Narod je rekao svoje: Tuđman najzaslužniji za stvaranje Hrvatske, Mesić niti među prvih 20
S 9.041 osvojenim glasom (62 % glasova) dr. Franjo Tuđman najzaslužnija je osoba za nastanak Hrvatske. Rezultat je to internetskog glasovanja na portalu Večernjeg lista, u kojemu je sudjelovalo 14.594 čitatelja, od kojih je svaki s liste od 109 osoba mogao izabrati 20 za njega najzaslužnijih za stvaranje Hrvatske. Drugi na listi zaslužnih je Olujni general Ante Gotovina (6936 glasova);
treći je legendarni zapovjednik obrane Vukovara Blago Zadro (5392 glasova), dok je četvrti na listi kardinal Franjo Kuharić (4907 glasova). Preostalih 16 najzaslužnijih, gledano od najviše rangiranih prema niže rangiranima, su sljedeći:
5. Janko Bobetko 4500 glasova
6. Mile Dedaković Jastreb 4269 glasova
7. Janica Kostelić 4142 glasova
8. Vlado Gotovac 3909 glasova
9. Gojko Šušak 3853 glasova
10. Ivica Račan 3819 glasova
11. Dražen Petrović 3713 glasova
12. Branko Borković 3538 glasova
13. Goran Ivanišević 3518 glasova
14. Zvonimir Boban 2966 glasa
15. Ivica Kostelić 2896 glasova
16. Rudolf Perešin 2625 glasova
17. Mladen Markač 2622 glasa
18. Savka Dabčević - Kučar 2408 glasova
19. Dražen Budiša 2387 glasova
20. Martin Špegalj 2321 glasova
Brojke govore za sebe
Kako vidimo, među 20 najzaslužnijih za stvaranje Hrvatske nalazi se 6 političara, 8 vojnih osoba, 5 sportaša, te jedan crkveni velikodostojnik. Posve opravdano i posve očekivano – unatoč nedavnoj sramotnoj haaškoj presudi koja ga je proglasila vođom udruženoga zločinačkog pothvata, kao i unatoč više od desetljeća medijskog razapinjanja i difamiranja njegova lika i djela – prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman proglašen je najzaslužnijom osobom za stvaranje Hrvatske.
Usporedbe radi, patološki mrzitelj njegova lika i djela, osoba koja u ozbiljnoj državi ne bi mogla biti niti predsjednik seoske udruge vozača tačaka, haaški krivokletnik Stjepan Mesić nije se uspio plasirati niti među prvih 20. Time je narod rekao što misli, između ostaloga možda i o njegovoj zadnjoj stupidnoj izjavi - koja bi komotno mogla ući u knjigu Paula Toberija «Povijest ljudske gluposti» - kako je predsjednik Hrvatske u vrijeme njezina stvaranja mogao biti vozač tramvaja. Ovim je on za početak uvrijedio vozače tramvaja koji se bave vrlo časnim zanimanjem – za koje bi se sam bivši predsjednik Mesić teško mogao kvalificirati. Jer jedina vožnja tramvaja koju nam je Mesić u stanju priuštiti je ona leziljebovićka - politička, u kojoj bi se Hrvatska odvezla u Veliku Srbiju, i u kojoj bi ne samo hrvatske domoljube, nego zapravo i jadnoga Mesića i njemu slične jugoviće čekala ne baš lijepa budućnost.
Prava je sreća što je Hrvatsku u vrijeme njezina stvaranja vodila osoba s vojnim iskustvom, povjesničar koji je vrlo dobro poznavao konstelaciju tadašnjih međunarodnih odnosa, čvrst karakter koji nije kao današnji političari svijao rep pred svakim trećerazrednim činovnikom međunarodne zajednice - čovjek koji je cijenio svakoga hrvatskoga čovjeka, neovisno s kojim se zanimajem bavio. Kao što je rekao akademik Aralica, smrću Tuđmana Hrvatska je izgubila političara koji je bio opsjednut Hrvatskom i dobila političare koji su opsjednuti samim sobom.
