Četnici, fašisti, jugovići i hrvatski sluge

Draža MihajlovićPred Višim sudom u Beogradu započeo je postupak za rehabilitaciju zapovjednika tzv. Jugoslavenske vojske u otadžbini generala Dragoljuba Draže Mihailovića, koga je vojni sud proglasio krivim za izdaju i ratne zločine, nakon čega je bio streljan 17. srpnja 1946.g. Zahtjev za rehabilitaciju podnijeli su njegov unuk Vojislav Mihailović, Srpska liberalna stranka, dio društava političkih zatvorenika i pripadnika Jugoslovenske vojske u otadžbini. Neovisno o tome kakav će biti ishod ovoga postupka, sam je četnički pokret u Srbiji već rehabilitiran. Naime, pripadnici četničkog pokreta po svim su pravima izjednačeni s pripadnicima partizanskog pokreta, tako da Srbi danas ponosno ističu kako su u vrijeme Drugoga svjetskog rata imali "dva antifašistička pokreta". Srbija je tim potezom onemogućila daljnje podjele unutar srpskoga naroda, a kako "međunarodna zajednica" ne vidi nikakav problem u rehabilitaciji četnika, već, štoviše, dijeli odlikovanja "đeneralu" Draži, to je Srbija tim potezom još dodatno učvrstila svoj međunarodni ugled "antifašističke zemlje".

Prema pisanju beogradskoga Blica, rehabilitaciji Mihailovića žestoko se je usprotivio Savez antifašističkih boraca i antifašista Hrvatske. Međutim, hrvatski su "antifašisti" tijekom povijesti uvijek bili sluge i panduri beogradske čaršije, tako da ih se ni u ovome slučaju ne će pitati baš ništa. Štoviše, izgradnja spomenika u Srbu - kojim se slavi četničko-srbokomunistički pokolj civila i ustanak protiv NDH - daje nam naslutiti da bi se uskoro i u Hrvatskoj mogao rehabilitirati četnički pokret. Tko misli da su takve prognoze pretjerane i nerealne, neka se prisjeti da je i tijekom povijesti uvijek bilo onako kako su rekli gazde iz Beograda. A u novoj Jugoslaviji, zvala se ona regija, Zapadni Balkan ili Jugosfera, posve je jasno da će Srbi ponovno imati glavnu riječ, dok će hrvatski političari – koji tradicionalno pate od kompleksa manje vrijednosti, ulizuju se svakome stranome gospodaru, preuveličavaju "hrvatske grijehe" iz prošlosti te se žestoko i strasno obračunavaju s hrv. suverenitetom - imati ulogu trećerazrednih terazijskih trčkarala. Da je tome tako, pokazuje nam i šutnja hrv. političara na velikosrpsku propagandu koja se svakoga tjedna bljuje iz velikosrpskoga političkoga tjednika zvanog Novosti. No, istini za volju, bilo bi suludo očekivati ikakvu reakciju hrv, političara, kad je upravo hrvatska država i sponzor toga velikosrpskog glasnika. Ruka ruku mije, zar ne?

Od kompleksa manje vrijednosti, ako ne i od izdajofilije, pate i hrvatski političari u Istri. Nema tako nijedne pogodnije prilike a da razni kajini i jakovčići ne prozivaju i ne traže obračun s fiktivnim hrvatskim šovinistima, ustašama i klerofašistima. Posljednjih je godina na udaru tih malih jurišnika stranih centara moći posebno domoljubni pjevač Marko Perković Thompson, kome ne daju nastupiti u pulskoj areni zbog optužbe da je fašist. Dakako, otpužba za fašizam samo je krinka da mu se zabrani koncert, a koncert je potrebno zabraniti jer Thompson promiče vrijednosti kao što su vjera, domovina i obitelj – one vrijednosti koje venecijanskim nalogodavcima istarskih političara tako jako smetaju u njihovim suludim kulobabilonskim planovima. U protivnom bi istarski politikanti – da im je doista do osude fašizma - reagirali na ne tako rijetke iredentističke ispade i pokušaje ponovno nasilne talijanizacije Istre i nametanja talijanskog jezika kao obveznog u školama u Istri. U Pulu tako 21. rujna o.g. dolazi predsjednik donjeg doma parlamenta Republike Italije Gianfranco Fini, što samo po sebi ne bi bio nikakav problem da taj isti onaj Gianfranco Fini nije Mussolinija označio kao najznačajnijeg europskog političkog lidera 20. stoljeća. Hoće li Kajin i Jakovčić zatražiti od Finija da se ispriča hrvatskom stanovništvu u Istri za bestijalne zločine koje je nad njima izvršio talijanski fašistički režim? Naravno da ne će. Veća je vjerojatnost da će ga pozvati da sljedeće godine besplatno ljetuje na Brijunima, zajedno s Radom Šerbedžijom vukovarskim. Time će se nastaviti stara hrvatska tradicija nagrađivanja protivnika hrvatske neovisnosti i samostalnosti, dok će Rade i Gianfranco zasigurno pronaći zajednički (protuhrvatski) jezik. Četnici su, naime, i fašisti i tijekom Drugoga svjetskog rata vrlo prisno surađivali protiv Hrvatske, pa nema razloga da se suradnja ne nastavi i dalje!

