Lice i naličje SDP-a

Proteklih se dana pričalo gotovo jedino i isključivo o rezultatima izbora i o reakcijama čelnika političkih stranaka kako su primali vijesti sa terena u svojim izbornim stožerima. No u jednom je od njih zabava otišla u posve neočekivanom smjeru, barem za one kojima SDP-ovim zabavama nikada ne nazoče. Tako Jutarnji list piše kako su se u izbornom stožeru druge po snazi političke stranke u Hrvata, oko dva ujutro, orile pjesme iz sljedećeg repertoara: “Od Vardara pa do Triglava”, “Po šumama i gorama”, “Druže Tito, mi ti se kunemo”, “Računajte na nas”, “Na Kordunu grob do groba”i slično.

Riječ je o šatoru SDP-a na Iblerovom trgu i njihovoj (kako su sami potvrdili) alkoholiziranoj mladeži. Pjesma je utihnula tek na zahtjev dvojice policajaca koji su se pojavili na stražnjem ulazu u šator i zamolili jednog od SDP-ovaca da stiša pjevače. Policajci ipak nisu reagirali zbog stihova pjesama, nego zbog buke na koju su se žalili stanari okolnih zgrada. Glasnogovornica stranke Gordana Grbić po tom pitanju ustvrdila kako predsjednik Zoran Milanović u to vrijeme nije bio u šatoru i kako ne vidi u čemu je problem:

«Repertoar pjesama koje su se pjevale bio je raznovrstan, bilo je i “Vile Velebita” i hrvatskih budnica. Kad se netko u tri sata ujutro, uz pomoć malo alkohola, malo razmaše, ne znam je li to odmah za psihološko i politološko razmatranje. Ne treba iz svake malo življe atmosfere izvoditi povijesne zaključke» - rekla je Grbić. Zakonskih problema nema i ne može ni biti, jer na sreću više ne živimo u društvu u kojem se radi jedne otpjevane pjesme može ostati bez posla, ili proći još mnogo gore. Problem leži u činjenici da ovakvo ponašanje SDP-ove mladeži, većina koje se u tim i takvim vremenima još nije ni rodila, jasno otkriva nakaradno naličje SDP-ove politike. Naime, ako takvu mladež odgajaju u SDP-u, onda ne treba imati puno mašte da bi se vidjelo kuda bi SDP-ovci vodili Hrvatsku ako se opet dočepaju vlasti.

Postavlja se pitanje komu ili čemu takve pjesme služe, kako ih ta «urbana» mladež uopće zna i što im one zapravo znače? Pritom alkohol nije i ne može biti nikakvo eventualno opravdanje, jer što trijezan misli pijan pjeva, kako vidimo u ovom slučaju. A dok pripadnici druge stranke po jačini u Hrvatskoj ne nauče što zapravo znači riječ nacija i dok se (pogotovo pripadnici mlađih generacija) ne počnu u skladu s time i ponašati, Hrvatska će ostati rob svoje komunističke i jugoslavenske prošlosti.  Kao što je ovaj primjer iz SDP-ovog izbornog stožera zorno pokazao, u Lijepoj Našoj ne postoji ni ljevica ni desnica, već postoji na žalost još uvijek i samo politička podjela na Hrvate i Jugoslavene. Gotovo nevjerojatno nakon Domovinskog rata koji je trajao približno koliko i 2. svjetski rat, i nakon više od 15 godina samostalnosti.

U jučerašnjoj Latinici pojavio se sličan sindrom – mlada devetnaestogodišnja studentica gostovala je u emisiji o karizmatičnim ljudima, prvenstveno političarima i predstavila se kao «štovateljica lika i djela Josipa Broza Tita». Što to ona koja se rodila desetak godina nakon smrti tog totalitarističkog diktatora uopće može štovati? Kojim se djelima osim onog najvećeg – ubijanja oko 450.000 ljudi, pretežito Hrvata poslije Drugog svjetskog rata - ona to divi? Zar se tome divila i ona pijana SDP-ova mladež u izbornoj noći, pjevajući pjesme kojima se tom istom diktatoru i ubojici zaklinju na nekakvu vjernost? Da li se tome divi i voditelj emisije Denis Latin?

Ti i takvi, nazovimo ih, ekscesi bacaju tamnu sjenu na sve vrijednosti stečene Domovinskim ratom i na sve njegove žrtve koje su pale boreći se da Hrvati konačno iz zločinačke organizacije zvane Jugoslavija izađu slobodni i neovisni. Jedino moguće opravdanje tog i takvog ponašanja može biti neznanje i glupost, no iz sveg se viđenog lako može zaključiti da se ovom prilikom radi o sasvim nečem drugom. Nečem, nad čim bi se svi Hrvati danas zaista trebali ozbiljno zamisliti.

