena brojka je, naime, i ove godina bila uočljiva na prigodnom transparentu pri obilježavanju Dana proboja zatočenika iz logora; a u Gradini nazočni srpski predsjednik ju nije ni pokušao osporiti niti mu je 'naš' pravednik Ivo Josipović to i zamjerio!
Zbog iznošenja istine obadvojica su od 'antifašističkih' vlasti bila osuđena na smrt.
S druge strane, a navest ću samo dva primjera, zemni ostaci bez ikakvog suđenja masovno pobijenih 'narodnih neprijatelja' još i danas jednostavno izviru iz slovenske i hrvatske zemlje vapijući za 'evidencijom'.
Kao prvo 'Huda jama' ili 'Barbarin rov' prepuna je zemnih ostataka zvjerski pobijenih zarobljenika (gušenjem u rovu!), i civila i vojnika i, koje li sramote, prekida se ne samo utvrđivanje broja žrtava nego se to fašistoidno stratište definitivno 'zatvara' a razlog je upravo bizaran: pronađene su i kosti pobijene djece 'narodnih neprijatelja'.
A to bi moglo itekako naškoditi farizejskoj čistoći 'antifašističkog' pokreta na kojem je, eto, «utemeljena moderna hrvatska država koju su Titovi antifašisti utemeljili a hrvatski branitelji Domovinskim ratom tek obranili» (tako zbore Mesić&Comp.)!? A 'evidencija' je tu, na dohvat ruke, zemni ostaci su 'uredno' posloženi u dubinama rudarske jame, treba ih samo otkopati i na temelju lubanja, ili broja cipela podijeljeno s dva, utvrditi precizan broj....tisuća pobijenih; nisu potrebne čak ni vjerodostojne 'izjave rodbine i prijatelja' kao što je to slučaj u Jasenovcu, zar ne!
Drugo:
E, a sad nešto o neevidentiranom partizanskom stratištu koje je tu na dohvat Karamarko-Bajićeve ruke, 'otkriveno' u selu Ključ kod Zaprešića za Uskrs prošle godine. Preciznu 'evidenciju' izvršila je još uvijek živuća zaprešićka švelja koja je 1945.g. prekrajala uniforme pobijenog mnoštva golih, zarobljenih 'narodnih neprijatelja':Na oranicama sela Ključa kod Zaprešića pronađena su tijela, zemni ostaci-kosti jedne cijele divizije, približno 4.500 domobrana i 'folkdojčera' (domaćih Švaba), kojima je navodno zapovijedalo 500 njemačkih časnika 'Plave divizije' Wermachta. Dakle, sve se je otprije znalo a vjerojatno negdje i evidentirano!? Svi ti zarobljenici, vojnici i časnici dovedeni su navodno iz jednog partizanskog konc-logora kod Rijeke, pobijeni su potajno, bez ikakvog suđenja i dokazivanja krivnje a nakon toga su njihova gola tijela zatrpana zemljom bez ikakve grobne oznake. To partizansko stratište je sasvim slučajno 'otkriveno', dakle, dugo, dugo godina nakon završetka drugog svjetskog rata ili kako to 'antifašisti' svojim zločinima tepaju: 'nakon oslobođenja'! O tome danas ništa ne znaju ondašnji bivši visoki udbaško-milicijski funkcioneri, ni Josip Boljkovac a niti po Mesiću odlikovani Joža Manolić, prošle godine prozvani po Ivanu Zvonimiru-Čičku.
A njih štiti i 'svemoćni antifašista' jednakog im svjetonazora, bivši predsjednik RH, Stipe Mesić iako dobro zna da je Josip Manolić 1948.g. bio šef svih konc-logora na području ondašnje RH!
Eto, zakazala im njihova opskurna 'antifašistička evidencija'.
Unatoč čvrstom obećanju ministra Tomislava Karamarka nitko do danas ništa nije poduzeo da bi se iskapanja nastavila a sve u strahu zbog gole istine o 'antifašističkim' zločinima!