Jedan od sponzora te suradnje nesumnjivo bi mogao biti i svjetski humanist, altruist, filantrop, borac za ljudska prava, prava ježeva, buha, vinskih mušica i nilskih konja, planetarno poznati tajkunski velemecena George Soros. Prema pisanju medija Soros se ponovno namjerava vratiti u Hrvatsku s novim financijskim projektima. Budući da nam je svima poznato da je cilj Sorosevog "Otvorenog društva" samo formalno bio rušenje "režima Franje Tuđmana" i tobožnja politička demokratizacija Hrvatske, a stvarno rušenje hrvatske države i njezina dekroatizacija, što je šestojanuarska i sanaderovska vesela družina kao Soroseva ekspozitura u RH uspješno odradila, nameće nam se pitanje koji bi mogli biti motivi ponovnog Sorosevog vraćanja u Hrvatsku? Mislim da su oni prilično jasni: potrebno je dati konačni udarac ostacima ostataka hrvatske suverenosti te je što prije u potpunosti transferirati na Balkan, u novu balkansku uniju, koja će biti samo transmisija prema ponovnom državnopravnom okviru kojega smo već upoznali, i to dva puta: jednom dolaskom Acinih, a drugi put dolaskom Titovih opančara u Zagreb. Kako nas obavještava zapadnobalkanski glasnik Globus, sa Sorosem će se tijekom skorašnjeg posjeta Sjedinjenim Državama susresti predsjednik-pravednik Ivo Josipović, nakon čijeg je izbora za predsjednika jugosferaška politika bitno ojačala (što je, opet, posve očekivano, jer su mu glavni savjetnici britanska potrčkala i nekadašnji suradnici jugoslavenske obavještajne službe). Ivo će dakle odraditi onaj poštarski dio posla i u Hrvatsku donijeti nove instrukcije velemecene i filantropa Sorosa, a izvršitelja i praktičara i ovako ne će nedostajati. Barem je Hrvatska oduvijek obilovala Judama. Oni su naime, najpoznatiji hrvatski brend i kad bi kojim slučajem mogli biti predmet izvoza Hrvatska bi njihovim izvozom u vrlo kratkom vremenu sanirala trgovinski deficit.