M.M.B.


KOMENTARI ČITATELJA 

#1 neće proćibosanac 2007-11-28 02:31
Hrvatski Crveni Kmeri, osobe sa nasmješenim licem i kad ubijaju više nikada neće proći, uzalud im što odgajaju takav monstruozan podmladak kakav su i oni. Srećom, ima nas dovoljno koji znamo sve o njima, a mlada gospođica u Ćirlilićnoj latinici je ispod prosjećne inteligencije, pa se ne mora uzeti zaozbiljno ako ne budemo koračali baš u njenoj koloni smrti. Ovaj puta: Tko s đavolom tikve sadi, mogle bi mu se o glavu razbiti. Nema više Engleza da nas sve izruče razoružane u njihove ruke, a više Englezima ni ne vjerujemo.
Prijavi Administratoru
#2 Müsli na hrvatski načinJarda 2007-11-28 12:04
Malo ljudi ne zna čemu služi, u naslovu navedeno, "jelo".Meni tako izgleda politička scena poslije ovih izbora.Nedefini rani miš-maš,od kojeg možeš biti,za kratko vrijeme,sit,ali od kojeg se dobije,"stolica ". Što može nekome olakšati život,ali u političkom smislu dovodi do destabilizacije ,s obzirom da se naši političari još ne znaju nositi sa takovom situacijom.Jugo -komunistička komponenta, Milanović,Pusić ,Mesić ili HDZ komponenta -LIUT /locirati .../ i veliko-srpska SDSS, sa "seljacima" i ostalima, ne ulijeva nadu da se neće i dalje kršiti Ustav RH forsiranjem protu ustavnim "Igmanskim inicijativama ",raznim ZG "integracijskim " konferencijama balkanskog tipa itd.Očito je da biračko "tijelo" nije još zrelo za bilo kakove EU integracije,a kamoli NATO.Ljevica ,desnica i centar je nešto normalno u izgrađenim demokracijama,a li kod nas nema niti naznaka da je to normalan politički način vođenja države.Isključi vi su i jedni i drugi.Nesreća je u tome, što Hrvatska nema predsjednika u kojega se može računati na njegovu neutralnost i objektivnost.Pr eviše ima i recidiva prošlosti koja truje mladost tj.potencijalne i stvarne nove birače.Jednosta vno, nema političke volje da se stvari i događaji iz prošlosti nazovu pravim imenom i osude.A sa takovim povijesnim teretom se ne ide u europske integracije.Tak ovi možemo koalirati jedino sa Kubom i Sj.Korejom ,a i to je samo pitanje vremena, kada će ti neljudski režimi pasti.Dakle,ako se hrv.birači ne osvjeste,ostat ćemo jedini staljinisti i marxisti na svijetu.Na našu sramotu i propast.
Prijavi Administratoru
#3 Milanivić i GrbićLovre B. Tadinov 2007-11-29 11:45
Grbićka, kao osoba koja je bila dio sustava koji je zbog pjesama proganjao omalovažava jugonacionalist ičko divljanje SDP-ovaca. Nisam čuo da se Milanović uopće izjasnio o tome. Danas uistinu svatko može svašta pjevati, što je u pravilu dobro, no gore navedeni repertoar navodi na samo jedan zaključak: Drugovi i drugarice, vi ste bolesni ljudi!
Prijavi Administratoru
#4 “Od Vardara pa do Triglava”?Golub 2007-11-29 16:08
Uvijek netko može reći da pjevanje ovih ili onih pjesmica nema pretjerane društvene relevancije. I pisac ovih redaka prisustvovao je scenama gdje je pijano društvo prelazilo od ustaških na partizanske pjesmice i obrnuto, s ponekom "Zovi, samo zovi". Dakle, toga ima.

Pa ipak, ako se radi o "mladeži" jedne stranke, i to vrlo važne stranke, koja ovo ili ono pjeva u službenim prostorijama stranke, dan nakon izbora (na kojima je polučila solidne rezultate), ne može se nikako reći da to nema relevancije. Ili, sve ako i nema nikakve dublje pozadine, ne može se izbjeći da javcnost to percipira kao nešto što ima veze s politikom dotične stranke.

Pa recimo da to ima neka važnosti to što pjeva taj podljudski šljam. Pogledajmo malo stihove: “Od Vardara pa do Triglava”?

Hm, koliko mi je poznato, između Vardara i Triglava nalazi se i Srbija. Znači taj ološ bi neku svoju držvanu ili ne-znam-kakvu-k oncepciju morao graditi u suradnji sa Srb(ijanc)ima. A i Srbi imaju neko svoje dostojanstvo...