Hrvatski zapovjednici
Izbor Ante Gotovine kao drugog najzaslužnijeg Hrvata za stvaranje Hrvatske također je posve očekivan. Dokaz je to kako hrvatski narod nikada ne će prihvatiti kvalifikaciju najvažnije vojne operacije Domovinskog rata, Oluje, kao zločinačkog pothvata. Članovima zločinačkog pothvata hrvatski narod smatra one koji su izručili generale i dilanjem transkripata omogućili sramotne travanjske presude.
Blago Zadro, zapovjednik na Trpinjskoj cesti, zasluženo je uvršten na sam vrh zaslužnih za stvaranje Hrvatske. Priznanje Blagi Zadri priznanje je i gradu heroja, hrvatskom gradu Vukovaru, koji je bio i ostat će simbol krvožedne velikosrpske ideje, ali i simbol nadljudskog otpora hrvatskog naroda u njegovoj borbi za slobodu.
Pomalo je iznenađujuće da se je u prvih 20 zaslužnih za nastanak RH našlo čak 5 sportaša. No, ako uzmemo u obzir da je riječ o pet sportskih legendi, koje su odrigrale veliku ulogu u afirmaciji Hrvatske na međunarodnoj sceni, takav izbor postaje shvatljiv. Čudi me tek što Davor Šuker, najbolji hrvatski strijelac svih vremena, nije dobio više glasova.
Zanimljivo je da se je na visokom devetom mjestu pronašao ratni ministar obrane Gojko Šušak. Riječ je o još jednom dokazu kako respektabilan dio hrvatskog naroda ne nasjeda lažima i opsjenama protuhrvatskih medija, koji su više od jednog desetljeća bljuvali neviđenu mržnju na lik i djelo ovoga zaslužnog hrvatskog političara, koji je svojim umijećem dao ogroman doprinos stvaranju Hrvatske. Upravo ga je njegov doprinos u stvaranju Hrvatske, jednako kao i Tuđmana, učinio metom protuhrvatskih medijima i njihovih nalogodavaca.
Među prvih 20 najzaslužnijih za nastanak Hrvatske, izabran je i general Martin Špegelj. Bit će da mu je nedavno priznanje dodijeljeno od strane predsjednika Ive Josipovića donijelo takvu popularnost, jer je prema mom osobnom mišljenju bilo i zaslužnijih vojnih osoba. Kao primjer istaknuo bih legendarnoga Andriju Matijaša Pauka. Zaimljivo je da su među 20 najzaslužnijih izabrani i Ivica Račan i Savka Dabčević Kučar. A još je zanimljivije da – kad se komparira koliko je više puta glasova u odnosu na njih dobio Tuđman – da je stanje danas podjednako kao i za vrijeme Tuđmanova života. Tuđman je s otprilike istim postotkom (preko 60 %) pobjeđivao svoje protivnike, među kojima su bili i Račan i Kučarica, koje su neki nakon Tuđmanove smrti nastojali prikazati kao osobe za Hrvatsku maltene zaslužnije i od Tuđmana.
No, narod je ovom anketom rekao svoje. Tuđman i danas uživa podršku kakvu je uživao i za života, a kako će vrijeme odmicati vjerujem da će uživati i još veću. Uz Račana i Kučaricu, kojima se usprkos rečenome ipak mora dati izvjesno poštovanje, na listu od 109 osoba koje su mogle biti birane, stavljene su i osobe koje na tom popisu doista nemaju što tražiti, jer im je riječ «Hrvatska» kao i sve njezine jezične izvedenice predstavljaju ako ne trn u oku, a onda svakako zadnju rupu na njihovoj protuhrvatskoj svirali.