jugosferaKad smo se već dotaknuli ekonomskih tema i termina, valja dodati da "Jugosfera" sve više napreduje i na ekonomskome planu. Nakon ulaska Hrvatske u CEFTU, koja je danas zapravo balkanska ekonomska organizacija, uspostavljanja željeznice SHS, osnivanja zajedničke lutrije, na red je došla i zajednička burza. Tako će se prema pisanju Business.hr na miločerskom razvojnom forumu koji će se održati 27. i 28. rujna izvršiti preliminarne pripreme za polaganje kamena temeljca za regionalno tržište dionica i uspostavljanje jugoburze. U raspravi će sudjelovati predstavnici iz Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije te Bosne i Hercegovine. Nije, međutim, naznačeno koji su razlozi za formiranje zajedničke burze. Ako zemlje Beneluxa i skandinavske zemlje nemaju zajedničku burzu, zašto bi ju onda imale zemlje bivše Jugoslavije? Upravo zato što se nova Jugoslavija – osim putem športskih i kulturnih – uspostavlja i putem formiranja zajedničkih ekonomskih institucija. O tome nam piše – pozivajući se na američku novinsku agenciju Bloomberg - i jugosferaško glasilo Jutarnji list, pa tako u njemu možemo čitati da će Atlantic grupa, Gorenje i NIS, u želji za povećanjem profita, "oživjeti jugosferu" te da ljudi, iako možda nisu spremni za "novu jugosferu", u njoj već žive. Te će tri kompanije – piše Jutarnji list dalje - oživjeti stare veze kako bi razvile "novu Jugosferu". Pritom je simptomatično da Jutarnji list piše o "oživljavanju Jugosfere" i razvijanju "nove Jugosfere". Ako, naime, Jugosfera nije naziv za novu Jugoslaviju, a strani sponzori Jugosfere – očito u strahu od nepovoljne reakcije građana - tvrde da nije, zašto se onda govori o "oživljavanju Jugosfere"? Jer, oživjeti se može samo ono što je već postojalo! A kako u povijesti nikada nije postojala tvorevina zvana Jugosfera, već je postojala Jugoslavija, to se se sasvim jasno može izvesti zaključak da je Jugosfera zapravo eufemizam za Jugoslaviju. To uostalom proizlazi i iz sintagme "nova Jugosfera" – s obzirom da Jugosfera nikada prije nije postojala, moguća je samo nova Jugoslavija.

I tako, dok se u Srbiji i Hrvatskoj rehabilitiraju četnici Draže Mihailovića, iredentisti posjećuju mjesta u kojima su Hrvati u vrijeme fašističke okupacije upoznavali blagodati ricinusovog ulja, a domaći beogradsko-bruxellski "BB" konjušari rade na oživljavaju Jugoslavije, tzv. desnica bavi se osnivanjem novih i novih strančica i zadovoljavanjem privatnih interesa. Hoće li ih upozorenje da već živimo u Jugosferi možda trgnuti iz sna? Ili će ipak i dalje nastaviti po starome? Poznavajući ih, kladim se na potonje!

Davor Dijanović

KOMENTARI ČITATELJA 

#1 Kladim se na potonjeGuest 2010-09-17 18:42
Ove dvije posljednje Dijanovićeve rečenice, žalosne, ali točne.

Sram može biti hrvatsku desnicu, čast izuzetcima, izuzetno malobrojnima.
Prijavi Administratoru
#2 Gubimo državuGuest 2010-09-17 20:15
Ovim člankom je sve rečeno. Hrvatske za koju godinu neće biti.
Prijavi Administratoru
#3 desnicaGuest 2010-09-17 20:30
Desnica je u rasulu. Čekamo nove snage. Pojavit će se. To je povijesna nužnost. Moramo ih prepoznati i podržati.
Prijavi Administratoru
#4 Juga u krvi?Guest 2010-09-17 20:59
Ovaj odličan članak nažalost sve govori.
Jedina primjedba je na sliku , jer Albanija sa Kosovom tu ne pripada. I Srbi njih ne će jer šele povoljniju nacionalnu dominaciju u odnosu na ostale.
Prijavi Administratoru
#5 jugosfera u zagrebu!kalafatić 2010-09-17 21:54
sasvim je dovoljno pročitati i ovu najavu:
-Nakon Špancirfesta, Bajaga će nastupiti i u Zagrebu, u sklopu Rujanfesta. Dva rasprodana prošlogodišnja koncerta u Ciboni, garantiraju veliki odaziv publike.
Nakon što je prošle godine rasprodao dva koncerta u Dvorani Dražena Petrovića u Zagrebu, Bajaga će u hrvatskoj metropoli pjevati i 20. rujna.

Kako najavljuju organizatori, njegovi hitovi, poput Godine prolaze, Gore dole, orit će se središnjim parkom na Bundeku.

Bajaga je za Novu godinu nastupio u Rijeci, gdje je priredio pravi spektakl unatoč kiši.
A sad evo kako je pročetnik Momčilo Bajagić-Bajaga( srbin iz Bjelovara i član uprave Zvezde) 'pevao' srpskim vojnicima u kninu, 1993.g. nakon što smo ih isprašili s Maslenice:
«Kreće armija najjača na svetu, kreće armija u osvetu(za Maslenicu!), i jednom zauvek armija srpska, i jednom zauvek, sve će da vas smrska»...ovo 'vas' odnosi se na 'nas'-ustaše!
sapienti sat!
Prijavi Administratoru
#6 Šutnja!Guest 2010-09-17 22:04
Šutnja je odobravanje. Tko kaže da većina tzv. hrvatskog naroda (95%) nije za Jugokuglu (sferu)??