Znači ništa od toga...barem zasada...mogu se samo drečati...
Prijavi Administratoru
#5 In vino veritas!iderado 2007-12-07 02:26
Dobro je za demokraciju da je policija pokusavala na europski nacin utisati te skojevce. Putin bi to drugcije rijesavao. Nama demokratima cak ulijeva sigurnost da se moze na ulici pjevati po svom ceifu. Problem je za demokrciju da u stozeru Stranke koja reflektira da vlada u Hrvatskoj potice takvo pjevanje. Gore od najgorega je da glasnogovornica SDP Gordana Grbic ne vidi u tome nista posebno losega.Decki se napili!
Prijavi Administratoru
#6 Demokracija?Jusuf 2007-12-07 08:26
Nisam vidio da je policija "utišala" pjevače, ni demokratski ni nedemokratski. Da je pokušala utišati te teoriste i ubijače, izvukla bi, vjerojatno, kraći kraj. A tko kaže da "hrvatska policija" nije na strani tih pjevača? U ovakvoj terorističkoj i komunističkoj tvoreveni sve je moguće. Kako se ponaša sljednik ratnog zločinca Jakova Blaževića, sudac Horvatović, on je u ime Goginih "pjevača" već presudio Glavašu, tvrdeći da ga "ne može pustiti iz pritvora jer se zna da je počinio djela za koja je optužen...". Dakle, glavaš već guli dvadesetogodišn ju kaznu.
Zanimljivo, da g. Derado traži za Gogine četnika i zagrebačke koljače s Iblerovog trga "demokratske" metode, ne pitajući s eni sekunde kakvim su metodama "tretirali" svoje, nazovi protivnike, očevi i djedovi tih zlikovaca s Iblerovog trga? Pogotovo ratni zločinac i slavonski četnik ČEDO GRBIĆ-KEDENCIJE , zločinac iz Maribora a otac Goge Grbić.
Nerado i teško ću izustiti slijedeće riječi, ali moram: "Ovo četopartizansko pjevanje s Iblerovog trga, prema mojem mišljenju, nije bilo moguće nita ga se može zamisliti za vrijeme pokojnog Račana. Ne kažem da je Račan bio bolji od njih, ali pragmatički gledajući 'drug Ivica to ne bi dopustio'".
Prijavi Administratoru
#7 PolicijaGolub 2007-12-07 09:49
Policija ih jest kao nešto utišala, ali ne zbog sadržaja pjesama, nego jer su pravili buku i nisu dali stanarima okolinih zgrada da spavaju.
Prijavi Administratoru
#8 Demokracija, EuropaGolub 2007-12-07 09:50
Ponavljanje ideoloških floskula: demokracija, demokratski, europski, mi demokrati...ima li to ikakva smisla?
Prijavi Administratoru
#9 Rasizam suca HorvatovićaJarda 2007-12-07 10:45
Et/n/ička isključivost suca Horvatovića,zab ranom uporabe odjeće sa slavonskim motivima,je bez primjera u povijesti sudstva u Hrvatskoj pa i bivšoj propaloj državi. Sasvim protivno propisima o "korektnom oblačenju",koje optuženik B.Glavaš nije prekršio,predsj edavajući sudac Horvatović šikanira optuženika i njegove branitelje.Možd a je trebao zapovjediti da se hrvatskom generalu B.Glavašu obuče zatvorsko odijelo i dovede ga na suđenje u lancima,jer je njemu već i tako presuđeno,samo se još izvodi farsa nekakovog pravednog procesa. Naravno da sucu smetaju slavonski motivi,jer u principu ,indirektno preko Glavaša,sudi se Slavoncima radi obrane domovine,tj.doz volili su si tu slobodu, obranu Hrvatske.Jer,za mislite divne Hrvatske,koja bi se vidjela sa tornja zagrebačke katedrale.Ovako , mora šlepati ,koje kakove, provincijalce sa istoka zemlje ,koji im kvare sluganski, imiđ koji su stekli u EU-i. Kako drugačije tumačiti takove apsurdne zabrane.Zanima me, bi li tako postupio da je B.Glavaš u sudnici nosio prigorsku ili dalmatinsku simboliku na odjeći.Garantir am,ne. Tipičan vokabular prijekog "suda u ime naroda i antifašističke borbe " koje su naši očevi i majke osjetili u olovnim vremenima,na ovom sudu daje okvir za sliku /starog/novog ledenog doba političkog poretka koji nam predstoji u Hrvatskoj,ako se ovako nastavi. A ta Europa,"za koju nema alternative" dozvaljava rađanje nove sj.koreje u srcu Europe.Sa Mesićem na čelu ! Holiwood ne može napraviti takav horor-film.
Prijavi Administratoru