Da nije ove poštene zaprešićke švelje ne bi se ni znao broj bez suđenja pobijenih, gola istina razgolićenih žrtava i dalje bi ostala zatrpana zemljom a sve na diku i čast pravedne 'antifašističke borbe'.
Damir Kalafatić
Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.
Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća
Zadnje vijesti
- Udruga pravnika Vukovar uputila pismo Milanoviću .................(24. svibnja 2012.)
- Karamarko: HDZ osniva vladu sjeni; Ante Sanader kooptiran u Predsjedništvo .................(24. svibnja 2012.)
- HDSSB: Vlada ruši mostove hrvatskog jedinstva .................(24. svibnja 2012.)
- Splitski intelektualci: Organizirat ćemo antigay paradu! .................(24. svibnja 2012.)
- Amnesty International i dalje zahtjeva istrage protiv Vladimira Šeksa i admirala Domazeta .................(24. svibnja 2012.)
- Povratak Denisa Latina .................(23. svibnja 2012.)
Zadnji komentari
- Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
„Je li itko od vas HKV "intele...
25.05., 10:52, javornov - K. Marušić: Karamarko se treba...
Ove floskule o predsjedniku Tu...
25.05., 10:38, zmijicamala - K. Marušić: Karamarko se treba...
-Mesić pobjedio Tuđmana, parti...
25.05., 09:56, gojmir - K. Marušić: Karamarko se treba...
Za mene je Karamarko enigma. Z...
25.05., 08:53, Boljunac - Josipović: HDZ ima sve uvjete ...
Josipović indirektno izražava ...
25.05., 08:51, Kolduš - K. Marušić: Karamarko se treba...
Da i za mene je iznenađenje da...
25.05., 08:30, Ivan Budimir - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
Gospsodine "PAGANINI" možda st...
25.05., 02:56, preporod - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
SANU 2 - provedba Ideoložka bi...
24.05., 23:37, triarios - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
Daruvare, kada biste išta zna...
24.05., 23:28, Staro Crno Brinje - Izbori u HDZ-u: 111 glasova pr...
Bilo nekadašnji, bilo sadašnji...
24.05., 23:25, Jedino Hrvatska - Splitski intelektualci: Organi...
Strikane, a koga bi ti čuvao n...
24.05., 23:08, Jedino Hrvatska - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
Mijo, molim Vas da mi oprostit...
24.05., 22:58, Paganini - Splitski intelektualci: Organi...
Pa dobro, kad je već onaj "min...
24.05., 22:58, Jedino Hrvatska - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
#10 bradata podvala — Cetina 2...
24.05., 22:51, Cetina - Splitski intelektualci: Organi...
..i normalno antigay parada..i...
24.05., 22:42, MIJO F - Čudni kriteriji za imenovanje ...
Prostačka komunjara knezović g...
24.05., 22:36, Mirogoj - Splitski intelektualci: Organi...
Pa naš dragi ministar čimpaza ...
24.05., 22:35, gojmir - Josipović: HDZ ima sve uvjete ...
Nu, Daruvar, ja koliko znam, ...
24.05., 22:33, Jedino Hrvatska - Akademik Pečarić: Hrvatsku ruš...
..a kakove vi to nebuloze piš...
24.05., 22:22, MIJO F - Karamarkovi navijači ne idu u ...
ili si razumio ali se praviš *...
24.05., 22:18, Delić - Josipović: HDZ ima sve uvjete ...
Nu, Daruvar, ja koliko znam, ...
24.05., 22:05, Jedino Hrvatska - EU - Nikolić treba dokazati ko...
Da se potpuno ne raspadne jer ...
24.05., 22:00, Daruvar - Čudni kriteriji za imenovanje ...
Sve do jednog lipog dana. Tko ...
24.05., 21:59, gojmir - Čudni kriteriji za imenovanje ...
Daruvar, nije to glazbenik ve...
24.05., 21:57, Jedino Hrvatska
Tko je na vezi?