Nu, rvatići ne znaju da slijedi prvo palestinizacija , potom srpska osveta, koja će biti strašna.
Prijavi Administratoru
#7 Hrvatomrsci na djeluCetina 2010-09-17 22:10
Janjičari i četnici uporno nastavljaju psihološki rat protiv Hrvata!

Nezgodno je kad se oboje nađu u istoj osobi
Prijavi Administratoru
#8 Čemu malodušjeMislav 2010-09-18 00:51
Niti oni koji rade kaos niti mi koji ga trpimo znamo gdje će sve to završiti. Ali to je više njihov problem nego naš. Može proći još i pet-deset godina a mi ćemo i dalje biti tu. Pa puknuli oni svi od muke.
Prijavi Administratoru
#9 PRELOMNI TRENUTCI SU PRED PRED NAMA...NADOLAZE CE IZBORE "MORA" DOBITI HRVATSKA DOMOLJUBNA OPCIJAGuest 2010-09-18 06:44
Citat Jusuf:
Šutnja je odobravanje. Tko kaže da većina tzv. hrvatskog naroda (95%) nije za Jugokuglu (sferu)??

Nu, rvatići ne znaju da slijedi prvo palestinizacija, potom srpska osveta, koja će biti strašna.

Citat:Jusuf
-
---------------------------------------
Netreba biti prekomjerni pesimista i gubiti nadu,ali je istina( gorka),da u cjelini gledajuci to pogubno Jugoslavenstvo( nazalost) ima uporiste u Hrvatskoj.
-Kao sto odlicno navodi gospodin Dijanovic u gornjem clanku)
Istinski govoreci,nije li pomalo tragikomicno i apsurdno da DOMOLJUBNI HRVATI ovoga Portala,Hrvatsk og Slova i jos nekoliko Hrvatskih Nacionalnih glasila,muku muce i pokusavaju SVIM SILAMA uvjeriti Hrvatski PUK i javnost,
da GLASAJU ZA HRVATSKE DOMOLJUBNE STRANKE.
Sama ta cinjenica postavlja interesantna pitanja:
Dali je moguce da Hrvati sada kad su najzad formalno "Slobodni"i imaju
SLOBODAN IZBOR u tzv "Demokraciji" izabiru jednog Josipovica za predsjednika,
Financiraju podizanje cetnicko -boljsevisticki h spomenika, Dopustaju "raspordaju Hrvatskih dobara,tolerira ju izrucivanje najvecih Heroja novije Hrvatske povjesti (nasih generala iz Domovinskog rata)na strane sudove,
trpe kriminalizaciju Domovinskog rata,
trpe kojekakove "manjinske grupe" da im
kreiraju politiku i "pisu povjest",dominiraju
MEDIJIMA itd..itd...
Dali mi moramo potrositi toliko "tinte",
toliko rijeci da ih nekako pridobijemo
da glasaju za DOMOLJUBNU OPCIJU u nadolazecim (i proslim izborima)?
Te blamaze bi morale biti naprosto
nezamislive u gotovo SVAKOJ normalnoj,
iole nacionalno svjesnoj Drzavi...
Ili su strane sluzbe "uspjele" PUKU
pomutiti mozak i zdrav razum i nacionalni
instinkt...
Ili smo tako "smjesani" sa raznim "manjinama" da su istinski,etnick i,originalni Hrvati tako
malobrojni da nemogu stvoriti potrebnu
vecinu...
Potrebnu atmosferu onoga cistog ,nepokolebljivo g Hrvatstva koje je
krasilo nase oceve i djedove...
U ovome vremenu relativizma ta se nacionalna komponenta degradira svugdje
ali je kod nas taj sindrom popremio
zabrinjavajuce razmjere..
Pa kako cemo pomoci Narodu koji nece
instiktivno u cvrstu zajednicu,medju
bracu po krvi i porjeklu?
Pa ovo nije Cacak,ili Sabac ili Banjaluka
da se Nacionalni Hrvati vec osjecaju
ugrozeni i da ih se proziva fasistima i "neprijateljima "
OVO JE HRVATSKA
Bar teritorijalno.. .
Ja cesto apeliram na HRVATSKU DESNU POLITICKU OPCIJU jer mi se ona jedina
