Položeni vijenci na Mirogoju i Oltaru domovine

 

Možda jedan o najboljih primjera podijeljenosti Hrvatske je činjenica da današnji predsjednik Republike Hrvatske, neovisno o kojoj je obljetnici riječ, uporno odbija odati počast svom prethodniku, odnosno kada se polažu vijenci u širokom luku zaobilazi grob prvog predsjednika Republike Hrvatske. Istovremeno, jedan od predsjedničkih kandidata koji bi mogli naslijediti Stjepana Mesića je sin prvoga hrvatskog predsjednika, prof. dr. Miroslav Tuđman. Kao predsjednički kandidat, on je danas predvodio izaslanstvo koje je položilo vijence na Mirogoju i obišlo Oltar domovine na Medvedgradu.

DSC_5296-CROP-7X

DSC_5296-CROP-7X

DSC_5296-CROP-7X

Izaslanstvo Stožera predsjedničkog kandidata prof. dr. Miroslava Tuđmana vijence je prvo položilo kod groba prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana, koji se nalazi kod središnjeg ulaza u Mirogoj.

DSC_5296-CROP-7X

DSC_5296-CROP-7X

Izaslanstvo je obišlo i grob ratnog ministra obrane Gojka Šuška.

DSC_5296-CROP-7X

DSC_5296-CROP-7X

Vijenci su položeni i kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata

148Veterani

148Veterani3

148Veterani2

DSC_5347-CROP-7X

DSC_5357-7X

Položiti vijence na Oltar domovine došli su i veterani predvođeni Milanom Zanoškim, tajnikom Kluba veterana Trnje. Prije toga su se veterani iz 148. brigade Hrvatske vojske okupili ispred spomen ploče svim poginulim Trnjanima u ulici C. Zuzorić 1. Ovo čine svake godine na Dan neovisnosti. Susret s izaslanstvom prof. dr. Miroslava Tuđmana bio je srdačan.

DSC_5381-7X

DSC_5384-7X

Razglednice

Svi iz izaslanstva prof. dr. Miroslava Tuđmana potpisali su prigodne razglednice koju veterani iz Trnja sada već tradicionalno 8. listopada šalju generalu Gotovini i ostalim optuženima u Haagu.

M. M., slike: Lj. Škrinjar, M. Zanoški

KOMENTARI ČITATELJA 

#1 prvi predsjednik i oltar domovineStipan 2009-10-09 21:12
Kada se dobro razmisli, pa dobro je što aktualni predsjednik, uz svo poštovanje institucije predsjednika RH, ne dolazi na grob, našeg dragog prvog predsjednika i na oltar domovine. Ako bi kojim slučajem i našao razlog doći tamo, trebalo bi naći načina da ga se skrene s nauma. Jer, što bi to sotona radila tamo, gdje joj nije mjesto?
Prijavi Administratoru

Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.

Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća

Zadnji komentari na Portalu Hrvatskoga kulturnog vijeća

Uvjeti korištenja

Portal HKV-a

Izvorni prilozi objavljeni na ovom portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje imena autora, odnosno izvora.

Licenca GNU

Naša udruga

Hrvatsko kulturno vijeće

HKV djeluje od 2006. i nezavisna je udruga građana s više od 1300 članova, mahom hrvatskih intelektualaca.

Kontakti

Stranice članova

Učlani se i predstavi

Članovi naše udruge ugledni su intelektualci, umjetnici, književnici, političari, novinari, poslovni ljudi i studenti. Predstavite se i vi!

Članovi

Izbor publikacija

Izaberi, pročitaj, preporuči

U pripremi imamo cijeli niz zanimljivih publikacija koje će se moći naručiti preko Portala. Rado ćemo poslušati i vaše preporuke.

Trenutna ponuda

Prijava na Portal