Novija "povijest"
Od aktualnih dužnosnika, najviše je ragniran guverner HNB-a Željko Rohatinski (26.), zatim Andrija Hebrang (35.), Ivo Josipović (37.), Vladimir Šeks (41.), Vesna Pusić (43.), Jadranka Kosor (49.) itd. Najpoznatiji hrvatski EUropejac, sadašnji stanovnik Sazburškog zatvora, dr. Ivo Sanader, s 465 glasova, osvojio je časno 69 mjesto. Čestitam onima koji su za njega glasovali na dosljednosti. Jer, i dosljednost u gluposti, ipak je dosljednost, ono čega u močvari hrvatske politike kronično nedostaje.
U svakom slučaju, rezultati glasovanja pokazali su kako unatoč agresivnoj politici detuđmanizacije – kao eufemizmu za dekroatizaciju – hrvatski narod i dalje poštuje prvoga hrvatskog predsjednika dr. Franju Tuđmana, kao i hrvatske generale i branitelje koji su stvorili nezavisnu Hrvatsku. A sve to na nesreću njihovih oponentata, moralnih i političkih patuljaka, koji svoje protuhrvatske frustracije liječe obezvrijeđivajući tuđu muku i rad. Takvima i ova anketa poručuje: Uzalud vam trud svirači.
Davor Dijanović

Franjo Tuđman, Hrvatski predsjednik
Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.
Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća
Zadnje vijesti
- Pravaška posla: Ruži Tomašić prešlo 70 HSP-ovaca .................(21. svibnja 2012.)
- Počelo suđenje za ratni zločin na sisačkom području .................(21. svibnja 2012.)
- Tadić: Čestitam Nikoliću, ne ću biti premijer .................(20. svibnja 2012.)
- Greška? - EU čestitala Nikoliću prije kraja glasovanja .................(20. svibnja 2012.)
- Linić: do konca godine riješiti nelikvidnost .................(20. svibnja 2012.)
- Opći sabor HDZ-a bira novo vodstvo stranke .................(20. svibnja 2012.)
Zadnji komentari
- Karamarko 971: Kujundžić 860
već sam pomislio da je sam Đav...
22.05., 02:47, Delić - Karamarko 971: Kujundžić 860
Kakva nevjerojatna slučajnost,...
22.05., 02:26, Domovine sin - Karamarko 971: Kujundžić 860
hr.wikipedia.org/.../... (http...
22.05., 02:06, mirna v - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
onaj tko bude znao čitati on ć...
22.05., 01:59, Delić - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
Nisam baniran već 12+ sati, ni...
22.05., 01:43, Ecce Homo - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
a znamo onu izreku; *čovjek je...
22.05., 01:33, Delić - Karamarko 971: Kujundžić 860
Akcija Index pocela je 18. 9. ...
22.05., 01:31, mirna v - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
img844.imageshack.us/.../... (...
22.05., 01:27, Ecce Homo - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
Hrvojevi tekstovi mora da te s...
21.05., 22:51, gojmir - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
***Admin Hitrec je pisac trakt...
21.05., 22:48, Daruvar - Pravaška posla: Ruži Tomašić p...
Intelektualna ništica i moraln...
21.05., 22:37, Cetina - Pravaška posla: Ruži Tomašić p...
Oni su samoproglašeni HKV-ovi ...
21.05., 22:30, Daruvar - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
Izbrisano. Članci na Portalu z...
21.05., 22:29, Daruvar - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
Novosti pišu i o hrvatskim žrt...
21.05., 22:25, Daruvar - Karamarko 971: Kujundžić 860
Pričekajte malo dok Boljunac o...
21.05., 22:23, Cetina - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
hkv.hr/.../... (http://www.hkv...
21.05., 22:20, zmijicamala - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
***Admin
21.05., 22:18, Daruvar - Karamarko 971: Kujundžić 860
Imam jedno pitanje. Nisam baš ...