predstavlja kao Rodoljubna i Pro-hrvatska
Lijeva OPCIJA je momentalno,(per manentno)za stolom Orjunasa,
Jugoslavena,Udbasa,Anacionalnih tipova
raznih 'dodjosa" itd...
Naravno da nas netreba djeliti na
LIJEVE i DESNE ...ne i opet ne!
Koliko je krvi i zrtava za te IDEOLOSKE PODJELE palo?
Jedini kriterij bi trebao biti onaj jos
iz starog Rima:
SAMO ZA HRVATSKU ,HRVATSKA IZNAD SVEGA!
Mozda ovo zvuci vec anahrono u ovoj
atmosferi i modi Denacionalizaci je i
internacionalizacije NACIONALNIH DRZAVA
ali je poklic koji mora UVIJEK,UVIJEK
Aktualan,i uvijek u "Modi".
Nije mi cudno da smo napadnuti i ugrozeni sa neprijateljima ,njih je uvijek bilo,..
Ono sto me cudi i zabrinjava je mlaki,
apaticni otpor Hrvatskog PUKA,ta janjeca poslusnost, na te
degradacije HRVATSKE DRZAVE i HRVATSKOG
NACIONALNOG BICA!
To je nedopustivo i alarmantno!
Jer opet kazem,(ponavlja m) pruza nam se
IZUZETNA PRILIKA da organiziramo Hrvatske Domoljubne snage (sve snage a ne samo "desne")u jednu jaku koaliciju,
jedan jaki HRVATSKI BLOK s kojim bi mogli
LEGALNO (I DEMOKRATSKI)
Pobjediti na Saborskim (Parlamentarnim izborima) i dovesti Hrvatske Rodoljube
u Hrvatski Sabor u Vodece pozicije
(opet ponavljam legalno)
Razrijesiti duznosti ove mutikase petokolonase i izdajnike koji sjede na Gornjem gradu...
Krenuti u HRVATSKOM SMJERU,pod Hrvatskim
NACIONALNIM VODSTVOM
Pitanje je samo dali MI to mozemo?
Dali nam je ostalo,snage,volje,upornosti,sloge,
zelje i ljubavi za SPAS (da,spas)
NACIONALNE HRVATSKE DRZAVE?
Ili cemo samo i dalje "kukati" i uprazno debatirati?
Tesko nama,tesko Hrvatskoj tesko(ovoj)
generaciji ako nezmogne sacuvati
nase svetosti, nas amanet pred Bogom i ljudima!
Prijavi Administratoru
#10 ...Guest 2010-09-18 09:40
Ljudi na noge i organizirajte se...svatko oko sebe...treba nam treca opcija...Di ste branitelji,navi jacke skupine,radnici ,seljaci,posten a drzavotvorna intelegencijo,i seljenici???
Prijavi Administratoru
#11 smiješanostGuest 2010-09-18 09:47
Mislim da nas strašno koštaju redovite, višestoljetne generacijske egzekucije nacionalne oštrice, a bleiburg ćemo joooš dugo osjećati - biološki, intelektualno i nacionalno. Tlačenje inteligencije i gušenje njenog rada. I za domovinskog rata izginula je hrpa - najborbenijih Hrvata. Ako ovi sad odnesu političku pobjedu, svi mi ćemo završiti loše. Tko će imati sreće, dobit će dugogodišnju robiju. Najsretniji će otić u npr. Kanadu. Imamo dovoljno takvih iskustava, dobro znamo kako to ide. Forsiranje od srpske politike na olujnom zločinu - opravdnje je za njihovu buduću osvetu - jer Hrvati su digli glavu i prestali gledati u pod - a predobro znamo kako će to biti. Ili ćemo zabiti glavu u pijesak? Za prekidanje tog slijeda morat ćemo zapeti još više. Od sad pozdavljam borbenim pokličem, koji sam koristio kao mladi hrvatski ratnik - ZDS!
Prijavi Administratoru
#12 Idite svi lijepo u k...Guest 2010-09-18 10:16
Pogledajte na facebooku grupu "Okupimo sve pravaše Hrvatske" i posljednje upise, kolko mi se čini, izgleda da se i ovaj Pravaški blok koji je tolko - kolko značio okupljanje barem jednog dijela pravaša raspada. Sramota.

