Kako se i moglo predvidjeti, Haaški sud nije, unatoč klimavosti, neozbiljnosti, upitnosti i eklatantnoj lažljivosti ponuđenih «dokaza», odbacio optužnicu protiv generala Gotovine, Čermaka i Markača. Dapače, Raspravno vijeće Haaškog suda zaključilo je da «postoje dovoljni dokazi koji podupiru sve točke optužnice», te da postoji dovoljno dokaza «o postojanju zajedničkog cilja da se postigne trajno uklanjanje civila». Također je zaključeno da postoje dokazi «o sudjelovanju trojice optuženih u udruženom zločinačkom pothvatu te o postojanju njihove namjere za počinjenje djela». Ništa neočekivano; suludo je uopće bilo očekivati da će Haaški sud odbaciti optužnicu i osloboditi generale. Ipak je riječ o procesu koji ima jasan politički cilj i pozadinu. Dokazi tužiteljstva, iskazi svjedoka, ispitivanje svjedoka i dokazi obrane puka su formalnost kojoj je cilj postupku dati fiktivnu objektivnost i zadovoljiti pravne uzuse. Ovim aktom samo su još jednom legitimirana predviđanja da će generali sigurno biti osuđeni i da je presuda, već i prije pokretanja postupka, bila poznata. Što bi se reklo: kadija tuži, kadija sudi!
Međutim, posljednji čin Haaškog suda samo je logičan nastavak politike koja , počev od 2000 g. pa nadalje, nije marila za nacionalne interese, već je, da bi RH ušla u Kulu babilonsku zvanu EU, bila «spremna podnijeti svaku žrtvu». I zbilja, «za žrtvu spremni!» jesmo, za ama baš svaku žrtvu. I ne samo za žrtvu, nego i za svako ponižavanje, pljuvanje, gaženje i šikaniranje. Vladajuće stoga ne treba čuditi zašto je ulazak u NATO u Hrvatskoj prošao bez ikakvog slavlja i zašto su građani posve ravnodušni prema tom «velikom vanjskopolitičkom uspjehu». Pa kome je to do slavlja kada se u Haaškoj sudnici sudi onima bez kojih bi Hrvatska bila izbrisana iz geografske karte svijeta? No ne sudi se tu samo generalima, sudi se cijeloj Hrvatskoj državi. A krivi smo samo zato što smo živi. Za ovakav ishod međutim odgovorni smo i svi mi.
Odgovoran je kolektivno čitav narod. Narod izabire vlast, a ta vlast provodi vanjsku politiku. Narod ne samo da nije osudio politiku koja je «locirala, identificirala, uhitila i transferirala», već ju je i opravdao na posljednjim predsjedničkim i parlamentarnim izborima. Dakako, izbori jesu «praznik demokracije», ali nakon «lociranja, identificiranja, uhićenja i transferiranja» logično je da dolazi i presuda. A ako ta presuda zaključi da je Hrvatska država nastala na zločinu, kakve ćemo tada koristi imati od integracija, asocijacija ili pak regionalizacija? No, da ne budemo posve nepravedni prema Haaškome sudu, ipak treba priznati da generali i pokojni Franjo Tuđman i Gojko Šušak zbilja jesu krivi. Krivi su zato što su obranili Hrvatsku od velikosrpske imperijalno-fašističke politike i tako poremetili planove svjetskih moćnika i međunarodne geopolitike. Prirodno je stoga da nam «loše sluge lošeg gospodara» danas sude. No osim zemaljskih sudova postoji i vrhovna sudska instanca – Božji sud. Kakve li će tamo presude neki dobiti? Predvidljive su kao i one generalima!
Davor Dijanović
Budući da je trenutačno dopušteno komentiranje samo registriranim korisnicima, molimo sve one koji žele komentirati da se, ako već nisu, najprije registriraju na Portalu kako bi dobili svoje korisničko ime zaštićeno lozinkom. Tri jednostavna koraka za registraciju objašnjena su ovdje, a u slučaju poteškoća dovoljno je javiti se Administratoru.
Prijava/odjava s Portala Hrvatskoga kulturnog vijeća
Zadnje vijesti
- Pravaška posla: Ruži Tomašić prešlo 70 HSP-ovaca .................(21. svibnja 2012.)
- Počelo suđenje za ratni zločin na sisačkom području .................(21. svibnja 2012.)
- Tadić: Čestitam Nikoliću, ne ću biti premijer .................(20. svibnja 2012.)
- Greška? - EU čestitala Nikoliću prije kraja glasovanja .................(20. svibnja 2012.)
