Cijela je emisija bila zamišljena kao glorifikacija Tadićeve koalicije Za europsku Srbiju, njenog izbornog rezultata, te demokratskog i proeuropskog zaokreta Srbije. Tek je na trenutak opći konsenzus o demokratskoj proeuropskoj Srbiji sudjelujućih (uz iznimku gosp. Đapića) narušio dr Banac komentarom da tek treba vidjeti kako će se demokratizirati radikali Vojislava Šešelja, te pristaše Koštunice i novo-miloševićevci. Gosp. Pupovac nije propustio priliku napasti hrvatske stranke izjavom da su «neke hrvatske stranke priželjkivale pobjedu radikala». «Hrabri» upit izrazito ulizivački raspoložene voditeljice, 'O kojim se to strankama radi', Pupovac je, naravno, posve ignorirao, a voditeljica je, isto tako naravno, posve ignorirala svoje pitanje. Valjda nije medijski atraktivno.
Nije se, međutim, u dva navrata ustručavala prekinuti istupe gosp. Đapića, koji su, usput budi rečeno, trajali ukupno možda tri minute, daleko kraće od istupa bilo kojeg drugog od govornika. Prvi put kad se gosp. Đapić usudio primijetiti da je član Tadićeve koalicije ZES i Srpski pokret obnove Vuka Draškovića koji je za potpunu rehabilitaciju četničkog pokreta, što je u Srbiji i učinjeno (što je gosp. Pupovac u svojoj bezobraznosti nazvao provokacijom, na što je Đapić jedva stigao replicirati da se radi o činjenici), te drugi put, pri kraju emisije kad je gosp. Đapić primijetio da se Tadić smješkao u Hrvatskoj na proslavi 150. obljetnice rođenja Nikole Tesle, da bi desetak dana nakon toga izjavio da je «Oluja nekažnjeni zločin». Tu je izjavu voditeljica Čuljak prekinula s 'O tome ćemo drugom prilikom'.
A da Hrvatskoj televiziji nisu važne činjenice, već valjda njena 'programska vizija', svjedoči i lažno predstavljanje samih rezultata izbora, što vrijedi i za većinu drugih glavnih medija. Govori se o 'uvjerljivoj pobjedi demokratskih snaga', 'porazu radikala', o tome da su 'socijalisti preuzeli dio glasača radikala'. Da ne kažemo da se o socijalistima čak govori i kao o 'novim socijalistima'. To je vjerojatno priprema da ih se nazove reformiranim socijalistima ako će koalirati s Tadićem. Brojke, međutim, govore drugačije:
1) Srpska radikalna stranka dobila je 29,1 % glasova, što je 0,4 % više nego na izborima 2007. Broj mandata im je istina, pao za 4.
2) Koštuničina DSS dobila je 5,4 % glasova manje nego 2007., što i nije neočekivano budući da se radi o stranci čiji je čelnik bio predsjednik Vlade države siromašnih i nezadovoljnih građana.
3) Socijalistička stranka Srbije, novo-miloševićevci, dobila je 7,9 % glasova, što je 2 % više nego 2007., ali sada u koaliciji sa strankama PUPS i Jedinstvena Srbija.
4) Tadićeva koalicija ZES dobila je 5,5 % više glasova nego stranke koje čine tu koaliciju 2007.
Jedini zaključak koje je moguće izvesti iz ovih činjenica je taj da je ZES dobio mandata koliko je dobio zahvaljujući koaliranju, budući da tek 4,7 % glasova nije bilo za stranke koje su ušle u parlament, naspram 10,8 % takvih glasova 2007.
{mxc}