I nek me čuju sad svi ti navedeni pravaši i pravašići, a administrator nek me izbriše, ne ljutim se, razumijem, ali ja ću Vas gospodo desničari sve lijepo POSLAT U KURAC je vi niste normalni, važniji su vam vaši džepovi od Hrvatske, ali neka, neka, doć će netko da i vama sudi.

Ispričavam se administratoru još jednom.
Prijavi Administratoru
#13 ništaGuest 2010-09-18 10:48
Citat:
crno brinje
Pogledajte na facebooku grupu "Okupimo sve pravaše Hrvatske"
-------------
Dernek u Srbu je bio idealna prilika da se barem Pravaši okupe .
Prijavi Administratoru
#14 Kuda ide HrvatskaGuest 2010-09-18 11:16
Pa ljudi kada čitam ovo pitam se za što je Hrvatska ratovala,zašto su mladi ginuli.Ako će nas nedaj bože ovi opet strapati tamo od kuda smo ošli.Ali ja se nebojim za nas Hrvate,ako smo mogli rušiti obje juge,rušit ćemo i mi 3 jugu tzv.Jugosferu.G dje god mi uđemo to se sve brzo raspadne.
Prijavi Administratoru
#15 hrvati i njihove sjene prošlosti i strahovi budućnostiGuest 2010-09-18 18:11
početkom devedesetih kada je hrvatska bila još u okovima jugoslavije a Tuđman je pokušavao dobiti bilo kakvu priliku za izlazak iz *zajednice naroda* pa su se spominjali razni oblici konfederacuje unutar iste *zajednice naroda* razgovarao sam sa par članova doma lordova o prilakama u hrvatskoj i na moje pitanje dali će london biti uz hrvate kada proglase samostalnost i nakon što vatikan i njemačka priznaju hrvatsku (što sam već znao) odgovorili su mi *LONDO JE UZ HRVATSKU KOLIKO TO HRVATSKA TRAŽI*
znajući da u hrvatsku stiže i hrvatska zdrava emigracija ( parađžik, kraljević, barišić...) pitao sam kolike su moguće granice hrvatske; odgovorili su *KOLIKO HRVATSKA BUDE MOGLA OBRANITI ALI NIKAKO U GRANICAMA FAŠISTIČKE NDH*

hrvatska mora sama rješavati probleme unutar svojih granica a ne iovo malo što je ostalo davati i prodavati susjedima - komšijama.

više od 1 300 000 građana hrvatske raširenih ruku čeka soroša i njegov krvavi novac (porjeklo tog novca je od njegovi sunarodnjaka židova koje su nacisti pobili a on njihovu zlatninu pokrao, kao i kokošari koji su krali po hrvatskim i srpskim kućama)
to je problem hrvatske države i hrvatskog naroda na ovu temu - više od 1 300 000 građana petokolonaša
Prijavi Administratoru
#16 RealizamGuest 2010-09-18 21:56
Tuđman je ,svojevremeno,r ekao da 25% Hrvata nije željelo hrvatsku državu( također i SVE tzv.manjine)!!.
Danas ,10 god.nakon početka "rashrvaćivanja " Hrvatske,taj postotak je (sigurno ) 35-40 %. Mislim da se ne radi o većim vrijednostima ( mada su i ove ogromne)..To bi i bilo (otprilike) onih 1 300 000 glasača za Yusipovića...
Problem trećeg političkog(domo ljubnog) bloka nije problem naših želja,već tehnički i organizacijski. ."Papirnatih" intelektualaca imamo dosta,ali vizionara skoro nijednog..Onih nekolicina što su ,na prošlogodišnjim predsjedničkim izborima pokušala dobiti glasove ,nisu se mogli dogovoriti tko bi "odustao" ,u korist izlednijeg..Mes ićeve "trojanske konje"da ni ne spominjem...
Bojim se da će se situacija ponoviti.Na našu štetu..Ako netko ne krene prvi pozivati istakute državotvorce,i ako netko ne angažira Tompsona,Sudca, Z.Bušića,Domaze ta i dr.kao jezgru oko kojih ćemo i mi drugi pomagati,neće biti ništa...
Prijavi Administratoru
#17 @libertasGuest 2010-09-18 23:27
Čeha iz okolice Daruvara je u početku rata bilo neproporcionaln o više u ZeNGama od Hrvata. Kasnije, kad smo se mi (Hrvati) aktivirali, taj se broj uskladio s postotkom u stanovništvu područja. Toliko o ovoj manjini. Za druge manjine, osim Srba, ne znam. ZDS!
Prijavi Administratoru
#18 Cetnici, fasisti, jugovici i raznorazne druge politikanske izmisljotine i pokreti.....Guest 2010-09-20 09:41
.....Necemo biti nicije sluge.....