21.05., 22:13, zmijicamala - Karamarko 971: Kujundžić 860
S ovime se u potpunosti slaže...
21.05., 22:03, Domovine sin - Karamarko 971: Kujundžić 860
U predizbornoj kamapanji je i...
21.05., 21:47, Boljunac - Karamarko 971: Kujundžić 860
Kako Karamarko misli demokrati...
21.05., 21:00, Domovine sin - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
Te antifašiste trebao si imen...
21.05., 20:45, Daruvar - Karamarko 971: Kujundžić 860
Ovo što Vi tvrdite, osim Kara...
21.05., 20:29, Domovine sin - Karamarko 971: Kujundžić 860
Karamarko je dobar izbor
21.05., 19:25, Jbbbg
Najave
Tko je na vezi?
- 38 gostiju
KOMENTARI ČITATELJA
Hrvatska nije "nastala" 1990.!
Ona postoji još od ranog srednjeg vijeka otkad su Hrvati došli na ove prostore i dali mu to ime.
Prestanite više s tim: "Tuđman utemeljitelj", "Hrvatska stvorena" i sl.
Zar ste izgubili iz svijesti naših 14 stoljeća kontinuiteta na ovim prostorima???
Tuđman je bio velik čovjek. Ali on nije "stvorio" Hrvatsku. Saberite se ljudi!
Počnite već jednom isticati naše korijene u ranom srednjem vijeku.
Čitajući ovaj portal, čovjek često dobije dojam da Hrvatska nikada nije postojala prije 1990.
Pa nije ovo Slovenija! Ništa pod nazivom "Slovenija" nikada nije postojalo prije 20. soljeća.
Kod Hrvatske je sasvim suprotan slučaj.
Shvatite ovo kao dobronamjernu kritiku.
Slažem se 1000 i 1 posto! Devedesetih smo obranili i osamostalili dio Hrvatske u tzv. AVNOJ-evskim granicama koji se naziva Republika Hrvatska! Veliki dio Hrvatske više nije hrvatski, ali nije Hrvatska niti stvorena niti nastala devedesetih niti u ovim niti u onim malo lijepšim granicama! Hrvatska je nastala kad je prvo kopito hrvatskog konjanika zaoralo rimsko-bizantsk o-ilirsku zemlju između DRINE i JADRANA i od tada postoji HRVATSKA, Republika Hrvatska je devedesetih godina osamostaljeni i obranjeni dio Hrvatske!
Budimo realni, jedino što se tada dogodilo je što je ZAVNOH-ovska Socijalistička Republika Hrvatska izbacila riječ "socijalistička " iz naziva.
Pravo "stvaranje države" se moglo vidjeti na primjerima Republike Srpske i HR Herceg-Bosne (koja, nažalost, nije opstala).
One su doslovno stvorene iz ničega.
Dok je RH ustvari samo osamostaljena AVNOJ-evska SRH.
Žalosno je, ali tako je.
Sramota!
Pozdrav vaš zmijicamala
To je klinopis kralja Dušrata Mitannija poslan faraonu Amenofisu IV.
Pozdrav vaš zmijicamala
Zbilja, dr. Franjo Tuđman sa svojim ratnim generalima, kardinalom Kuharićem i časnim hrvatskim ljudima je sigurno najzaslužnija osoba u stvaranju moderne Hrvatske države.
Tuđman za sva vremena!
Dok obezglavljeno, kao narod bez ideje, lutamo nesigurnim stazama u bespuća bešćutne Europe, probudimo se i vratimo se na sigurnu cestu sretne, jedine i vječne Hrvatske, koju nam je širom otvorio Otac Domovine - dr. Franjo Tuđman.
Ako mislite da netko griješi u svojim tvrdnjama pobijte ih činjenicama.
Pa ja sad neuk ne znam.
Pozdrav vaš zmijicamala
Danas su nam objavili kraj pregovora i odmah bitna promjena retorike.