#10 Sudac HorvatovićJusuf 2007-12-07 13:50
Jarda, opet grješka: agramerski četokomunist Horvatović (poslušajte mu kako govori, i taj ološ je Slavonac) ne sudi Glavašu-Slavonc u, on sudi Glavašu-“Ustaši ” onako kako je sudio Blažević, ili onako kako su ga poučili u Izraelu, gdje je bio na “brifingu” za suđenje na prijekim sudovima, Horvatović sudi čovjeku koji je spriječio da ostane njegova Jugoslavija, on sudi čovjeku koji je spriječio da njegovi, Horvatovićevi pripadnici Titine JNA uđu u Osijek i osvete se za pokušaj ukinuća Jugoslavije, Horvatović je KUKAVICA I BIJEDNIK, i kao takav sudi srčanom čovjeku. Horvatović zna što je radio Glavaš, Horvatović zna da bi njegov “svinkter” (onaj kružni mišićna na anusu koji spriječava da se prospu govna) popustio i sva bi govna prolio u “čakšire” da se našao samo u jednoj akciji Glavaševoj, ili samo u jednom bombardiranju Osijeka. Horvatović mrzi, temelj je njegove mržnja mržnja na druge i drugačije, koji izlaze iz njihovog partijskog rakursa. Znaju takvi, nagonski, da postoje drugi ljudi, različiti od njih, a sami zanaju da ih osobni kukavičluk i konformizam priječe da postanu kao ONI, i oni ih mrze.
Horvatoviću ne treba ni Hrvatska “koja se vidi sa zagrebačke katedrale”, njemu ne treba nikakva Hrvatska, on je bezbojni i bezlični poslušnik, “štreber”, koji je uz svaku vlast za onih nekoliko šekela, on bi Jugu utopio da se javi druga nadgradnja. Takve sam viđao kroz svoj život, nažalost pretežno su bili Hrvati (ili Golobovi rvatića). On je bezoblični sadist nalik na “hiljade i hiljade” onih valaških hulja koji su klali Hrvate od 41. do 47. godine.
Eto, to je stvarnost. Samo, budite na oprezu, Jarda, dosta poznajem Osijek (sada sam se već razišao sa svim školskim drugovima i “prijateljima” esekerskim), ima IH puno u Osijeku, opasni su, rastu im krila, svašta su u stanju učiniti... Nu, ako ih ne spriječimo...
Prijavi Administratoru
#11 Žalosno je ...Jarda 2007-12-07 20:13
...što većina tzv.Slavonaca,k ada dođu u Zagreb,prestanu biti, ,vjerojatno za šaku nečega,ono što su dobili majčinim mlijekom.Ti su ,ustvari, najgori,jer se stide porijekla ili su sinekure ono bitno u njihovim jadnim životima.Malo ih znam, koji nisu već nakon par mjeseci, počeli kajkati i dolaziti u rodni kraj samo za kolinje ili u svatove, na lokanje i krkanje.A ove, koje spominjete,pošt ovani g.Zaloviću,koji u Osijeku misle da je došlo opet njihovo vrijeme,varaju se, jer ih sve poznamo i držimo na oku.Osijek je ,moram ipak priznati,postao opet "anlauf stelle" za crvenu gardu i njihove jatake.Mislim,k ako sada stvari stoje u /mentalno/ dalekom Zagrebu, "prijestolnica svih Hrvata" premetnula se u nešto drugo.Čitam tako u jednim "besplatnim" novinama, da se sada ,na raznoraznim domjencima i promocijama knjiga,promovir a voditeljska bagra ,uobličena Bagom,Šprajcom, Družijanićem
uz prisutnost "polit.zvijezda " Šukera,Polančec a, N.Vidoševića .Eto,dokle su došli.A mi,naivni Slavonci / ,koji to još jesmo / i oni slični nama/ ,mislimo da smo spasili Hrvatsku.Nismo od nas samih. Hoće li jednoga dana horvatiće i slićne tiće spominjati kao Blaževića i ostale petokrakaše ? Vjerujem da hoće.
Prijavi Administratoru
#12 Molim ,ispravak...Jarda 2007-12-07 20:15
...horvatoviće i ostale tiće...
Prijavi Administratoru
#13 Komarci?Jusuf 2007-12-07 22:08
Imate li, Jarda, kakve spoznaje o onoj velikoj pljački u Osijeku od prije dosta godina, aferi "prašenja komaraca", koju je izveo Bertić Ninoslav, rotarijanac i paramason, što je sve zataškao budući osječki ambasador u Beogradu, notorni srbofil Kramarić?
Prijavi Administratoru
#14 pravosudjedtuckar 2007-12-08 00:33
I dalje se sve vrti oko istinskog PRAVOSUDNOG sustava, koji se treba poceti izgradjivati "od vrha" - dakle, od USTAVNOG suda. Izabrani suci ne bi trebali biti "nekome nesto duzni", pa da ih jednom u karijeri, "neciji" telefonski poziv usmjeri kako da misle u nekom "buducem" predmetu.