- Linić: do konca godine riješiti nelikvidnost .................(20. svibnja 2012.)
- Opći sabor HDZ-a bira novo vodstvo stranke .................(20. svibnja 2012.)
Zadnji komentari
- Karamarko 971: Kujundžić 860
već sam pomislio da je sam Đav...
22.05., 02:47, Delić - Karamarko 971: Kujundžić 860
Kakva nevjerojatna slučajnost,...
22.05., 02:26, Domovine sin - Karamarko 971: Kujundžić 860
hr.wikipedia.org/.../... (http...
22.05., 02:06, mirna v - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
onaj tko bude znao čitati on ć...
22.05., 01:59, Delić - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
Nisam baniran već 12+ sati, ni...
22.05., 01:43, Ecce Homo - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
a znamo onu izreku; *čovjek je...
22.05., 01:33, Delić - Karamarko 971: Kujundžić 860
Akcija Index pocela je 18. 9. ...
22.05., 01:31, mirna v - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
img844.imageshack.us/.../... (...
22.05., 01:27, Ecce Homo - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
Hrvojevi tekstovi mora da te s...
21.05., 22:51, gojmir - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
***Admin Hitrec je pisac trakt...
21.05., 22:48, Daruvar - Pravaška posla: Ruži Tomašić p...
Intelektualna ništica i moraln...
21.05., 22:37, Cetina - Pravaška posla: Ruži Tomašić p...
Oni su samoproglašeni HKV-ovi ...
21.05., 22:30, Daruvar - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
Izbrisano. Članci na Portalu z...
21.05., 22:29, Daruvar - H.Hitrec: Nepristojni Hrvati i...
Novosti pišu i o hrvatskim žrt...
21.05., 22:25, Daruvar - Karamarko 971: Kujundžić 860
Pričekajte malo dok Boljunac o...
21.05., 22:23, Cetina - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
hkv.hr/.../... (http://www.hkv...
21.05., 22:20, zmijicamala - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
***Admin
21.05., 22:18, Daruvar - Karamarko 971: Kujundžić 860
Imam jedno pitanje. Nisam baš ...
21.05., 22:13, zmijicamala - Karamarko 971: Kujundžić 860
S ovime se u potpunosti slaže...
21.05., 22:03, Domovine sin - Karamarko 971: Kujundžić 860
U predizbornoj kamapanji je i...
21.05., 21:47, Boljunac - Karamarko 971: Kujundžić 860
Kako Karamarko misli demokrati...
21.05., 21:00, Domovine sin - Četnički vojvoda Tomislav Niko...
Te antifašiste trebao si imen...
21.05., 20:45, Daruvar - Karamarko 971: Kujundžić 860
Ovo što Vi tvrdite, osim Kara...
21.05., 20:29, Domovine sin - Karamarko 971: Kujundžić 860
Karamarko je dobar izbor
21.05., 19:25, Jbbbg
Najave
Tko je na vezi?
- 20 gostiju
KOMENTARI ČITATELJA
Dvije stvari su dovoljne za to:
1.Masovnom odazivom na TRGU pokazati svijetu da Hrvati imaju svoj nacionalni ponos i da je u Hrvatskoj kraj Titoizma!
2.Izborom dr Miroslava Tuđmana za predsjednika države pokazati svijetu da da Hrvati stoje iza Tuđmana , da je to kraj detuđmanizacije i da su Tuđmanovi ratni zapovjednici za Hrvate nacionalni heroji !
Svaka racionalna politika , ma koliko bila moćna , ovome se neće suprostavljati i sukladno tome se imaju ponašati i Haaške marionete. U suprotnom, osudom naših heroja izazvati će samo burnu reakciju i nepoželjne posljedice iza svoje interese.
Predsjednik "bi trebao biti", prema zelji istih onih koji su ubili Tudjmana i Suska, zatvorili Norca i Gotovinu "Mesic poslije Mesica", novi hrvatski KRVNIK, dovoljno mlad da ponovi "titovo djelo"!
Nadam se da nije ostala neprimijecena analogija izmedju tita i mladog krvnika. Kao sto je nevidljiva ruka(a ne tito!) brutalno micala SVE koji su mogli biti na titinom putu, tako je i sada, nevidljiva ruka micala sve koji su mogli biti na putu KRVNIKU! Franju, Suska, hrvatske generale, a u prvom redu Norca i Gotovinu. AKo KRVNIK postane Predsjednik, Gotovina i Norac nikada ne ce izaci zivi i zdravi!
A nama se gadno pise. Mozda je ovo posljednja prilika.