Jaka Hrvatska vojska osigurava mir
Ratovi devedesetih na području bivše Jugoslavije prestali su u onom trenutku kada se nikom više nije isplatilo ratovati. A nije se isplatilo ratovati, jer je 1995. postojala jaka Hrvatska vojska, sposobna u nekoliko dana rasplinuti bilo čije teritorijalne ambicije.
Istina. Za nagradu smo od međunarodne zajednice dobili TehnologijeKupljeni su izraelski zrakoplovi američke proizvodnje. Na Hrvatskoj je pripremiti se za transfer tehnologije koji se obično ugovara uz ovakve strateške projekte između dviju zemalja. Vjerojatno se i tu jako kasni, znajući kako stvari u Hrvatskoj funkcioniraju. Za početak, nakon dvije godine bez veleposlanika, službeni Zagreb bi mogao napokon nekoga imenovati. I to nekoga koji ne će u skladu s djelovanjem jugoslavenskog režimskog agitpropa izmišljati ustaške zmije u njedru hrvatskog naroda, već nekoga tko će, primjerice, objasniti ulogu blaženoga kardinala Alojzija Stepinca u spašavanju Židova tijekom Drugoga svjetskog rata.haaška suđenja. No, razarajućim učincima suda u Haagu na nacionalne interese prvenstveno treba zahvaliti hrvatskim političarima od 2000. na ovamo, a tek onda pojedinim zapadnim čimbenicima koji su od toga suda napravili maksimalnu civilizacijsku sramotu.
Dugo čekana odluka o kupovini novih zrakoplova
Odluku Plenkovićeve vlade o kupovini novih zrakoplova dugo se čekalo. Ipak, ona je napokon donesena. Time je dan i značajan doprinos hrvatskoj državnosti, jer bez vlastitog zrakoplovstva danas se ni jedna država ne može se smatrati suverenom u punom smislu riječi. Moderno hrvatsko zrakoplovstvo ujedno vraća vojnu ravnotežu u okruženju, koja je bila ozbiljno narušena sustavnim smanjenjem Hrvatske vojske, do granice njenog ukidanja. Jaka Hrvatska vojska je jedina sigurna garancija mira s nemirnim susjedstvom, što je pouka iz devedesetih koju nikada više ne bismo smjeli zaboraviti.
Kupljeni su izraelski zrakoplovi američke proizvodnje. Na Hrvatskoj je pripremiti se za transfer tehnologije koji se obično ugovara uz ovakve strateške projekte između dviju zemalja. Vjerojatno se i tu jako kasni, znajući kako stvari u Hrvatskoj funkcioniraju. Za početak, nakon dvije godine bez veleposlanika, službeni Zagreb bi mogao napokon nekoga imenovati. I to nekoga koji ne će u skladu s djelovanjem jugoslavenskog režimskog agitpropa izmišljati ustaške zmije u njedru hrvatskog naroda, već nekoga tko će, primjerice, objasniti ulogu blaženoga kardinala Alojzija Stepinca u spašavanju Židova tijekom Drugoga svjetskog rata.
Suradnja s Izraelom
Od Izraela, zemlje s ne puno više stanovnika od Hrvatske i izvozom od 50 milijardi dolara, se uz kupovinu zrakoplova dade još puno toga naučiti. Od toga kako urediti državu do toga kako se postaviti prema nacionalnim interesima. Izrael, primjerice, ima jaku dijasporu, pa vidimo kako ju koristi. Potpuno suprotno od kriptokomunističkih političkih elita u Hrvatskoj, koje od hrvatskih ljudi koji su uspjeli na Zapadu posebno zaziru i sve rade da se nitko više od njih ne vrati.
Hrvatskih sličnosti s Izraelom ima još puno, zato se odabir Izraela za kupovinu zrakoplova čini posebno i politički korisnim. Pitanje je jedino hoće li se željeti slijediti neka izraelska iskustva, odnosno hoće li vojnu suradnju slijediti i one druge. Za sada mi snagu trošimo na komisije koje o ključnim povijesnim temama pišu dnevnopolitičke pamflete, uvodimo konvencije po vanjskom naputku koje jedino mogu generirati daljnje podjele i destrukciju u društvu, te se iživljavamo na vlastitoj djeci u vidu reforme školstva koja se provodi u najboljoj šuvarovskoj tradiciji.
M. M.