Danas, suci se opet nisu mogli dogovoriti koga da odaberu izmedju dva kandidata - kao u svemu, Hratska se dijeli i u ovoj problematici, sto je dokaz vise, kako jos dugo, dugo od pravosudja .... niti p !
I zato farsa sa Glavasem, gdje je u igri samo i jedino politika, ne zakoni i paragrafi. I zato samo u hrvatskoj je moguce sudjenje dovesti na rub prekida samo zbog cinjenice sto je tko obukao toga dana. Zato je u Hrvatskoj mnogo vaznije da li je neka americka sportasica, igravsi u Gospicu, dozivjela neugodnost ili ne, od cinjenice da se pravosudni sustav napreze da dokaze kako su Hrvatsku branili "zločinci".
A istovremeno u toj Slavoniji, drug "učo" iz bivše tzv. RSK, danas protjeruje hrvatsku djecu u neke druge škole.
Zakljucak: Pravosudje se gradi od vrha - neovisno i samostalno, od casnih osoba Ustavnog suda !
Prijavi Administratoru
#15 Kako znamo, komarcima ...Jarda 2007-12-08 01:04
... nije "pala dlaka s glave",a nije niti Ninoslavu-Nini. "Pojeo vuk magarca",kao što će, sa ovakovim sudstvom, i dalje slični prolaziti "los". "Nagrađen" je još boljim mjestom od 8.000-10.000 kn/mj. za ,valjda,"pretrp ljene boli".Sve je to ista bratija, od Bućka-Bučevića do Bajte i Đapića.I sada još, niš koristi, koje kakove "političarke" kao doktorka
Borzan i drugovi.No,niti drugi ne nude bog zna što,od priglupog Ivića i prepotentnog D.Kovačevića do pravog Slavonca Šeksa.Kraj takovih ljudi Osijeku još dobro i ide,odnosno,ako oni/opet/ dođu biti će svašta,ali ne dobroga .A komaraca će biti ili neće,zavist će o klimi ,a ne raznim ninoslavima i bučevićima.
Prijavi Administratoru
#16 No, no!stims 2007-12-08 01:55
Podignuti prst (no, no!) sudca Horvatovića generalu-optuže niku Branimiru Glavašu da u sudnici ne smije nositi element (slavonske, dakle hrvatske) narodne nošnje spada u istu onu kategoriju komunističkih gluposti u koju spada i jedna fotografija iz 1973. Te godine slavila se 15. obljetnica opatijskog festivala zabavne glazbe, u kojoj prigodi su neke novine prikazale skupnu fotku pjevača-sudioni ka na prvoj "Opatiji 1958". Na toj fotki je komunistički cenzor nadodao (tada nepodobnom) Vici Vukovu brkove...
Komunističkim dinosaurusima, dobro raspoređenima po ovoj imitaciji države, i dalje smrdi sve što miriše po hrvatstvu. Lepo nam je, dobro nam je, praf nam budi!
Prijavi Administratoru
#17 Pazite,nije to samo -no,no Branimire !Jarda 2007-12-08 12:31
On,spuštenim čelom ,poluglasno,gov orom tijela i verbalno ,daje do znanja da je on ,B.Glavaš,što se njega,Horvatovi ća tiče, kriv i osuđen,samo se još treba zadovoljiti procesna forma ,kako bi g.Degerd /ili tako nekako/ mogao objaviti;učinje no je ! Ali se ne mogu oteti dojmu,da je svima, sa druge strane sudskog stola,od mlađahnih predstavnica drž.tužilaštva do samog Horvatovića,jas no da ljudima na optuženičkoj klupi čine veliku nepravdu.Kakovi su to /ne/ljudi i što nama "obićnim smrtnicima" iz te pozicije moći, ne pravde, poručuju ? "Mislili ste da su ta vremena prošla,e nisu,tu smo, jači, okrutniji,nepra vedniji nego ikada .Čuvajte se i pazite što govorite!" I Šeks još ima obraza /?/ doći u Osijek na godišnjicu Hrvatskog narodnog kazališta.I pod njegovim "patronatom " se sudi braniteljima Osijeka,koji nisu mogli spriječiti rušenje tog istog kazališta,ali su spriječili ulazak četničkih bandi iz Srbije,slavonsk ih srba iz okolice i jugovojske u Osijek.Na koncu balade,sada na scenu stupaju razni hedlovi,flauder i,pecniki i ostala bratija,skuplje na ispod ferala i r.novog lista
i ne znaju što bi od silne želje za osvetom, što im je juga nestala.
Prijavi Administratoru
#18 Glavaš je gotov!Jusuf 2007-12-08 18:05
Nikada više ne će izići na slobodu Glavaš, ili će umrijeti u zatvoru ili će ga krvnici ubiti u zatvoru.