Pozdrav vaš zmijicamala
ps. pozdrav zmijicamaloj i MIJO F.
-eto prijatelju moj i mene počeli brisati...jer su se istine bojali ....znaš i sam tko...jer sam im dirnu profesora koji brani Paragu....
- bome i to je točno
..brani i samog S.Miloševića ili Krajišnika ili Plavšićku(a brani ih)..samo zašto pljuje i urinira i sere po najvećem hrvatskom sinu i velikanu?I pitaj se zdravog razuma,može li egzistirati "Centar za istraživanje komunističkih zločina" kojeg Jurišić navodno vodi?..,a VLAST obnašaju jedini u EU-100% komunisti ili neokomunisti,Sr bi,Četnici i ostali???..ja mislim da ne može?..jedino pod tom krinkom izmišljenog centra se može ući pisati na hrvatskom portalu??..,a onda se trebamo pitati jeli to hrvatski portal?..malo čudna ikonografija..i da to Mesić i Josipović ne sruše,ali to njima politički paše i zato to ide?..upravo kako je Hitler pustio Kozake i Čerkeze na naše prostore..kako bi uočili diferencijaciju u kulturi i društvenom životu njih i jedne civilizirane Njemačke!?..moj dragi prijatelj "Hip" nema djeda?..došli Čerkezi u Sovski dol i rodio mu se otac!!..,a koga to danas zanima?? MFP!
Starom smradu i njegovim biracima nece biti dobro na slijedecim izborima.
ANACIONALNIH "POLITIKANATA" I NEPRIJATELJA HRVATSKE DRŽAVNOSTI NISU USPJELI NA KRAJU KRAJEVA POLJULJATI UVJERENJE I ZDRAVI INSTIKT HRVATSKOG PUKA,-DA JE FRANJO TUĐMAN BIO ISTINSKI HRVATSKI VOĐA I VIZIONAR...
DUHOVNI I POLITIČKI "PATULJCI" TIPA MESIĆ I "BRATIJA" NEMOGU MU BITI NI DO KOLJENA...
INAČE KROZ POVJEST IZRAZITO NESRETAN,HRVATS KI NAROD JE IMAO ISTINSKU SREĆU DA MU JE NA KORMILU U TREN UTKU NAJVEĆE POGIBELJI BIO ISTINSKI DRŽAVNIK I LIDER POVJESNOG KALIBRA.
Lijepa li si (www.youtube.com/.../)
Kad se sjetim suza krene
zamirišu uspomene
svake stope rodnog kraja
i narodnih običaja
Prepoznah ljepotu tvoju
što probudi ljubav moju
kad sam s tobom srce moje
kuca jače, veliko je
Ref.
Oj Zagoro, lijepa li si
Slavonijo, zlatna ti si
Herceg-Bosno, srce ponosno
Dalmacijo, more moje
jedna duša a nas dvoje
pozdrav Liko, velebita diko
lijepa li si
Kad Neretva moru krene
ti se tada sjeti mene
mojoj pjesmi budi tema
za sve one kojih nema
Ajde Istro i Zagorje
podignimo sve tri boje
zagrlimo se pred svima
neka vide da nas ima
Lijepa li si
'Hrvatski državni sabor bio je čuvarom suvereniteta...
Štovani zastupnici, cijenjeni gosti i uzvanici i svi nazočnici ovomu povijesnomu zasjedanju Hrvatskoga sabora!