.....Nemojmo biti nicije sluge......

.....Domaca proizvodnja, domaca prehrana, domaca klima, domaca zastita okolisa, domaci interesi, domaca tradicija, domaca kultura i obicaji, domaca vjera, domaci ljudi, domaci prirodni resursi, domaci izumi, tehnologije, inovacije, domaci energenti, domaca strategija samoodrzivoga gospodarskoga razvoja, domaca vizija, domaca domovina u nasemu domovinskome i domacemu vlasnistvu..... ....iz uvoza, povijesti, buducnosti, globalizacije (rijec proizasla iz umotvornice globalnih vlasnika Zemljinih prirodnih resursa, kolonija, robova i buduce sudbine covjecanstva).. ..je potrebno kupovati i implementirati u nas svakodnevni zivot....samo one vrijednosti, izume i artikle.....koj e nismo u mogucnosti proizvesti u nasoj domovini.

.....Nemojmo biti nicije sluge......
Prijavi Administratoru
#19 Davor Dijanović i ostaliGuest 2010-09-24 22:19
Komentar "Četnici, fašisti,jugović i i hrvatske sluge" u naslovu navedenog autora dobio bi ocjenu vrlo dobar ili 4+, ali zbog nedosljednosti ja mu dajem tek 2+, iako je zaslužio jedva dvojku. Zašto? Zato što sve kfritizira i proziva, a nigdje nema besjede o tome da Fini dolazi prvi put u službeni posjet Zagrebu, glavnom gradu HRH, te je autor morao prozvati Sabor i njegova predsjednika Luku Bebića i premijerku Jadranku Kosor, koji su, uz predsjednika Josipovića, treba zahtijevati da se nepopravljivi neofašistički vođa u Italiji i sadašnji predsjednik taliajnskog parlamenta ispriča za zločine talijanske fašističke armade i uvrede koje je od 1991. do 2009. izrekao protiv Hrvatske i njezinih državljana.
A kad ni jedni ni drugi, u Zagrebu i Puli, to nisu učinili moraju su reagirati hrvatski intelektualci i generali, koji su u brojnim drugim prigodama pisali otvorena pisma a zsada su neshvatljivo zajtajili!
Prijavi Administratoru
#20 Spomenik u Srbu....Djurdja 2010-10-15 15:34
....Ako je Hrvatska Vlada ikada odlucila trositi novac hrvatskih poreznih obveznika za obiljezavanje srpskoga ustanka u Srbu........ond a se barem mogla potruditi.....u mjesto spomenika....ut emeljiti jedan pravi mali memorijalni muzej....s autenticnim i istinitim povijesnim detaljima, dogadjajima, imenima zrtava i agresora, razlogu i uzroku takovoga ponasanja i masakra itd.itd. Tim bi se potezom za istu cijenu ......utemeljio i izgradio jedan kvalitetan, mudar, inteligentan i povijesno utemeljen obrazovni centar u kojemu bi sadasnje i buduce generacije stanovnistva toga kraja a isto tako i domaci i strani povjesnicari, studenti, istrazivaci, turisti i politicari..... ...dobili priliku nesto nauciti o hrvatskim politickim pokretima, ratovima, agresorima, zrtvama i tradicionalnim hrvatskim vrijednostima i povijesnim ratnim i politickim stradanjima tamosnjega domicilnoga stanovnistva na nasemu domovinskome Hrvatskome teritoriju. Uz taj je muzej trebalo dati izgraditi botanicki rasadnik tako da se namaknu financijska sredstva za odrzavanje toga mjesta a usput se mogla utemeljiti i jedna kvalitetna agronomska i tehnicka skola i tvornica za proizvodnju fotonaponskih celija pa bi se financiranje toga i takovoga projekta u buducnosti prepustilo lokalnoj zajednici koja je kvalitetnije i kompleksnije upoznata sa stvarnim potrebama, mogucnostima i drustvenom orjentacijom tamosnjega domorodjackoga stanovnistva.
Prijavi Administratoru
#21 nemogu se suzdržatiDelić 2010-10-15 15:56
Đurđa kada bi proširila vlastite obzore na korist i dobrobit hrvatskog naroda onda bi ti bila idealan kandidat za ministra kulture hrvatskom narodu ovako si idealana za ministara i kreatora hrvatske kulture u avnojevskim granicama.