Opet, Jarda, grješka. («...Ali se ne mogu oteti dojmu,da je svima, sa druge strane sudskog stola,od mlađahnih predstavnica drž.tužilaštva do samog Horvatovića, jasno da ljudima na optuženičkoj klupi čine veliku nepravdu.»). Iz vaših prijašnjih redaka vidim da ste u mirovini, dakle dovoljno ste dugo živjeli u onoj terorističkoj državi, koje je sljednica ovo «čudo». Nemaju oni, «s druge strane sudskog stola», takvih osjećaja, oni su bezosjećajne spodobe i psihopati koje su njihovi gospodari pomno odabrali. Oni taj svoj krvnički posao rade s «guštom», za male pare, za 30 šekela. A radili bi i badave, samo da se napiju «ustaške» krvi. Oni su revolucionari.
A, inače, Glavaš i njegov krug prijatelja grijiši kada ističe Šeksa kao Goniča, prema mojem mišljenju ne stoji iza toga Šeks (ili Sanader). Pitanje je dana kada će Šeks završiti na optuženičkoj klupi, ne samo Šeks, nego i mnogi drugi. Moguće da oni, strukture oko HDZ-a, pristaju na sva ta suđenja zbog pritiska tzv. «međunarodne zajednice» da se demonizira Hrvatska, zbog vlastitih probitaka, sinekura. Ali, neka ne zaborave, kada aždaja proždre «branitelje», doći će i oni na red. Srbima je stalo da dobiju kontinuitet NDH u novoj državi. A kkao izgleda, uspjet će.
Glavašu se pakuje iz Osijeka, osječka četnička brigada. Ima ih mnogo, najistaknutiji su: Kramarić, Bognar, Pecnik, oni novinari-posrbl jene Švabe, Kruhonja sa svojim paratužilaštvom , Jadranka Kr Rajhl, onaj srpski advokat iz Zagreba (Budak) i mnogi drugi.
Nesretnog Ivicu Krnjaka sude jer je bio zapovjednik one nesretne «Somborske skupine», koja im je išla napadati Srbiju. Nije dalek dan kada će na red doći i ostali «Somborci».
Kakva je to država, kakav je to narod, da se ne može naći NITI JEDAN JEDINI NOVINAR, ILI NEKI OPORBENI POLITIČAR, NEKI BORAC ZA LJUDSKA, ŽENSKA PRAVA DA DIGNE GLAS PROTIV MUČENJA KOJEM JE PODVRGNUTA GETOŠ MAGDIĆ, niti udruge za ženska prava, MAKAR ONAKO, «K\'O BAJAGE», ali jok – to je mržnja; ništa nisu bolji od četnika. Zašto se ne iziđe s imenima tih osječkih policajaca-uboj ica. Isto se ponavalja kao u titinoj Jugoslaviji, kada su svi šutili na zločine komunističkog sustava.
Nakon tzv. Oluje, u okolici Šibenika su pohapsili neke ljude koji su gotovo čitav rat proveli u tzv. hrvatskoj vojsci, u obrani tzv. «Hrvatske». Odveli su ih u Zadar i tamo ih je «obrađivala» specijalna ekipa koju je Tuđman poslao iz Zagreba (uvijek taj zlokobni Zagreb, da hoće doći kakav potres da ga zbriše s lica zemlje), i trebali su pod svaku cijenu priznati da su «ubijali srpske civile». Trebao im je u Zagrebu spektakulatrni sudski proces, da oni svijet pokažu kakvo oni društvo grade. No, oni nisu priznali jer uopće u kolovozu 1995. nisu bili u okolici Šibenika; hapsilo su nasumce, ili ih je netko potkazao. Uglavno, lomili su im doslovno noge i ruke, sva rebra su im polomili, sve zube izbili itd. Na kraju su ih bez ikakve isprike pustili. Sada su teški invalidi, a iza 2000. ti su nesretni ljudi na tajnim pregovorima oko nagodbe dobili stanovitu nadoknadu za invaliditet.
Kada su naveliko hapsili po Gospiću i okolici, u jesen 2000. godine, kada je Gospić bio opkoljen gore nego 1991. godine, bilo je više specijalaca iz Zagreba nego četnika 1991. godine, milicija je noću upadala u kuće i prijetila onim nesretnim ljudima, koji su se jedva izvukli srpskog pokolja, da nikomu ne smiju govoriti o srpskim pokoljima 1991. A takvih stvari ima i previše. O tomu nitko ne govori. Je li to Hrvatska koju «smo sanjali 900 godina»?
Ne, ne i ne: Hrvatska, ne hvala!
Prijavi Administratoru
#19 Oni,koji iza kulisa...Jarda 2007-12-08 18:59
...kontroliraju i upravljaju samim procesom,svjesn o su se stavili u tu ulogu,pa bio to i sam Šeks ili Sanader i za njih nema opravdanja.Oni su ti koji vuku konce,jer,mogli bi reći uza sve konzekvence,ček ajte malo, branili smo i obranili Hrvatsku i nema te politike koja će nam to ukinuti.I vjerujem da se narod ne bi toliko polarizirao oko toga.Čvrst stav oko svega što je stvorilo oslobođenu zamlju,
dalo bi drugima do znanja da nema kompromisa,bez obzira na sve.Jer ,lako je kazati i izgovarati se na druge;nismo mogli drugačije,to je u interesu hrv.naroda.Tko će poslije ,kada kola krenu nizbrdo,preuzet i krivnju na sebe ? Hrvatski Sabor je,nažalost, bio dovoljno antihrvatski i uspio neutralizirati drugačije odluke i stavove. Zato i ja mislim ,hrv.generali i branitelji,svi bez razlike,nemaju nikakove šanse