- gojmir
- javornov
- zmijicamala
- 3 korisnika
- 84 gostiju
Abecedni popis autora
Bagdasarov, Artur; Bašić, Đivo; Biondić, Ivo; Biondić, Vladimir; Bokšić, Ante; Borovčak, Damir; Bošnjak, Marjan; Bralić, Branko; Čolak, Tomislav; Derado, Ivo; Dolbeau, Christophe; DRAN; Drenjančević, Igor; Dužević, Ivo; Gredelj, Vladimir; Grkčević, Pajo; Hečimović, Josip; Ivanišević, Mira; Jošt, Marijan; Jurčević, Josip; Kalafatić, Damir; Kovač, Mate; Kovačević, Mate; Kunek, Ante; Lukšić, Branimir; Marinčić, Anto; Mogorović, Ninoslav; Molak, Branimir; Mršić, Zdravko; Nürnberger, Tomislav; Omrčen, Mirko; Pečarić, Josip; Pešorda, Damir; Pešorda, Mile; Piskač, Nenad; Przystawa, Jerzy; Prpa, Mile; Ranogajec, Zvonimir; Raos, Ivan; Slaviček, Mario; Sole, Romano; Šuba, Slaven; Šumanović, Vladimir; Tolić, Benjamin; Tomašević, Željko; Tučkar, Damir; Hrvatski list; Pisma iz Nj.; UHD91; HSP AS; Prilozi članova; Prilozi čitatelja
KOMENTARI ČITATELJA
Je li to, bratimljenje između četkomunistički h ubojica i "branitelja", novi smjer koji još branitelji moraju preći - prije nego odu u zatvor?
Srećom da bre Predrag nije branitelj.
Brojke i sjećanja na pobijene pripadnike hrvatske vojske govore same za sebe.
U selu moga djeda i oca tijekom 2.sv.rata je poginulo ukupno 7 ustaša i 5 partizana
a onda je 21.vojvođanska divizija prigodom povlačenja iz Slovenije iz puke zabave na zvjerski način ubila 5 mještana tog sela koji su, kao bili narodni neprijatelji,
dok se nakon rata NIKADA više NIJE VRATILO 132 pripadnika hrvatske vojske, sve točno evidentirano u knjižici objavljenoj 1990.g!!
Pobijeni su kod povlačenja na Dravogradu i kod Bleiburga - a svjedoci su par njih koji su ipak uspjeli pobjeći partizansko-čet ničkom nožu i kami i vratiti se svojoj kući /među njima i moj tada -16.godišnji ujak/.
I svjedočiti o groznom pokolju...
Stoga je i moja i naša sveta obveza da svjedočimo o zločinima što ih počiniše partizani i četnici a najmanje što mogu napraviti je da svake godine odem na tihu komemoraciju na bleiburžko polje i položim cvieće na njihove neznane brojne i razasute grobove.
Pjesma moje majke, A.O., 1946.:
TITO, TKO SI?
Zar se stidiš svojeg pravog lica
te se kriješ pod lažnim imenom?
znamo da ti savjest nije čista...
Tko si, Tito?
Ti aždajo kleta.
Pitamo te svi, mi radnici, omladina, seljaci.
Pitaju se majke, oplakujući djecu svoju..
Pitaju se djeca našeg naroda, ne znajuć' za sudbu svojim očeva.
Tko si, Tito?
Dal' si stranac?
Il' si izrod hrvatskoga roda?
Ne! Ti Hrvat nisi!
Ne može majka hrvatska
Roditi takvog izroda,
koji kriv je pokolju
našega naroda.
Ne! Ti Hrvat nisi!
Ti crvena si neman s istoka!
Al' znaj, ti crveni vraže
Da Hrvatska zemlja je sveta,
A ti si proklet .
Proklela te krv prolivena,
Prolivena krv našeg naroda.
Krik te krvi vapi u nebesa.
Ali veći i ozbiljniji problem od tog lijenog glupavog čovjeka su neki povjesničari koji i danas "drmaju" katedrom povijesi na zagrebačkom FF-u.