Želim se prije svega zahvaliti u ime Predsjedništva Hrvatske i u svoje osobno ime, na povjerenju što ste nam ga očitovali izborom na ovu časnu i odgovornu dužnost. Usudio bih se štoviše reći: i najodgovorniju dužnost, jer ona obvezuje na čuvanje i zastupanje, jačanje i osiguranje punoga suvereniteta hrvatskoga naroda i neokrnjivih sloboda i građanskih prava svih državljana Hrvatske. S obzirom na to da je ovo prvi Hrvatski sabor izabran na slobodnim i tajnim izborima, uz sudjelovanje svih društvenih staleža, ali također nastavak njegove povijesne opstojnosti na braniku hrvatske državne samobitnosti, dopustite mi ...' (Govor Franje Tuđmana, hr.wikisource.org/wiki/Autor:Franjo_Tu%C4%91man u Saboru 30. svibnja 1990., hr.wikisource.org/wiki/Govor_Franje_Tu%C4%91mana_u_Saboru_30._svibnja_1990. )
'Izgradnja obrambenih snaga i sigurnosnog sustava od životne je važnosti za svaku državu, a to je pogotovo bilo za Hrvatsku, u njezinim naporima za uspostavu i obranu svoje državne nezavisnosti.
Poznato je u kakvim se prilikama našla Hrvatska, kad se morala doslovno goloruka suprotstaviti srpskoj agresiji i sili jugokomunističk e armije, uz istodobno nametnuti međunarodni embargo na nabavljanje oružja. Da nismo uspjeli organizirati ...' (Proslov Predsjednika Republike priručniku Domovinski odgoj, 17. travnja 1995, hr.wikisource.org/.../.... )
'Hrvatice i Hrvati, u domovini i u svijetu, građanke i građani Republike Hrvatske. U ovom svečanom trenutku ...'
(Prisežna poslanica Franje Tuđmana 5. kolovoza 1997.,hr.wikisource.org/wiki/Prise%C5%BEna_poslanica_Franje_Tu%C4%91mana_1997.), prigodom njegovoga reizbora za Hrvatskoga Predsjednika)
Sretan vam Dan Državnosti svima, a posebno našim Braniteljima, onima na Slobodi i onima u tuđim tamnicama! (t.)
No hajd, znam da ovo nije pametno pisati na portalu gdje su ljudi skloni idolopoklonstvu .
Dana 24. lipnja gledali smo i slušali čelnike EU o završnim pregovorima ulaska RH u EU. I zanimljivo je da svi drugi govore o hrvatskome narodu a samo predsjednica Vlade RH nikako da i ne spominje hrvatski narod nego samo "građane RH".
Pa koji su tome razlozi pitamo predsjednicu Jadranku Kosor kao i sve one koji su hrvatski narod preimenovali u "građane RH". Znamo kako su htjeli tu podvalu napraviti i u samoj predsjedničkoj prisezi Ustava RH dok sam predsjednik Franjo Tuđman nije uzviknuo "hrvatskog naroda" i građana RH. Kao i ono na kraju "Tako mi Bog pomogao!" što je Šeks bio također ispustio u onome prvome "Božićnom Ustavu" RH.
Je li to razlog zato što na čelnim mjestima imamo okorjele jugokomunjare kojima je uvijek zastajao glas na imenu "hrvatskog naroda"! Ili koji se ne osjećaju da pripadaju hrvatskom narodu! Primjerice njihov idejni vođa JBT nikada nije rekao da je Hrvat, nego samo Zagorac. To je isto činio i Stipe Mesić, dvomnandatni predsjednik RH, za kojega svi Cigani RH tvrde da je pripadnik njihove nacionalne manjine. A on je sam na kraju svoga mandata, pri posjetu Izraelu, tamošnjim novinarima izjavio kako je otkrio da njegovi još od 16. stoljeća pripadaju Židovima, a kome pripada Jadranka Kosor nitko još točno ne zna!
Slično je i sa Ivom Josipovićem za kojega se tvrdi da su mu i majka i žena Srpkinje. Pa red bi bio da nosi ime Jovana a ne Ivana. Zato se mora odgonetnuti zašto se hrvatski narod preimenovalo u "građane RH"? Interesantno je kako su "prve dame" još iz vremena SRH bile uglavnom Srpkinje. Mika Tripalo, i nakon smrti mu prve žene Srpkinje Nade, opet leti u Beograd da se i drugom ženom oženi Srpkinjom. Mesiću je žena Milka Srpkinja, a ne nikakva "Ukrajinka" što je Stipe Mesić tvrdio.