se izvuči iz željeznog zagrljaja izdajnika. I Kramarić,koji je radi svog probitka,kada su Osijek i okolica bili najviše napadani,bio više van Slavonije,tada je i Pecnik bio u Češkoj ,ne u gradu,neki su pobjegli u Izrael itd.itd. Sve su to ljudi koji su čuvali svoje guzice,što im nije za zamjeriti,ali ti isti nama danas sole pamet i optužuju hrabre ljude. Monstruozno je uvlačiti i djecu u prljave igre /Getoš-Magdić/ ,a "nevladine udruge" šute,ali su zinuli kada je sin B.Glavaša pratio oca do osječke tamnice,trebao je valjda otići na hamburger dok mu oca odvode na robiju ? Osijek je prolazio teške dane po "oslobođenju" 45.-...dok se nepismeni ološ nije napio hrvatske krvi i dok nisu protjerali i pobili što se moglo.I ovo će proći,ali će ostati još nešto što će doći na naplatu,kao i zločini 45.-...
Prijavi Administratoru
#20 biti mudardtuckar 2007-12-08 21:12
ovo su vremena kada opet treba biti mudar, jer ne bez raloga postoji u narodu izreka : "svaka sila, za vremena !"
Na žalost, vrijeme je onaj neminovni faktor koji nas čini nestrpljivima, jer se mnogo toga proživjelo, i čini nam se da ga je premalo "preostalo", a da bi vidjeli rezultat kakav priželjkujemo. Nikako ne valja defetistički, samo plakati nad sudbinom, već vjerovati da će se trend preokrenuti u smjeru u kojem to i želimo. Uz doprinos svakoga!
Prijavi Administratoru
#21 izdajabosanac 2007-12-09 13:27
Nije samo Branimir Glavaš izdat od strane kriptoboljševič ke garniture, sjetimo se Ante Gotovine, Čermaka, Markača, BH "garniture" na čelu sa časnim generalom Slobodanom Praljkom, od kojih je Dario Kordić ni kriv ni dužan osuđen na 25 godina tamnice od Hrvatima neprijateljskog haškog tribunala. Netko će reći da je proglašenje haškog tribunala neprijateljem politički neoportuno, a kako da ga nazovemo kada je glavni hrvatožder Savo Štrbac "prijatelj" tog suda. Ono što će ostaviti težak pečat izdaje na Ivu Sanadera kada on postane prošlost, je izručenje Ante Gotovine haškom tribunalu i za to nema nikakvog opravdanja. Ne zbog Ante nego zbog principa ta se predaja nije smjela dogoditi niti po cijenu sankcija za Hrvatsku niti po cijenu mnogih života jer nam to bitno umanjuje samopoštovanje i upučuje buduće potencijalne borce za Hrvatsku da to ne rade jer će proći kao i general Ante Gotovina ili general Branimir Glavaš. Dario Kordić "zaradio" je visoku kaznu zato što je odbio potvrditi da je hrvatska vojska učestovala u "agresiji" na BiH, što je viteški odbio svjedočiti protiv soje zemlje i svojih suboraca. Pored poštovanja svim onima koji stradaju za Hrvate i Hrvatsku, posebno poštovanje izražavam Dariju Kordiću zbog viteškog držanja na, sad već svi znamo kakvom, sudu.
Prijavi Administratoru
#22 Nomen est...Lovre B. Tadinov 2007-12-11 11:23
Obilježje, da ime je obilježje, rekoše stari Rimljani. Branimir Glavaš, jeste li ikad razmislili o tome kako to ime veličanstveno zvuči. Prvo Branimir, brani mir, mirotvorac, branitelj, drugo Glavaš, čovjek koji koristi glavu, koji razmišlja, kojemu nije stražnjica ili neki drugi dio tijela obilježje. A nije niti čudno što mu sudi čovjek kojemu u korijenu prezimena Hrvat! Neke stvari u povijesti uvijek ostaju iste. Još što u našeg Branimira postoji u izobilju je srce, veliko hrvatsko srce. A Matoš reče...dok je srca, bit će i Kroacije...svem u i mnogima usprkos...
Prijavi Administratoru
#23 NarikačeJarda 2007-12-11 12:20
Voditeljica emisije "Zatvoreno"
, jer "Otvoreno" je samo za izabrane, u crnini, /radi smaknutog mafijaša ili rezultata izbora ne zna se / i izabrano društvo sa žalopojkama i bjesom u glasu,jer im ,eto,njihov pulen nije polučio očekivane rezultate. Ipak, ništa bez "Tite" ili bar njegovog đaka,malog Ivice. Obojica se ,vjerojatno, okreću u grobu,jer kada su čuli rezultate ... ,a Mijić,Puhovski, izvjesna Popovićka i nekakav ideološki crveni anonimus,"polit ički analitičar", naricali su umjesto njih. Naj smješnije je bilo na kraju,kada je izvjesni Hrelja,penzić, htio još nešto dodati,a voditeljica mu mrtva-hladna upade riječ, "Ah,vi niste politički analitičar" i završi emisiju.Čudna svijest urednice htv-a o tome, tko je kompetentan nešto reći, a tko nije. Od g.Hrelje se samo još čulo stidljivo "Pa i ja imam pravo na svoje mišljenje".
Molim,ne izvlačite krivi zaključak, da mi je Sanaderova pirova pobjeda draža.
Prijavi Administratoru
#24 Dijana Čuljak-Šelebaj?Jusuf 2007-12-11 17:03
Voditeljka ČTVZ (Četnička televizija zagreb), ljuta Hercegovka-usta šica. Dobro se udala, unovčila svoje tijelo. A one nesretne žene, od 100 kuna za pušenje i 200 kuna plus gulaš i gemišt za "short-time", su prostitutke i kurve, koje milicija goni i sudci zatvaraju. One su svetice i dame za prostitutku Čuljak i slične. To je samo dokaza koliko je besmislen i isforsiran mit o Hercegovcima kao ljutim Hrvatima. Kad tamo, pogledjmo, Bandić, Jurčić, Malić, obitelj Leko, Prkačin, Đapić iam ih još, ako kusih pasa, sve sama ravnogorska brigada.
Prijavi Administratoru

Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.

Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća

Zadnje vijesti

Zadnji komentari

Najave

  • 1
  • 2
30. svibnja - Misa za poginule branitelje na Medvedgradu 30. svibnja - Misa za poginule branitelje na Medvedgradu Povodom ustanovljenja prvog višestranački izabranog Hrvatskog Državnog Sabora i nekadašnjeg Dana Hrvatske Državnosti te dana branitelja grada Zagreba, u srijedu... Više...
28. svibnja - Predstavljanje knjige Damira Borovčaka u Zadru 28. svibnja - Predstavljanje knjige Damira Borovčaka u Zadru U ponedjeljak, 28. svibnja u Nadbiskupskom sjemeništu Zmajević u Zadru s početkom u 19,00 sati održat će se predstavljanje knjige Damira Borovčaka «Gvozdansko –... Više...

Tko je na vezi?

  • 58 gostiju

Uvjeti korištenja

Portal HKV-a

Izvorni prilozi objavljeni na ovom portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje imena autora, odnosno izvora.

Licenca GNU

Naša udruga

Hrvatsko kulturno vijeće

HKV djeluje od 2006. i nezavisna je udruga građana s više od 1300 članova, mahom hrvatskih intelektualaca.

Kontakti

Stranice članova

Učlani se i predstavi

Članovi naše udruge ugledni su intelektualci, umjetnici, književnici, političari, novinari, poslovni ljudi i studenti. Predstavite se i vi!

Članovi

Izbor publikacija

Izaberi, pročitaj, preporuči

U pripremi imamo cijeli niz zanimljivih publikacija koje će se moći naručiti preko Portala. Rado ćemo poslušati i vaše preporuke.

Trenutna ponuda

Prijava na Portal