P.S. ovo nije provokacija to stvarno mislim.
Prijavi Administratoru
#22 + za Admin.-aDelić 2010-10-15 16:41
8)
Prijavi Administratoru
#23 Cetnici, fasisti.....Djurdja 2010-10-16 09:33
@Delic - hrvatski narod zivi na svim meridijanima svijeta a na podrucju novoutemeljene, demokratske, slobodne i neovisne RH....taj bi se hrvatski narod trebao samostalno izboriti za svoj kvalitetan opstanak i prosperitet temeljem svojih gospodarskih vizija, znanja, izvorne domace tradicije i kulture i talenata. Zato uvijek i dajem prednos domacim puckim Radicevskim vrijednostima, tradiciji, idejama i viziji....i to zbog toga ....sto izvorni stanovnici i domoroci hrvatskih zupanija najkvalitetnije poznaju svoj domaci teren .....samo nam nazalost raznorazne bivse YU politicke klike i spekulantski lobiji ne daju doci do izrazaja i ne dozvoljavaju nam graditi svoju domovinu, zupanije, gradove i opcine na inteligentnijim i naprednijim gospodarskim-te hnoloskim-znans tvenoistrazivac kim i civilizacijskim modalitetima... ..i to zbog toga....sto njima ovakav nacin upravljanja nasom sudbinom i drzavom donosi veliku privatnu korist i privilegije kojih se ne zele odreci....zato u hrvatskoj niti nema nikakovoga napretka.....po litiku nam jos uvijek vode tudjinci, poltroni, skorojevici, kojekakovi mesetari i spekulanti za koje se ne zna ni od kuda su dosli niti sto rade itd.itd.

Kvalitetnim popisom stanovnistva i kompleksnom inventurom zupanijskih, gradskih i opcinskih nekretnina bizmo vrlo brzo i napredno dosli do svih bitnih cinjenica i podataka .....i tek nakon takovoga vjestacenja i analize....bism o se mogli napokon osloboditi svih oblika porobljavanja i jarma ....i krenuti naprijed s nasim hrvatskim domovinskim razvojem.
Prijavi Administratoru

Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.

Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća

Zadnje vijesti

Zadnji komentari

Najave

30. svibnja - Misa za poginule branitelje na Medvedgradu 30. svibnja - Misa za poginule branitelje na Medvedgradu Povodom ustanovljenja prvog višestranački izabranog Hrvatskog Državnog Sabora i nekadašnjeg Dana Hrvatske Državnosti te dana branitelja grada Zagreba, u srijedu... Više...

Tko je na vezi?

  • 11 gostiju

Uvjeti korištenja

Portal HKV-a

Izvorni prilozi objavljeni na ovom portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje imena autora, odnosno izvora.

Licenca GNU

Naša udruga

Hrvatsko kulturno vijeće

HKV djeluje od 2006. i nezavisna je udruga građana s više od 1300 članova, mahom hrvatskih intelektualaca.

Kontakti

Stranice članova

Učlani se i predstavi

Članovi naše udruge ugledni su intelektualci, umjetnici, književnici, političari, novinari, poslovni ljudi i studenti. Predstavite se i vi!

Članovi

Izbor publikacija

Izaberi, pročitaj, preporuči

U pripremi imamo cijeli niz zanimljivih publikacija koje će se moći naručiti preko Portala. Rado ćemo poslušati i vaše preporuke.

Trenutna ponuda

Prijava na Portal