I evo sada opet "prva dama" RH Srpkinja. Ma nemamo mi ništa protiv tih Srpkinja, kao " prvih dama" RH, da im njihovi muževi ne skrivaju naciju.
Pri svim novim izborima red bi bio da se svi saborski i drugi izborni kandidati predstave svojim punim biografijama, da se točno zna za koga glasuje hrvatski narod. Tko zna kakvo je ime ocu i majci Jadranke Kosor koja ne želi spominjati hrvatski narod, niti pri važnim odlukama.
Kako Hrvati mogu biti sigurni kada ih u EU guraju oni koji se i ne osjećaju Hrvatima i koji su bili protiv suverene Slobodne Hrvatske Države?
Mate Ćavar
www.hrsvijet.net/.../
..i tebi čestit dan DRŽAVNOSTI 30.Svibanj..,te sam ponosno izvjesio "barjak" i ove godine i prije 10.travnja..,a danas se nisam od srama usudio...bio sam prije 21 godinu u Zagrebu,te sam ponovio svoj pohod 16.listopada 1990. godine kad je vrijedni i čestiti dr Antun Bauer u svojoj gliptoteci sačuvao našega hrvatskog BANA-Jelačića i njegovog konja izljevenog u bronci..vračaju ći se doma iz Zagreba tadašnji HRVATSKI RADIO je puštao cijeli govor putem do Požege našeg velikana povijesnog dr Franju Tuđmana..,tekle su suze radosnice cijelim putem,jer govor je bio poduži i onda sam mislio da cijeli HRVATSKI NAROD plače,međutim bio sam u krivu!?Kakav je to narod?, koji si bira predsjednike,je dan definitivni idiot,a drugi AGNOSTIK!!?..Po zdrav Željana! MFP!
Dakle, da bi se hrvatsko drugštvo moglo kvalitetno razvijati, oslobođeno svih ideologija, pa tako i komunističke ideologije, potrebno je na demokratski naćin dozvoliti široku javnu razpravu o svim spornim pitanjima, a posebice onim ideoložkim, a koje, kako bi preživjele, moraju stalno bacati ideoložku maglu, koja zasljepljuje i blokira normalni i zdravi razvoj našega građanskoga družtva u okviru nacionalne Hrvatske Države Hrvatskoga Naroda, kao i svih njezinih građana.
..lijepo rečeno..dobro poslušaj ovu pjesmu Srbina iz Zagreba..,a taj naš narod samo odmahuje rukom i 2005.godine ga pošalje na Euroviziju..što Hrvati su pomrli?...,ma to nije bitno Mijo to je samo pjesma?..taman posla!,a to je itekako bitno?....i to presluša 716142 HRVATA??? ..metaforički skriveno četništvo NARODU NIJE BITNO..i opet Dunavom brodovi plove,kao u Jugi?..lišće, što ono simbolizira?..VUK(dr Franjo Tuđman-mrskom Hrvatu i simbolu hrvatske državnosti uistinu nitko nije došao na pogreb..doli njegov narod-isto vukovi koji umiru sami!)-vukovi umiru sami?.kakove to sveze imade sa plovidbom?Lišće ,srpska pogana i pobunjenička stoka 400 godina okupira HRVATSKU od Drine i Sutle..baš kao lišće koje vjetar nosi..14 tisuća kuća smo im obnovili,pa da smo htjeli "obnovu" ne bih se rušilo,a rušilo se zato što vole Srbiju,a Hrvatsku,svaku Hrvatsku DRŽAVU nazivaju USTAŠKOM!? i izjedaju je tih 400 godina! MFP!
www.youtube.com/.../